Aktualności

Chodźcie na plac Kaszubski - wakacyjny cykl spotkań!

Na granatowym tle wielobarwne rysunki postaci, po prawej napis: Chodźcie na plac Kaszubski. Pośrodku informacja o dniach i godzinach zabaw. Po lewej logo Gdyni Rodzinnej. Pośrodku na dole odnośnik do strony www.gdyniarodzinna.pl

Bawcie się z nami poniedziałki i czwartki na placu Kaszubskim przy fontannie! /mat. Gdynia Rodzinna

22.06.2022 r.

Prezydent Wojciech Szczurek zaprasza na czwartą edycję letnich, popołudniowych spotkań na placu Kaszubskim. Już w najbliższy poniedziałek, o 17:00, odbędą się pierwsze gry, zabawy, zgadywanki oraz inne atrakcje.


Na plac Kaszubski zapraszamy dzieci, młodzież i całe rodziny, Gdynian oraz turystów z całego świata. W poniedziałkowe i czwartkowe popołudnia, tuż przy fontannie, będziemy rodzinnie spędzać czas na wspólnej zabawie, graniu w gry podwórkowe oraz poznawaniu ciekawych gości. Każdego tygodnia temat przewodni spotkań będzie inny, niezmiennie za każdym razem z pewnością będzie wesoło i kolorowo.
 
- „Chodźcie na plac Kaszubski” po raz czwarty w Gdyni! Od 27 czerwca, czyli od dzisiaj – od godziny 17:00 do 19:30 – do 18 sierpnia w każdy poniedziałek i czwartek bawimy się wspólnie przy kolorowej fontannie na placu Kaszubskim. Zabawy z animatorami, goście, mnóstwo atrakcji, a także trochę nauki, bo w tym roku naszym tematem przewodnim jest wiatr. Gdynia jest chyba jednym z najbardziej wietrznych miast w Polsce i dowiemy się
trochę więcej o różnego rodzaju wiatrach - mówi Zofia Zelez-Richert z Gdyni Rodzinnej.


Każde ze spotkań będzie poświęcone innemu wiatrowi. I tak:
 
  • 27.06. i 30.06. – Wiatr stały PASSAT         
  • 4. i 07.07. – Wiatr okresowy MONSUN
  • 11. i 14.07. – Bryza morska i bryza lądowa
  • 18. i 21.07. – Wiatr górski, wiatr dolinny
  • 25. i 28.07. – Wiatr FEN
  • 1. i 04.08. – Wiatr BORA
  • 8. i 11.08. -  Wiatry lodowcowe
  • 15. i 18.08. – Wiatry huraganowe
 
Szczególnie zapraszamy 11 lipca na godzinę 17:00 na przestawienie Bałtyckiego Teatru Różnorodności pt. „Alicja w Krainie Czarów”.
 
Wzorem ubiegłych lat na każdym spotkaniu będą z nami partnerzy z różnych instytucji, organizacji, czy firm, którzy dodatkowo uatrakcyjnią ten wspólnie spędzony czas.

Czekamy na Was przy fontannie na placu Kaszubskim w każdy poniedziałek i czwartek od 27 czerwca do 18 sierpnia w godzinach 17.00 - 19:30.

Szczegółowe informacje będziemy publikować na bieżąco na naszym profilu Facebook.pl/GdyniaRodzinna.
 
Chodźcie na plac Kaszubski! Będzie fantastycznie!