Dzień Wszystkich Świętych – sprawdź dojazd do cmentarzy Dzień Wszystkich Świętych – sprawdź dojazd do cmentarzy
Aktualności

"Rodzicu wpadnij zapytać" - bezpłatne cykliczne spotkania

Czerwono zielony napis: Strefa rodzica, pod nim kwiatek, obok serduszko i gwiazdki.

Rodzicu, wpadnij zapytać - strefa rodzica, który chce towarzyszyć dziecku w codziennych wyzwaniach

12.10.2021 r.

Zapraszamy chętnych rodziców - mamy i ojców - na spotkania grupy dla rodziców „Rodzicu wpadnij zapytać”. Wspólnie nauczymy się jak lepiej towarzyszyć dziecku w trudnych sytuacjach oraz jak MY możemy pomóc dzieciom w codziennym życiu.

Z doświadczenia wiemy jak trudno jest pomagać, a zwłaszcza dzieciom: wspierać je, edukować, zapobiegać nieszczęściom.
Idealną sytuacją jest, gdy dziecko w domu rodzinnym (lub rodzinie zastępczej) ma możliwość korzystania z nielimitowanego, życzliwego, ciepłego i mądrego wsparcia.
Mamy przekonanie, że każdy rodzic, jeśli tylko chce, może nauczyć się jak skutecznie pomagać dziecku, udzielając – we własnym zakresie - wsparcia psychologicznego. Nawet gdy nie jest wykształconym w tym kierunku fachowcem - psychologiem.
 
Jeśli chcesz dowiedzieć się jak wspierać własne dziecko, jak mu towarzyszyć, jak reagować na kryzysy, spadki nastroju, okresy nasilenia niepokojących objawów, jak ratować życie i zdrowie dziecka w sytuacjach krytycznych – weź udział w spotkaniach grupy dla rodziców.
Będziemy wspólnie uczyć się, jak przywrócić utraconą równowagę psychiczną, jak zwiększyć odporność psychiczną i co kryje się pod pojęciem „pierwsza pomoc…psychologiczna”.
Oprócz waloru wsparcia będzie to także okazja do dzielenia się własnymi dobrymi doświadczeniami i nauczenia się technik para-profesjonalnego pomagania, które można stosować w zwykłych, domowych warunkach.
 
Spotkania poprowadzi: Krzysztof Sarzała, pedagog, wykładowca UCK w Gdańsku, wieloletni koordynator w Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę - Centrum Pomocy Dzieciom w Gdańsku.
 
Zapraszamy do Centrum Aktywności Rodziny, ul. Świętojańska 1 w Gdyni w co drugą środę między 13.10. a 22.12.2021 r. w godz. 15:00-18:00. Do spotkania można dołączyć w dowolnym momencie w ciągu tych trzech godzin jego trwania.
 
Na miejscu do dyspozycji jest kawa, herbata i woda.
 
Udział jest nieodpłatny dla uczestników.
 
Obowiązuje rygor przestrzegania wszelkich obowiązujących zasad związanych z bezpieczeństwem i zdrowiem uczestników oraz prowadzących, m.in:
  • przestrzegany będzie niezbędny dystans i obowiązek stosowania maseczek;
  • do dyspozycji uczestników pozostawiamy środki zabezpieczeń.
 
Zapraszamy!