Aktualności

Ubierz Słupka, czyli akcja na Dzień Dziecka!

Na ilustracji na zielonym tle dzieci projektujące przebrania dla słupków oraz już ubrane słupki: pingwin i ośmiornica, jeden słupek jest nieubrany i zawstydzony; wokół dzieci różne przedmioty: cylinder, czapka piracka, nożyczki, igły nawleczone na nici, korona, królicze uszka. Pośrodku biało-żółty napis: Ubierz słupka czyli akcja na Dzień Dziecka

Zapraszamy do kolorowej akcji plenerowej z okazji Dnia Dziecka

06.05.2021 r.

Gdynia rodzinna zaprasza mieszkańców do udziału w niezwykłej, zdystansowanej zabawie artystycznej pt. „Ubierz słupka, czyli akcja na Dzień Dziecka”.

– Po raz drugi zapraszamy Was do wspólnej zabawy, aby razem spędzić kolorowy i wesoły Dzień Dziecka, zachowując dystans i jednocześnie prawo do radości i zabawy. Poszukujemy rodzin, które chcą z nami wziąć udział w tym niezwykłym wydarzeniu. Z okazji Dnia Dziecka wspólnie ubierzemy słupki z placu Kaszubskiego i ulicy Świętojańskiej. W zeszłym roku stworzyliście niesamowite projekty! Wierzymy, że młodzi gdynianie wymyślą kolejne fantastyczne ubranka, a 1 czerwca miasto będzie prawdziwie wesołym miasteczkiem – zaprasza na akcję plenerową Beata Szadziul, naczelnik Wydziału Polityki Rodzinnej Urzędu Miasta Gdyni.

– Będziemy na bieżąco publikować inspiracje, zaprosimy na kilka spotkań online, które pomogą Wam w projektowaniu i wykonaniu ubranek. Zainspirujemy Was. Zachęcimy do wykorzystania materiałów z drugiej ręki, eko, by uwolnić wyobraźnię i stworzyć coś wyjątkowego. Tego dnia w Gdyni ma być wesoło i kolorowo – dodaje Aleksandra Bańkowska, która zajmie się opieką artystyczną nad uczestnikami projektu. Zasady są proste:

  • Zgłaszacie się do projektu. Wystarczy wypełnić formularz na evenea.pl
 https://app.evenea.pl/event/ubierzslupka/

  • W odpowiedzi dostaniecie wytyczne - zasady, wymiary, dokładną informację, jakie materiały można zastosować do uszycia, wydziergania, wycięcia, sklejenia ubranka dla swojego słupka. Ubranka muszą dać się łatwo założyć i zdjąć. Nie mogą też zostawiać na słupkach plam i innych śladów naszego szaleństwa ;)
  • Projektujecie ubranka.
  • Wspólnie w domach wykonujecie ubranko dla słupka. 
  • Nadajecie słupkowi imię! To bardzo ważne zadanie.
  • 30 maja macie cały dzień na ubranie swojego słupka tak, by był gotowy na wesoły tydzień: 30 maja -  6 czerwca.
  • 6 czerwca po godzinie 18:00 możecie zabrać swoje ubranka do domu. Albo my to zrobimy w poniedziałek (7 czerwca) rano. 

Dzień Dziecka

W Dzień Dziecka ulica Świętojańska i plac Kaszubski będą wyglądać fantastycznie - kolorowo i wesoło. Czyli tak, jak chcemy, żeby wyglądało nasze miasto - zwłaszcza w Dzień Dziecka. Dzięki temu gdynianie idący do pracy uśmiechną się od ucha do ucha. Dzieci pójdą na spacer i zrobią fantastyczne zdjęcia ubranym w najróżniejsze stroje słupkom. Ten dzień ma szansę dzięki Wam być wesołym świętem w Gdyni.

To nie lada niespodzianka! Szyjemy dla słupków ubranka!

Oficjalne hasztagi akcji: #ubierzsłupka #dzieńdziecka #gdyniarodzinna 

Plakat promujący akcję zawierający te same elementy graficzne co ilustracja z tekstu wraz z krótką informacją o tym, na czym akcja polega, terminami oraz danymi organizatora, czyli Gdyni Rodzinnej