Aktualności - новини

Niebiesko-żółte serce dla Ukrainy w rocznicę wybuchu wojny

Grafika informująca o spotkaniu na placu Wolnej Ukrainy w rocznicę inwazji Rosji na Ukrainę // materiały prasowe

Grafika informująca o spotkaniu na placu Wolnej Ukrainy w rocznicę inwazji Rosji na Ukrainę // materiały prasowe

24 lutego minie rok odkąd rozpoczęła się rosyjska inwazja zbrojna na Ukrainę. To data, o której trzeba pamiętać. Gdynia okaże wsparcie dla narodu ukraińskiego w symboliczny sposób. W piątek, 24 lutego o godz. 9.00 na placu Wolnej Ukrainy spotkają się lokalni samorządowcy, uczniowie gdyńskich szkół oraz społeczność ukraińska. W geście solidarności wspólnie ułożą niebiesko-żółte serce.  


Gdynia i jej mieszkańcy od początku wojny nieustająco wspierają obywateli Ukrainy. W naszym mieście tysiące Ukraińców znalazło schronienie. Z Gdyni wyjechało też wiele transportów z pomocą humanitarną. Dary trafiły m.in. do Żytomierza, który jest naszym miastem siostrzanym.

W rocznicę wybuchu wojny Gdynia również okaże swoją solidarność. W piątek, 24 lutego o godz. 9.00 na placu Wolnej Ukrainy zgromadzą się samorządowcy – z prezydentem Wojciechem Szczurkiem na czele, a także uczniowie gdyńskich szkół i społeczność ukraińska. Podczas wydarzenia ułożą niebiesko-żółte serce, które będzie symbolizować jedność i wsparcie.


Річниця початку війни в Україні

Синьо-жовте серце для України
24.02, 9.00 Майдан Вільної України

  • ikonaOpublikowano: 23.02.2023 11:40
  • ikona

    Autor: Magdalena Czernek (m.czernek@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 23.02.2023 16:11
  • ikonaZmodyfikował: Karolina Szypelt
ikona

Zobacz także