Aktualności - новини

Sfotografuj „Codzienność”. Konkurs dla młodzieży z Ukrainy

Grafika informująca o konkursie fotograficznym „Codzienność” // fot. materiały prasowe

Grafika informująca o konkursie fotograficznym „Codzienność” // fot. materiały prasowe

Odkryj przed innymi swoją „Codzienność”. Muzeum Emigracji w Gdyni i fundacja You Plan Culture zapraszają młodzież z Ukrainy do udziału w konkursie fotograficznym. Zdjęcie lub reportaż fotograficzny musi się wiązać z tematem codzienności. Zgłoszenia można przesyłać do 28 maja. Wybrane prace trafią na wystawę, którą będzie można zobaczyć w czerwcu w Muzeum Emigracji z okazji Dnia Kultury Ukraińskiej.


Muzeum Emigracji w Gdyni i fundacja You Plan Culture łączą siły i zachęcają do udziału w konkursie fotograficznym. Chcą, aby młodzież z Ukrainy, która przebywa na Pomorzu, artystycznie wyraziła to, jak postrzega swoją codzienność.

Konkurs „Codzienność” jest skierowany do osób w wieku od 12 do 18 lat, które przyjechały do Polski z Ukrainy i mieszkają w województwie pomorskim oraz lubią zatrzymywać chwile w kadrze.

Zadaniem uczestników jest pokazanie swojej codzienności na fotografii lub za pomocą reportażu fotograficznego składającego się z maksymalnie trzech zdjęć. Prace muszą być wykonane wyłącznie techniką cyfrową – aparatem fotograficznym, smartfonem lub tabletem. Przesłane pliki mogą być w dowolnej kolorystyce, ale powinny mieć rozmiar większy niż 1 MB i format .jpg lub .png.

W ramach jednego zgłoszenia uczestnik może przesłać maksymalnie trzy fotografie. Dopuszczone są serie fotograficzne i reportaże do trzech zdjęć, które będą traktowane jako jedna praca. Zdjęcia muszą być autorskie. Pliki powinny być oryginalne, nieprzetworzone komputerowo (nie dotyczy to korekty kolorystyki, kontrastu i ostrości, a także drobnego retuszu).

Jak się zgłosić?


Wszyscy zainteresowani mogą przesyłać zgłoszenia do 28 maja do godz. 23.59. Wystarczy wypełnić formularz konkursowy, który jest dostępny online: https://bit.ly/codziennosc_zgloszenie_konkursowe. W przypadku problemów z dokonaniem zgłoszenia organizatorzy proszą o kontakt na adres youplanculture@gmail.com.

Regulamin konkursu dostępny na stronie internetowej: https://youplanculture.com/ps_codziennosc/.

Do wygrania są vouchery o wartości 200 zł do wykorzystania w salonach Empik. Otrzyma je 20 wyróżnionych autorów.

Ponadto wybrane prace trafią na wystawę „Codzienność”, którą fundacja You Plan Culture organizuje z okazji Dnia Kultury Ukraińskiej. Wernisaż odbędzie się 18 czerwca w Muzeum Emigracji.

Szczegółowe informacje można znaleźć na facebookowym profilu Muzeum Emigracji.

Konkurs organizowany w ramach projektu „PoznajMY się” finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG i Funduszy Norweskich w ramach programu „Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny”.

Informacja w wersji ukraińskiej:
 
фотоконкурсі «Повсякденність»
 
Привіт! Давайте познайоМИмося!
 
Відкрий для нас свою «повсякденність» за допомогою фотографій або фоторепортажу (максимум 3 фото). Можливо, саме твоя робота потрапить на виставку до Музею Еміграції в Гдині під час Дня української культури 18 червня 2023 року!

Якщо:
• ти любиш захоплювати моменти на фотографіях;
• приїхав/ла до Польщі з України;
• тобі від 12 до 18 років;
• живеш в Поморському воєводстві;
Тоді цей конкурс саме для тебе!

Заявки через форму для реєстрації можна подати до 28 травня 2023 року [до 23:59 год].
(якщо у вас виникли проблеми з поданням заявки, зв’яжіться з нами за адресою youplanculture@gmail.com).

Форма для реєстрації: https://bit.ly/codziennosc_zgloszenie_konkursowe.
 
Нагороди:
подарункові ваучери до магазину Empik вартістю 200 злотих для 20 обраних авторів/авторок
вибрані роботи будуть представлені на виставці «Повсякденне життя», відкриття якої заплановане на 18 червня 2023 року в Музеї Еміграції в Гдині під час Дня Української Культури, організованого фондом You Plan Culture.
 
Регламент конкурсу доступний на сайті: https://youplanculture.com/ps_codziennosc_ukr/.
 
Найважливіші критерії:
Конкурсна робота має стосуватися безпосередньо теми «Повсякденність» та відповідати всім перерахованим нижче умовам:
а) робота - фотографія приймається тільки в цифровому вигляді;
б) фотографія може бути зроблена фотоапаратом, планшетом або смартфоном;
в) в рамках однієї роботи учасник може надіслати на Конкурс максимум 3 фотографії (Допускаються фотосерії та репортажі до 3 фото в серії, які будуть розглядатися як одна робота);
d) розмір висланого файлу повинен перевищувати 1 Мб
е) фотографія може бути в будь-якій кольоровій гамі;
g) дозволеними форматами файлів є JPG і PNG;
з) фотографія має бути оригінальним файлом, не обробленим на комп’ютері – не стосується корекції кольору, контрасту та різкості, а також дрібної ретуші.

Партнером конкурсу є Музей Еміграції в Гдині.
 
Конкурс організований у рамках проекту «Давайте познайоМИмося», що фінансується Ісландією, Ліхтенштейном та Норвегією з фондів ЄЕЗ та Норвегії в рамках Програми Активні Громадяни – Регіональний Фонд.

  • ikonaOpublikowano: 12.05.2023 11:48
  • ikona

    Autor: Magdalena Czernek (m.czernek@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 12.05.2023 12:22
  • ikonaZmodyfikował: Agnieszka Janowicz
ikona