Budżet Obywatelski 2016

Coraz więcej zweryfikowanych wniosków do Budżetu Obywatelskiego

W gdyńskim Budżecie Obywatelskim 2016 złożono 187 wniosków // mat. Laboratorium Innowacji Społecznych

W gdyńskim Budżecie Obywatelskim 2016 złożono 187 wniosków // mat. Laboratorium Innowacji Społecznych

Kończy się etap oceny merytorycznej wniosków złożonych w trzeciej edycji gdyńskiego Budżetu Obywatelskiego, zaczynają się przygotowania do wrześniowego głosowania.

W gdyńskim Budżecie Obywatelskim 2016 złożono 187 wniosków. Do końca kwietnia przyjmowano je drogą elektroniczną, wnioskodawcy przynosili dokumenty do Laboratorium Innowacji Społecznych osobiście lub przysyłali pocztą tradycyjną.
Najwięcej projektów przygotowano w Wielkim Kacku (16), najmniej w Cisowej (3). W całym mieście najbardziej popularna okazała się kategoria „inwestycje i remonty".
Na początku maja wszystkie projekty trafiły do odpowiednich wydziałów i jednostek Urzędu Miasta Gdyni, by tam mogły zostać poddane analizie formalnej i merytorycznej. Ten etap właśnie dobiega końca.

Wydział Architektury UM dokonał analizy merytorycznej 184 otrzymanych wniosków, Gdyńskie Centrum Sportu - 45, Wydział Budynków - 9, a Biuro Plastyka Miasta -3. Pozostałe wydziały i jednostki kończą swoją ocenę merytoryczną. Ostateczną listę wniosków dopuszczonych do głosowania w gdyńskim Budżecie Obywatelskim 2016 (12-25 września) poznamy w sierpniu.

Równolegle do analizy projektów prowadzonej przez wydziały i jednostki Urzędu Miasta w Laboratorium Innowacji Społecznych trwają intensywne przygotowania do sprawnego uruchomienia i przebiegu wrześniowego głosowania.

Gotowe są już wzory materiałów promujących głosowanie, a przeznaczonych - jak w latach poprzednich - dla wnioskodawców, rad dzielnic, szkół i instytucji miejskich.
Opracowywane są scenariusze dwóch związanych z BO wydarzeń, które w tym roku odbędą się po raz pierwszy. W sierpniu wnioskodawcy wezmą udział w szkoleniu, podczas którego dowiedzą się jak promować projekty korzystając zarówno z internetu (media społecznościowe, strony www), jak i kanałów tradycyjnych (plakaty, ulotki, spotkania z mieszkańcami). We wrześniu natomiast pracownicy Laboratorium Innowacji Społecznych spotykać się będą z uczniami gdyńskich szkół, by przybliżyć im ideę Budżetu Obywatelskiego i zachęcić do udziału w głosowaniu.
Stale też powiększa się liczba miejsc i wydarzeń, w których między 12 a 25 września będzie można spotkać członków budżetowych „lotnych brygad". Wyposażeni w sprzęt z dostępem do internetu będą pomagać w głosowaniu tym, którzy potrzebują wsparcia oraz umożliwiać je osobom, które z różnych powodów nie mają dostępu do sieci.
Zachęcamy Państwa do regularnego odwiedzania strony bo.gdynia.pl. 1 sierpnia rozpocznie się tu prezentacja zrealizowanych do tej pory projektów, które wygrały w poprzednich edycjach gdyńskiego Budżetu Obywatelskiego.

 

  • ikonaOpublikowano: 01.08.2016 00:00
  • ikona

    Autor: Aleksandra Dylejko (a.dylejko@lis.gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 04.01.2023 12:59
  • ikonaZmodyfikował: Aleksandra Dylejko
ikona