Budżet Obywatelski 2021

Oto ostateczne listy projektów Budżetu Obywatelskiego 2021!

Głosowanie na projekty BO 2021 odbędzie się w czerwcu // mat. Laboratorium Innowacji Społecznych

Głosowanie na projekty BO 2021 odbędzie się w czerwcu // mat. Laboratorium Innowacji Społecznych

287 projektów dzielnicowych oraz 10 projektów miejskich. Spośród tylu sąsiedzkich pomysłów będziemy wybierać te, których realizacji chcemy najbardziej. Zakończyła się weryfikacja projektów złożonych do BO2021, a inicjatywy zostały oficjalnie ponumerowane. Głosowanie rozpocznie się 7 czerwca!

 
Mieszkańcy pracowali nad przygotowaniem inicjatyw, które trafią pod głosowanie BO2021, od początku roku. Projekty opracowywane były samodzielnie przez mieszkańców lub w konsultacji z urzędnikami. Zarówno w przypadku inicjatyw miejskich, jak i dzielnicowych, analizowane były m.in. zgodność z regulaminem BO2021 i miejskimi strategiami oraz założony budżet realizacji.
 
– Jeszcze nigdy w historii gdyńskiego Budżetu Obywatelskiego nie mieliśmy tylu projektów! Dziękuję wszystkim mieszkańcom i mieszkankom za zaangażowanie, zwłaszcza w tych trudnych pandemicznych warunkach. Teraz zachęcam wszystkich do głosowania. Za Państwa zasługą Gdynia będzie zmieniać się na lepsze! – mówi Michał Guć, wiceprezydent Gdyni ds. innowacji.
 
Tym samym, 287 projektów dzielnicowych i 10 projektów miejskich przeszło pozytywnie etap weryfikacji i zostanie poddanych pod głosowanie. Numery projektów zostały wylosowane podczas posiedzenia online Rady ds. Budżetu Obywatelskiego, a listy zostały właśnie ogłoszone przez prezydenta Gdyni Wojciecha Szczurka.

  • ikonaOpublikowano: 03.01.2023 13:05
  • ikona

    Autor: Aleksandra Dylejko (a.dylejko@lis.gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 03.01.2023 13:09
  • ikonaZmodyfikował: Aleksandra Dylejko
ikona