Budżet Obywatelski 2022

Baw się dobrze i głosuj w BO2022!

Podczas sobotnich wydarzeń będzie można zagłosować w BO2022 // fot. Laboratorium Innowacji Społecznych

Podczas sobotnich wydarzeń będzie można zagłosować w BO2022 // fot. Laboratorium Innowacji Społecznych

Koncert, mecz piłki nożnej, festyn… i Budżet Obywatelski! Podczas kilku różnych wydarzeń odbywających się w ten weekend w naszym mieście będzie można oddać głos na ulubione projekty BO2022. Czekać będzie więc nie tylko szereg atrakcji, ale także specjalne stoiska do głosowania.


Etap głosowania w gdyńskim Budżecie Obywatelskim rozpoczął się w poniedziałek 5 września i potrwa 15 dni. Tym samym do 19 września włącznie mieszkańcy i mieszkanki mogą wybierać z puli 245 projektów te, których realizacji chcą najbardziej. Lista wszystkich projektów, wraz z ich opisami, jest dostępna na stronie internetowej Budżetu Obywatelskiego
- Wybieramy 3 razy 3, czyli po maksymalnie trzy projekty w trzech kategoriach. Trzy miejskie w ramach Klimatycznego Budżetu Obywatelskiego oraz trzy dzielnicowe duże i trzy dzielnicowe małe, w ramach jednej dzielnicy. W puli jest wiele bardzo ciekawych projektów – od wydarzeń i spotkań tematycznych, po inwestycje. Jestem pewien, że każdy znajdzie coś dla siebie. Zachęcam wszystkich do głosowania, to trwa zaledwie kilka minut – mówi Michał Guć, wiceprezydent Gdyni ds. innowacji.
Głosowanie w gdyńskim Budżecie Obywatelskim prowadzone jest wyłącznie online, za pośrednictwem strony internetowej www.bo.gdynia.pl. Udział w głosowaniu może wziąć każda osoba mieszkająca w Gdyni - bez względu na wiek, czy adres zameldowania. Wystarczy  wpisać swój PESEL i imię matki lub numer Karty Mieszkańca oraz imię i nazwisko, a następnie podążać za instrukcją.

Osoby, które nie mają dostępu do Internetu lub mają jakieś pytania, mogą oddać głos w stacjonarnych punktach głosowania. W sobotę (10.09) będzie można wybierać ulubione projekty także na miejskich wydarzeniach. Specjalne stoiska BO2022 pojawią się na festynie „Bądź Zdrów” (w godz. 9-13.00, teren VI Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Mikołaja Kopernika 34), pikniku „Karwiny na sportowo” (w godz. 12.00-17.00, teren Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 przy ul. Chwaszczyńskiej 26), a na zakończenie dnia – muzyczne  spotkanie Nocne zGranie w Śródmieściu (godz. 18.00-20.00, Park Kieszonkowy na rogu ul. Abrahama i Kilińskiego).
- Będziemy czekać na osoby, które chciałyby oddać głos, a także na tych, którzy mają pytania związane z Budżetem Obywatelskim. Dla osób, które wezmą udział w głosowaniach mamy przewidziane miłe niespodzianki. W punkcie głosowania można skorzystać ze sprzętu udostępnionego przez Laboratorium Innowacji Społecznych, ale też z własnego telefonu lub tabletu. W razie potrzeby pomożemy przejść proces krok po kroku. To trwa naprawdę kilka minut – mówi Magdalena Warmowska z Działu Diagnoz i Partycypacji LIS, jednostki koordynującej proces gdyńskiego Budżetu Obywatelskiego.
Wyniki głosowania poznamy do 23 września. W tej edycji do rozdysponowania jest ponad 11 milionów złotych, a w dzielnicach z największą frekwencją zostaną zrealizowane dodatkowe projekty. O szczegółach można przeczytać na stronie internetowej Budżetu Obywatelskiego.

  • ikonaOpublikowano: 09.09.2022 12:02
  • ikona

    Autor: Ksenia Pisera (k.pisera@lis.gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 04.01.2023 09:58
  • ikonaZmodyfikował: Paweł Jałoszewski
ikona