Uwaga! Skrócił się termin przerwy w dostawie ciepłej wody. OPEC już napełnia sieć. Szczegóły w komunikacie.
Co nowego

31. finał WOŚP coraz bliżej. Trwają aukcje i zbiórki online

Skarbonka ustawiona w Centrum Riviera. Zdjęcie archiwalne z 2022 roku // fot. Michał Puszczewicz

Skarbonka ustawiona w Centrum Riviera. Zdjęcie archiwalne z 2022 roku // fot. Michał Puszczewicz

Tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 29 stycznia. Tego dnia na ulicach pojawią się wolontariusze z kolorowymi puszkami. Akcję można jednak wspierać już teraz. Trwają internetowe aukcje. Do wylicytowania są m.in. rejsy, obrazy czy vouchery do hoteli i restauracji. Datki można również wpłacać do e-skarbonek gdyńskich sztabów oraz puszek stacjonarnych. Tym razem środki zebrane podczas finału zostaną przeznaczone na zakup sprzętu do szybkiej identyfikacji bakterii, które mogą wywołać sepsę.


Gdynia po raz kolejny gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Działające w naszym mieście sztaby intensywnie przygotowują się do finału 31. edycji akcji. Tradycyjna kwesta na ulicach odbędzie się 29 stycznia. Jednak Orkiestrę można wspierać już teraz, biorąc udział w aukcjach lub zbiórkach online oraz stacjonarnych prowadzonych przez gdyńskie sztaby.

Gdynia dla Orkiestry


Największy sztab to Gdynia dla Orkiestry. W serwisie Allegro prowadzi on już 76 aukcji na rzecz WOŚP. Wylicytować można m.in. rejs żaglowcem STS „Pogoria”, weekend w hotelu Mercure Gdynia Centrum, akordeon Weltmeister, obraz Krzysztofa Wieczorka – „Wina Tuska”, voucher do restauracji „Niewinni Czarodzieje Trzy Zero”, weekend w Courtyard by Marriott Gdynia Waterfront, gadżety WOŚP czy voucher na pobyt w Domu Turysty w Bieszczadach. Lista cały czas się powiększa, więc warto być na bieżąco.

Sztab uruchomił również własną e-skarbonkę. Znajduje się w niej ponad 10 tys. zł. Wszyscy chętni mogą wesprzeć zbiórkę. Link do e-skarbonki: https://eskarbonka.wosp.org.pl/xk5ft4.

Sztab w Teatrze Miejskim w Gdyni


Sztab, który działa w Teatrze Miejskim im. Witolda Gombrowicza w Gdyni, również prowadzi zbiórkę online. W jego e-skarbonce jest już prawie tysiąc zł.

Link do e-skarbonki: https://eskarbonka.wosp.org.pl/nxpjl2?fbclid=IwAR2dMmYkDRw1aCkCEmTcweQV3Y9KsO-TjBf7WmnSToiACuItBChJxc82UF8.

Sztab PSSP i In gremio


Sztab Pierwszej Społecznej Szkoły Podstawowej w Gdyni i stowarzyszenia In gremio tradycyjnie skupia swoje działania w Centrum Riviera. Od połowy grudnia stoją tam skarbonki – dwa duże serca, gdzie można wrzucać datki.

Wkrótce sztab wystartuje też z aukcjami internetowymi.

Wiczlino dla Orkiestry


Sztab Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 8 (ul. Wiczlińskiej 50A) zagra z WOŚP po raz czwarty. Podczas finału, 29 stycznia w godz. 10.00-15.00, w budynku szkoły nie zabraknie atrakcji oraz różnego rodzaju warsztatów.

Szczegółowe informacje będą się pojawić w wydarzeniu na Facebooku - „Wiczlino dla Orkiestry”.

Tymczasem wszyscy, którzy chcieliby przyłączyć się do zbiórki, mogą wpłacać datki do puszek stacjonarnych w kilku miejscach w tej dzielnicy. Znajdują się one: w klubie fitness „Zdrofit Chwarzno” (ul. Niemena 2), restauracji „Dali do pieca” (ul. Staniszewskiego 24) oraz u optyka „Alfa” (ul. Grabowskiego 7/U19).

Cel zbliżającego się 31. finału WOŚP to zakup sprzętu do szybkiej identyfikacji bakterii, które mogą doprowadzić do sepsy, czyli niekontrolowanej, gwałtownej reakcji organizmu na zakażenie.

  • ikonaOpublikowano: 09.01.2023 14:00
  • ikona

    Autor: Magdalena Czernek (m.czernek@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 09.01.2023 14:52
  • ikonaZmodyfikował: Karolina Szypelt
ikona

Najnowsze