Uwaga! W sobotę PKO Gdynia Półmaraton. Sprawdź zmiany w organizacji ruchu.
Co nowego

500 tys. złotych na modernizację Oddziału Chirurgii Ogólnej

Podpisanie listu intencyjnego w Urzędzie Miasta Gdyni. Na zdj. (od lewej): prezydent Gdyni Wojciech Szczurek, Jolanta Sobierańska-Grenda, prezes zarządu Szpitali Pomorskich, Dariusz Nałęcz, wiceprezes zarządu Szpitali Pomorskich i Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia (fot. Magdalena Śliżewska)

Podpisanie listu intencyjnego w Urzędzie Miasta Gdyni. Na zdj. (od lewej): prezydent Gdyni Wojciech Szczurek, Jolanta Sobierańska-Grenda, prezes zarządu Szpitali Pomorskich, Dariusz Nałęcz, wiceprezes zarządu Szpitali Pomorskich i Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia (fot. Magdalena Śliżewska)

W mieście mamy do dyspozycji wiele programów profilaktycznych. To różnego rodzaju aktywności, kampanie i spotkania, ale także działania na rzecz szpitali. Dlatego właśnie w środę (3 kwietnia) prezydent Gdyni Wojciech Szczurek podpisał ze Szpitalami Pomorskimi list intencyjny, który dotyczy przekazania 500 tysięcy złotych z budżetu miasta na przebudowę i modernizację Oddziału Chirurgii Ogólnej Szpitala św. Wincentego a Paulo.

 
Choć w przypadku Gdyni szpitale nie podlegają pod samorząd miejski, miasto może dofinansowywać ich działalność. I dlatego właśnie dziś, 3 kwietnia, prezydent Wojciech Szczurek podpisał z Jolantą Sobierańską-Grendą, prezesem zarządu Szpitali Pomorskich oraz wiceprezesem Dariuszem Nałęczem list intencyjny, zgodnie z którym do Szpitali Pomorskich trafi 500 tysięcy złotych na przebudowę i modernizację Oddziału Chirurgii Ogólnej w Szpitalu św. Wincentego a Paulo przy ul. Wójta Radtkego 1.


– Będzie to efekt, który przełoży się na jakość obsługi, a jakość obsługi to z jednej strony oczywiście personel, co jest kluczowe, ale to także sprzęt i warunki, w jakich pracujemy, więc mam przekonanie, że te środki pomogą po prostu otworzyć kolejną nowoczesną jednostkę – komentuje Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia.

– Myślę, że jest to jeden z ostatnich oddziałów, który tak długo czekał na modernizację, więc mamy nadzieję, że ukończymy remont do końca tego pierwszego półrocza i z 18 posiadanych łóżek w planach mamy utworzenie 25, co na pewno poprawi również dostępność do chirurgii ogólnej w tym miejscu, a jak wiemy, każdy z nas tej chirurgii czasami potrzebuje. W związku z tym to jest dla mieszkańców Gdyni bardzo ważny oddział – dodaje Jolanta Sobierańska-Grenda, prezes zarządu Szpitali Pomorskich.

Szpitale Pomorskie działają już siedem lat


Mija właśnie siedem lat od powstania Szpitali Pomorskich, czyli skonsolidowanej spółki, w skład której wchodzą dwa gdyńskie szpitale: Szpital Morski im. PCK i Szpital św. Wincentego a Paulo oraz Szpital Specjalistyczny im. F. Ceynowy w Wejherowie i Centrum Medyczne Smoluchowskiego w Gdańsku.
– Myślę, że podsumowanie możemy zobaczyć przebywając na oddziałach szpitalnych. Wiele wyremontowaliśmy, ponad 60 przeprowadzonych inwestycji za ponad 400 milionów złotych na terenie Gdyni. Jak państwo widzicie, to jest szereg wyremontowanych oddziałów, lądowisko, które niebawem mamy nadzieję, że zacznie funkcjonować, rozbudowa bloków operacyjnych, SOR-u, więc to są takie namacalne sprawy. Również zwiększyliśmy naszą ofertę, jeżeli chodzi o świadczenia medyczne na rzecz pacjentów. Mam nadzieję, że jako Szpitale Pomorskie staramy się być pozytywnym punktem na mapie Gdyni, Wejherowa i Gdańska – informuje prezes Jolanta Sobierańska-Grenda.

  • ikonaOpublikowano: 03.04.2024 13:36
  • ikona

    Autor: Magdalena Śliżewska (m.slizewska@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 04.04.2024 14:22
  • ikonaZmodyfikował: Agnieszka Janowicz
ikona

Najnowsze