Uwaga! Skrócił się termin przerwy w dostawie ciepłej wody. OPEC już napełnia sieć. Szczegóły w komunikacie.
Co nowego

Agresji mówimy stanowcze nie!

Fot. Kamil Złoch

Fot. Kamil Złoch

Od 23 lipca po gdyńskich dzielnicach kursuje Szczepibus, w którym mieszkańcy mogą zaszczepić się przeciw COVID-19 bez wcześniejszej rejestracji. Niestety w sobotę, 31 lipca w czasie kolejnej akcji szczepień na bulwarze Nadmorskim obsługa punktu została zaatakowana przez grupę antyszczepionkowców. 


W sobotnie przedpołudnie grupa agresywnych antyszczepionkowców zaatakowała medyków, którzy na bulwarze Nadmorskim prowadzili akcję szczepień w Szczepibusie. Jak poinformowała gdyńska policja, na miejscu zebrało się około 16 osób. Funkcjonariusze wylegitymowali przybyłych i sprawdzają, czy zgromadzenie było legalne.

Napastnicy stosowali wobec pracowników służby zdrowia przemoc słowną. Obsługa oraz przebywające w Szczepibusie kobiety z dziećmi przestraszyły się agresorów, dlatego potrzebna była interwencja policji, która tego dnia zabezpieczała wydarzenie.– Nikogo nie zmuszamy do szczepień w ramach Szczepibusa. To, co nas zaniepokoiło w sobotnich wydarzeniach, to próba narzucania swojego zdania i opinii przez grupę osób – krzykiem i przemocą. To oczywiście w żaden sposób nie wpłynie na funkcjonowanie Szczepibusa. Myślę, że możemy zaapelować do tych, którzy tego dnia brali udział w zdarzeniu i obrażali osoby, które odpowiadały za działalność Szczepibusa, aby szanowali poglądy wszystkich ludzi! Nie robimy nic na siłę. To propozycja skierowana do mieszkańców Gdyni i myślę, że tolerancja powinna dać nam możliwość, abyśmy uszanowali opinię tych, którzy chcą skorzystać z pakietu szczepień – apeluje Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia.

Niestety gdyński przypadek nie jest jedyną tego typu sytuacją w naszym kraju. Antyszczepionkowcy umawiają się za pośrednictwem mediów społecznościowych w konkretnych miejscach, gdzie odbywają się szczepienia, ubliżają służbie zdrowia i jednocześnie straszą osoby, które przyszły tam, aby w spokoju się zaszczepić.

  • ikonaOpublikowano: 02.08.2021 13:30
  • ikona

    Autor: Magdalena Śliżewska (m.slizewska@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 03.08.2021 11:09
  • ikonaZmodyfikował: Magdalena Śliżewska
ikona

Zobacz także

Najnowsze