Co nowego

Carboland, czyli co tkwi w głębi

We wrześniu w Muzeum Emigracji w Gdyni spotkamy się z geolożką // mat. MEG

We wrześniu w Muzeum Emigracji w Gdyni spotkamy się z geolożką // mat. MEG

Węgiel i jego odmiany to główny składnik nowoczesnych materiałów o różnorodnych właściwościach, wszechstronnie wykorzystywanych w różnych dziedzinach życia i gospodarki. To element cywilizacji, bez którego nie byłoby postępu w medycynie, farmacji, biologii, motoryzacji czy kosmonautyce. Między innymi o tym opowie w Muzeum Emigracji geolożka Aleksandra Mierzejowska.

Muzeum Emigracji w Gdyni, w ramach cyklu wydarzeń towarzyszących wystawie „Carboland. Historia emigracji Polaków do pracy w kopalniach węgla we Francji i Belgii w latach 1919-1939” zaprasza na spotkanie z Aleksandrą Mierzejowską - geolożką, wykładowczynią Politechniki Śląskiej i autorką wielu publikacji naukowych. Odbędzie się ono w czwartek, 17 września w Magazynie Tranzytowym. Start o godz. 18.00.

Aleksandra Mierzejowska odpowie między innymi na pytania: Jak powstaje węgiel? Jakie są jego rodzaje oraz jak wyglądały początki górniczej działalności na Śląsku? Jaka jest obecna sytuacja oraz jakie są perspektywy w polskim i światowym sektorze wydobycia węgla?

Rozmowę poprowadzi Sebastian Kwiatkowski. Spotkanie będzie tłumaczone na język migowy. Wstęp wolny.
Informacje o spotkaniu są również dostępne na stronie Muzeum Emigracji i na Facebooku.

Plakat informujący o wystawie Carboland w Muzeum Emigracji w Gdyni, mat. MEG

Słów kilka o gościu i prowadzącym


Dr Aleksandra Mierzejowska jest związana z Wydziałem Górnictwa Politechniki Śląskiej oraz Wyższą Szkołą Techniczną w Katowicach. Od kilku lat prowadzi zajęcia w postaci wykładów i warsztatów popularyzujących naukę. Jest autorką i współautorką wielu publikacji naukowych. Wielokrotnie była laureatką nagród Rektora Politechniki Śląskiej za osiągnięcia naukowe, organizacyjne i dydaktyczne.

Sebastian Kwiatkowski to gdańszczanin, absolwent Ochrony Środowiska na Uniwersytecie Gdańskim. Od 17 lat dziennikarz Radia Gdańsk. Z pasją zajmuje się problematyką ochrony środowiska, sprawami przyrodniczymi, ale też drogownictwem i motoryzacją.

Ważne informacje

Muzeum informuje, że wydarzenia będą rejestrowane (zapis foto) dla celów dokumentacyjnych i promocyjnych organizatora. Udział w wydarzeniach jest równoznaczny z wyrażaniem przez uczestnika zgody na utrwalanie i rozpowszechnianie jego wizerunku. Jeśli nie wyrażasz zgody na przetwarzanie swojego wizerunku, koniecznie zgłoś się do organizatora przed rozpoczęciem wydarzeń.

Dla zachowania bezpieczeństwa sanitarnego w muzeum obowiązuje nowy regulamin zwiedzania. Więcej informacji na ten temat jest dostępnych na stronie Muzeum Emigracji.

  • ikonaOpublikowano: 10.09.2020 13:32
  • ikona

    Autor: Magdalena Śliżewska (magdalena.slizewska@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 10.09.2020 15:11
  • ikonaZmodyfikował: Magdalena Śliżewska
ikona

Najnowsze