Co nowego

Depesza kulturalna

Depesza kulturalna. Od góry zgodnie z zegarem: oprowadzanie po wystawie Muzeum Miasta Gdyni, n/z Niezidentyfikowana do dziś ulica, najpewniej w okolicy obecnych Leszczynek. Źródło: Muzeum Miasta Gdyni; Warsztaty filmowe n/z Jerzy Rados; Warsztaty stepowania n/z Karol Drzewoszewski

Depesza kulturalna. Od góry zgodnie z zegarem: oprowadzanie po wystawie Muzeum Miasta Gdyni, n/z Niezidentyfikowana do dziś ulica, najpewniej w okolicy obecnych Leszczynek. Źródło: Muzeum Miasta Gdyni; Warsztaty filmowe n/z Jerzy Rados; Warsztaty stepowania n/z Karol Drzewoszewski

Lekcja stepowania przed gorączką sobotniej nocy, unikatowe oprowadzanie po muzealnej wystawie i warsztaty filmowe. To dzisiejsze propozycje w naszej depeszy kulturalnej.

Gdynia stepuje online – warsztaty cz.1. Na zdjęciu stepuje Karol Drzewoszewski
Gdynia stepuje online – warsztaty cz.1

Gdynia Kulturalna zaprasza na warsztaty stepowania online zorganizowane przez Fundację Tapatak oraz Akademię Stepowania i finansowane z budżetu miasta. Będzie to cykl 17 lekcji, w trakcie których będziemy poznawać i trenować średnio zaawansowane techniki stepowania w stylu amerykańskim. Finalnie uczestnicy kursu nauczą się choreografii, którą specjalnie na okazję warsztatów stworzył prowadzący lekcje Karol Drzewoszewski, aktor scen muzycznych i pedagog.
Kurs zakończy się konkursem na najlepsze nagranie choreografii. Z nadesłanych filmów powstanie wspólny teledysk, a trzy najlepsze nagrania zostaną nagrodzone voucherami na buty do stepowania o wartości około 500 zł.

A że weekend za pasem, warto zapoznać się z lekcją pierwszą już dziś, by na sobotniej potańcówce zaskoczyć podwójnym uderzeniem „flap”.
Gdynia stepuje online

Znamy się! Jak to się zaczęło – o początkach Miasta Gdyni cz.1; Na zdjęciu: niezidentyfikowana do dziś ulica, najpewniej w okolicy obecnych Leszczynek. Źródło: Muzeum Miasta Gdyni
Znamy się! Jak to się zaczęło – o początkach Miasta Gdyni cz.1

Muzeum Miasta Gdyni zaprasza na unikatowe spotkania prowadzone przez pracowników ośrodka edukacji. W każdy piątek o godz. 16.00 odwiedzimy jedną z aktualnych wystaw instytucji. W 30 minut przewodnicy zaprezentują to, co jest dla nich najważniejsze. Czasami będą to historyczne fakty, a innym razem po prostu subiektywne odczucia.
W części pierwszej zatrzymamy się na samym początku wystawy Gdynia Dzieło Otwarte, aby skupić się na tym co sprawiło, że Gdynia wygląda dzisiaj tak, a nie inaczej. Oprowadzanie będzie okazją do zagłębienia się w tajemnice gdyńskich historii oraz przyjrzeniu się z bliska nie tylko tej znanej, modernistycznej architekturze, ale też tej, która kształtowała gdyński charakter śródmiejskich budynków. Po wystawie oprowadzi edukatorka Patrycja Wójcik.

Udział w wydarzeniu poprzez zapisy w formularzu zgłoszeniowym.
Piątek, 11 września, godz. 16.00
O początkach Gdyni

Filmowa edukacja – Pomysł i scenariusz. Na zdjęciu: Jerzy Rados
Filmowa edukacja – Pomysł i scenariusz

Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza na profesjonalne warsztaty online, skierowane do uczniów szkół podstawowych i średnich, przygotowane przez wykładowców Gdyńskiej Szkoły Filmowej.

W kolejnych odcinkach poruszone zostaną tematy:

  • Pomysł i scenariusz, czyli dlaczego film musi mieć scenariusz i jak go napisać;
  • Przygotowanie do produkcji, czyli co trzeba przygotować zanim zacznie się zdjęcia;
  • Na planie filmowym, czyli co to jest język filmowy i jak używać kamery, światła i mikrofonu;
  • Montaż i postprodukcja obrazu i dźwięku.

Warsztaty dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu "Kultura w Sieci".
Projekt realizowany przez Pomorską Fundację Filmową w Gdyni.
W odcinku pierwszym – pomysł i scenariusz. Wykład prowadzi Jerzy Rados, zastępca dyrektora Gdyńskiej Szkoły Filmowej, reżyser, scenarzysta, fotograf.
Filmowa edukacja - pomysł i scenariusz

  • ikonaOpublikowano: 11.09.2020 09:40
  • ikona

    Autor: Przemysław Kozłowski (p.kozlowski@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 11.09.2020 09:42
  • ikonaZmodyfikował: Małgorzata Omachel - Kwidzińska
ikona

Najnowsze