Co nowego

Droga do IRONMANA

4 sierpnia startuje jedna z najlepszych imprez sportowych w Gdyni - IRONMAN 70.3 Gdynia 2017 powered by Herbalife. Na gdyńskiej plaży trwa instalacja amfiteatru, gdzie zlokalizowany będzie start i meta zawodów. Podobnie jak w ubiegłych latach, podczas Herbalife IRONMAN 70.3 Gdynia zobaczymy czołówkę triathlonistów z Polski i świata. Wśród blisko 4 tysięcy zawodników nie zabraknie też znanych osób ze świata polskiego show-biznesu.

Prezydent Wojciech Szczurek w tym roku wystartuje w sztafecie w mistrzowskiej obstawie z Jerzym Górskim i Maciejem Dowborem. W sztafecie wystartują też wiceprezydent Bartosz Bartoszewicz i Marek Łucyk, dyrektor Gdyńskiego Cenrum Sportu. 

Już w sobotę, 5 sierpnia, a więc dzień przed głównym wyścigiem, kibiców rozgrzeje pojedynek mistrzów sportu – Pawła i Roberta Korzeniowskich. Utytułowani sportowcy zmierzą się ze sobą na dystansie sprinterskim, a cała zabawa ma wymiar charytatywny. Zwycięzca przekaże czek o wartości 15.000 złotych na rzecz UNICEF Polska. W zależności od wyniku pojedynku, pieniądze wesprą dzieci w ogarniętej wojną Syrii lub w Sudanie Południowym.

Niedziela (6 sierpnia) upłynie pod znakiem triathlonowej rywalizacji na najwyższym poziomie. Do Gdyni przyjadą zawodnicy z ponad 40 krajów świata. Faworytem do zwycięstwa będzie Niemiec, Boris Stein:
- Miałem już okazji startować w Gdyni w 2014 roku. W pamięci utkwiły mi tłumy kibiców na trasie biegowej. Od tamtego czasu diametralnej zmianie uległa natomiast trasa rowerowa i już nie mogę się doczekać, aby się z nią zmierzyć – mówi przed przylotem do Trójmiasta reprezentant Niemiec, który w ubiegłym roku zajął 7. miejsce na legendarnych Mistrzostwach Świata IRONMAN na Hawajach.

Jego rywalami będą m.in.:
- Ivan Tutukin (RUS) – ubiegłoroczny triumfator gdyńskiej imprezy;
- Daniil Sapunov (UKR) – trzykrotny olimpijczyk, w zeszłym roku drugi w Gdyni;
- Łukasz Kalaszczyński (POL) – 6. na mecie ubiegłorocznych zawodów w Gdyni i drugi zawodnik tegorocznej edycji Enea 5150 Warsaw.

Wśród kobiet pewne jest, że tytułu nie obroni Diana Riesler (GER), który zwyciężała w jedynych w Polsce zawodach IRONMAN 70.3 w dwóch ostatnich latach. Chętnych do „przejęcia pałeczki" jest co najmniej kilka:
- Tine Holst (DEN) – ubiegłoroczna zwyciężczyni IRONMAN Lanzarote;
- Lisa Hutthaler (AUT) – druga na mecie IRONMAN Austria (2015) i IRONMAN 70.3 Pescara;
- Ewa Komander (POL) – druga na mecie zeszłorocznych zawodów i mistrzyni Polski na dystansie długim z 2015 roku;
- Ewa Bugdoł (POL) – wielokrotna mistrzyni kraju na dystansie długim, w tym roku zwyciężyła już w zawodach w Suszu.
Jak co roku, na gdyńskiej plaży miejskiej pojawią się też znane osoby ze świata kina, telewizji i sportu. Swój start w zawodach potwierdzili m.in.:
- Karolina Gorczyca – aktorka i była ambasadorka gdyńskich zawodów;
- Krzysztof Wieszczek – aktor telewizyjny i teatralny;
- Maciej Dowbor – dziennikarz radiowy i prezenter telewizyjny, obecnie pracujący nad reportażem „Droga do IRONMANA", opowiadającym historie niezwykłych polskich triathlonistów;
- Jacek Kurowski – prezenter TVP;
- Grzegorz Pilarz – były reprezentant Polski w piłce siatkowej.

Enea IRONMAN 70.3 Gdynia powered by Herbalife odbędzie się w dniach 4-6 sierpnia br. W piątek rozegrane zostaną zawody IRONKIDS, w sobotę – rywalizacja sprinterska i sztafetowa, a w niedzielę główny wyścig na dystansie 1,9 km pływania, 90 km jazdy na rowerze i 21,1 km biegu. Łącznie w zawodach weźmie udział blisko 4000 zawodników.
Poza emocjami sportowymi, na kibiców i mieszkańców czekają też liczne atrakcje. W dniach 3-5 sierpnia, o godz. 20:00 na plaży miejskiej odbędą się projekcje filmowe w ramach Kina Letniego z Vectra VoD. Od piątku do niedzieli całe rodziny będą mogły skorzystać z animacji w strefie rodzinnej, również na plaży miejskiej.

Szczegółowy program wydarzeń: http://ironmangdynia.pl/pl/program-imprezy

Galeria zdjęć

ikona Pobierz galerię
  • ikonaOpublikowano: 02.08.2017 15:32
  • ikona

    Autor: Małgorzata Omachel - Kwidzińska (m.omachel@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 03.08.2017 12:44
  • ikonaZmodyfikował: Małgorzata Omachel - Kwidzińska
ikona

Najnowsze