Nocny Bieg Świętojański – zmiany w organizacji ruchu (21-22.06.2024)
Co nowego

Dzień Kundelka

Schronisko dla Bezdomnych Zwierzat Ciapkowo25 października to Dzień  Kundelka. Święto psa wielorasowego zostało ustanowione w dzień po wejściu w życie Ustawy o Ochronie Zwierząt. Natomiast miesiąc październik tradycyjnie jest miesiącem dobroci dla nich. Nie znaczy to wcale, że przez pozostałe jedenaście miesięcy nasi ulubieńcy mają być nam obojętni.

Wielu z nas ma w domu, mieszkaniu takiego dobrego przyjaciela na czterech łapach, który rozumie wszystkie nasze problemy, wspiera nas swoimi mądrymi oczkami, kiedy trzeba kładąc łapkę na naszym kolanie przemawia językiem migowym „przybij piątkę” jestem z Tobą. Szczególne znaczenie obecność psa nabiera dla osób samotnych, dla których jest jedynym powiernikiem kłopotów i radości.

Polskie kundelki chociaż różnie nazywane, dla tych, którzy je kochają pozostaną wiernymi towarzyszami. Nadanie imienia dla psa czasami kojarzy się z emocjami właściciela, dlatego słyszymy takie wezwania jak: Atos, Burek, Ciapek, Grymas, Kropka, Lucky, Psotka... Każdy z nas ma teraz okazję dopisać imię swojego Kundelka do wymienionych powyżej. Jeśli zastanawialiście się czy przygarnąć psa do swojego domu, teraz jest  to najlepszy moment. OTOZ Animals jak co roku rozpoczął akcję  „Chcemy zdążyć do domu przed zimą”. Sprawmy, aby Ciapkowo było tylko tymczasowym miejscem pobytu dla zwierzaków, które bardzo pragną spędzić zimę u boku przyjaciół w nowym domu. Wszystkie zwierzęta są zaszczepione, odrobaczone, posiadają książeczki i czekają na dom. Oczywiście w schronisku czekają także pieski rasowe!


Pamiętaj, zwierzęta ze schroniska kochają podwójnie!

  • ikonaOpublikowano: 25.10.2012 00:00
  • ikona

    Autor: Michał Kowalski (2011)

ikona

Najnowsze