Co nowego

Firmy rodzinne zagościły w Centrum Riviera

Wystawa podsumowująca cykl „Wtorki z Rodzinnymi” jest prezentowana w Centrum Riviera // fot. materiały prasowe

Wystawa podsumowująca cykl „Wtorki z Rodzinnymi” jest prezentowana w Centrum Riviera // fot. materiały prasowe

W grudniu była prezentowana w Gdyńskim Centrum Filmowym, a teraz można ją oglądać w Centrum Riviera. Mowa o wystawie podsumowującej cykl „Wtorki z Rodzinnymi”. Prezentuje historie 20 firm rodzinnych z Gdyni w pigułce. Czytając o nich, można też ponownie obejrzeć 20 krótkich filmów, które powstały na potrzeby cyklu i opowiadają o poszczególnych przedsiębiorcach.


Firmy rodzinne są niezwykle istotne dla lokalnej przedsiębiorczości. Gdynia docenia ich obecność w mieście i promuje ten model biznesowy. Dlatego w ubiegłym roku powstał cykl „Wtorki z Rodzinnymi”. Dzięki niemu można było poznać bliżej 20 gdyńskich firm rodzinnych z różnych branż. W tym celu powstało 20 krótkich filmów. Każdy z nich prezentował historię jednej firmy działającej w naszym mieście.

Akcję wieńczy specjalna wystawa. W grudniu była prezentowana w Gdyńskim Centrum Filmowym. Natomiast teraz można ją oglądać w Centrum Riviera – w łączniku pomiędzy centrum handlowym a hipermarketem Auchan. Mieści się tam „Riviera Sztuki”, która działa w godzinach otwarcia centrum.
 
Wystawa składa się plansz, na których umieszczono zdjęcia i krótkie opisy firm uczestniczących w pierwszej odsłonie cyklu „Wtorki z Rodzinnymi”. Przy każdej historii umieszczono kod QR. Kiedy ktoś go zeskanuje, zostanie przekierowany do serwisu YouTube, gdzie można obejrzeć materiały wideo na temat firm.
 
– Rodzinne firmy są bezcenną wartością miasta. To one budują lokalną społeczność i w dużej mierze stanowią o gospodarczym potencjale Gdyni. Dlatego też od lat chętnie inwestujemy w programy wsparcia i rozwoju rodzinnej przedsiębiorczości. Projekt „Wtorki z Rodzinnymi” był doskonałą okazją, by przyjrzeć się bliżej lokalnym firmom i pokazać, w jaki sposób działają oraz jak bliskie relacje przekładają się na sukces w biznesie. Zachęcam do odwiedzenia wystawy podsumowującej cykl, zapoznania się z przygotowanymi wcześniej filmami, a także do przyglądania się kolejnym inicjatywom związanym z rodzinnymi firmami z Gdyni – mówi Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki.
 
Ekspozycję można oglądać do końca stycznia.

– Wystawa prezentuje gdyńskie firmy rodzinne. To przedstawiciele różnych branż. Wcześniej przygotowaliśmy krótkometrażowe filmy na temat ich działalności. W tym roku planujemy stworzyć kolejną odsłonę cyklu – mówi Magdalena Urban z Gdyńskiego Centrum Wspierania Przedsiębiorczości.
 
Cykl „Wtorki z rodzinnymi” został zrealizowany przez miasto we współpracy z Agencją Rozwoju Gdyni. Autorami fotografii do projektu są Andrzej Święch i Jakub Maj.

Galeria zdjęć

ikona Pobierz galerię
  • ikonaOpublikowano: 14.01.2022 13:00
  • ikona

    Autor: Magdalena Czernek (m.czernek@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 14.01.2022 15:14
  • ikonaZmodyfikował: Karolina Szypelt
ikona

Zobacz także

Najnowsze