Co nowego

Forum Przedsiębiorstw już w środę. Zarejestruj się

Forum Przedsiębiorstw znów w Gdyni - już w środę, 10 maja rusza 18. edycja wydarzenia. Na uczestników czeka kilkanaście tematów i inspirujące grono prelegentów, fot. mat. prasowe / archiwalne

Forum Przedsiębiorstw znów w Gdyni - już w środę, 10 maja rusza 18. edycja wydarzenia. Na uczestników czeka kilkanaście tematów i inspirujące grono prelegentów, fot. mat. prasowe / archiwalne

To już o za chwilę – w środę, 10 maja w Gdyni rusza Forum Przedsiębiorstw! Jeśli prowadzisz własną firmę – niezależnie od jej rozmiarów – lub po prostu interesuje cię sytuacja na rynku biznesowym i zawodowy rozwój, koniecznie wykorzystaj ostatnią szansę i dołącz do wydarzenia. Ci, którzy zarezerwowali miejsce wcześniej, zasiądą w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym. Jednak wciąż można dołączyć do bezpłatnej transmisji online, która także pozwoli na wysłuchanie kilkudziesięciu cenionych ekspertów i poznanie aktualnych wyzwań.

Dlaczego warto już w tę środę skupić wzrok na tym, co wydarzy się w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia? Bo Forum Przedsiębiorstw to już uznana marka z 18-letnią historią, która nigdy nie zawodzi i zawsze daje uczestnikom solidną dawkę praktycznej wiedzy i błyskotliwych wniosków.

O tym, co zmienia się na międzynarodowych rynkach, co spędza (i będzie spędzać) sen z powiek lokalnym przedsiębiorcom, jakie trendy będą naszymi kolejnymi wyzwaniami zawodowymi i gdzie szukać szansy dla swojego biznesu – to tylko ogólne hasła, a sam program to kilkanaście konkretnych tematów i wątków skrojonych pod potrzeby uczestników. Organizatorzy, Agencja Rozwoju Pomorza, tradycyjnie sięgnęli po know-how i wiedzę cenionych postaci z różnych sektorów.

Ekonomia, biznes i nauka. O tym, co na rynkach


Co ciekawego czeka na tych, którzy dołączą do 18. Forum Przedsiębiorstw w Gdyni? Komentarz ekonomiczny profesora Jerzego Hausnera, spojrzenie na sytuację energetyczną i wojnę w Ukrainie w kontekście gospodarczym, fundusze europejskie, eksport, doradztwo, decyzyjność, biznes wokół kultury, human resources, marketing, zarządzanie, edukacja zawodowa i inne. To przekrój paneli, które znajdziemy w programie tegorocznej edycji wydarzenia.

Wśród prelegentów, poza wspomnianym wcześniej prof. Hausnerem, znajdziemy też m.in. dr Hannę Machińską, Karola Bieleckiego, Mikołaja Ziółkowskiego, Radka Kotarskiego, Jakuba Biela, profesora Cezarego Obracht-Prondzyńskiego czy Krystynę Kurczab-Redlich. Bogaty zbiór postaci z pogranicza świata nauki i ekonomii oraz zawodowych praktyków zarażających charyzmą, których po prostu warto posłuchać!

Pełen program 18. edycji Forum Przedsiębiorstw jest dostępny na stronie internetowej wydarzenia: forumprzedsiebiorstw.pl.

Grafika promocyjna Forum Przedsiębiorstw 2023 w Gdyni, mat. organizatorów

Dołącz i czerp inspiracje


Przypomnijmy, że wydarzenie przygotowywane co roku przez Agencję Rozwoju Pomorza z myślą o regionalnych przedsiębiorcach ma jednodniową formułę. Tegoroczne, „pełnoletnie” (odbywające się po raz 18.) wydanie gości w pełni w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia i rusza już w środę, 10 maja.

- Przyszło nam funkcjonować w bardzo skomplikowanych realiach gospodarczo-ekonomicznych, co zresztą praktycznie wszyscy dostrzegamy na co dzień. Nowe wyzwania dotyczą zarówno firm, które funkcjonują na dynamicznie zmieniających się rynkach, ale i samorządów, a nawet po prostu naszych gospodarstw domowych. To sprawia, że tematów do rozmów o przyszłych perspektywach jest naprawdę wiele, a co ważne, wszyscy potrzebujemy szerszego spojrzenia i dodatkowej inspiracji do działania. Serdecznie zachęcam przedstawicieli pomorskiego i gdyńskiego biznesu do aktywnego włączenia się w kolejną edycję Forum Przedsiębiorstw – zachęca do udziału w wydarzeniu Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydentka Gdyni ds. gospodarki.

Punktualnie o godzinie 9:00 rozpocznie się pierwsza część konferencji, podczas której uczestnicy rozpoczną od wysłuchania powitań i komentarzy ekonomiczno-energetycznych. Dalej czekają m.in. sesje networkingowe, dodatkowe aktywności do wyboru w czasie przerwy i osobne panele dyskusyjne, które pozwolą wybrać zbiór najbardziej interesujących dla nas tematów.

Jak dołączyć? Bo o tym, że warto, najlepiej przekonuje pełna sala osób, które zdecydowały się uczestniczyć w wydarzeniu stacjonarnie – nie ma już wolnych miejsc w PPNT Gdynia, ale nadal bez problemu, bezpłatnie można przyłączyć się do Forum Przedsiębiorstw w formule online.

Aby to zrobić, należy skorzystać z zakładki do rejestracji na stronie internetowej wydarzenia – www.forumprzedsiebiorstw.pl – i zgłosić swój udział przez platformę Konfeo. Uczestnicy przed wydarzeniem otrzymają od organizatorów link do streamingu wideo z PPNT Gdynia.

O Forum Przedsiębiorstw


To wydarzenie przeznaczone dla przedstawicieli lokalnego biznesu, które jest organizowane corocznie, już od 18 lat przez Agencję Rozwoju Pomorza. Konferencja początkowo nosiła nazwę Pomorskie Forum Przedsiębiorczości.

Poza treściami merytorycznymi stwarza też przestrzeń do wymiany doświadczeń podczas networkingu. Każdego roku kolejne edycje wydarzenia przyciągają kilkusetosobową publiczność, będąc jedną z największych konferencji kierowanych do pomorskich firm. Forum Przedsiębiorstw 2023 jest organizowane w ramach projektu „Spektrum. Pomorski System Usług Doradczych” finansowanego z funduszy unijnych, wdrażanych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, działanie 2.4.1.

Wydarzenie swoim patronatem honorowym objęli prezydent Gdyni, Wojciech Szczurek i marszałek województwa pomorskiego, Mieczysław Struk. Partnerami inicjatywy są Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia i Open Eyes Economy.

  • ikonaOpublikowano: 09.05.2023 13:17
  • ikona

    Autor: Kamil Złoch (k.zloch@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 09.05.2023 15:45
  • ikonaZmodyfikował: Redakcja portalu Gdynia.pl
ikona

Najnowsze