Co nowego

Fotele dla mam w Szpitalu Morskim. Dar od WOŚP

Personel Oddziału Neonatologii i Intensywnej Terapii Noworodka Szpitala Morskiego im. PCK w Gdyni i fotele od WOŚP // fot. Szpitale Pomorskie

Personel Oddziału Neonatologii i Intensywnej Terapii Noworodka Szpitala Morskiego im. PCK w Gdyni i fotele od WOŚP // fot. Szpitale Pomorskie

Oddział Neonatologii i Intensywnej Terapii Noworodka Szpitala Morskiego im. PCK w Gdyni wzbogacił się właśnie o wygodne, czerwone fotele. Dzięki nim mamy wcześniaków przebywających w placówce będą mogły czuwać przy swoich pociechach i karmić je w przyjaznych warunkach. To dar od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która ponownie zagra już w najbliższą niedzielę.


Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy działa i wspiera przez cały rok. Dzięki niej Oddział Neonatologii i Intensywnej Terapii Noworodka Szpitala Morskiego im. PCK w Gdyni zyskał potrzebne wyposażenie. To 15 foteli dla mam wcześniaków, które przebywają w placówce. Ułatwiają one karmienie, a także zapewniają bardziej komfortowe warunki pobytu na oddziale.

– Jesteśmy bardzo wdzięczni za ten dar. Fotele już służą mamom i widzimy, że panie są z nich bardzo zadowolone. To meble, które ułatwiają karmienie noworodków. Mamy mogą dzięki nim usiąść w odpowiedniej pozycji, poczuć się bardziej komfortowo. Wcześniej musiały korzystać ze szpitalnych łóżek, które nie są tak wygodne. Ponadto dzięki fotelom mamy będą mogły spędzić czas ze swoimi maluchami w znacznie bardziej przyjaznych warunkach. Uśmiech na ich twarzach to najlepsza odpowiedź na to, jak bardzo potrzebne jest tego rodzaju wyposażenie – mówi dr Anna Toczyłowska, ordynatorka Oddziału Neonatologii i Intensywnej Terapii Noworodka Szpitala Morskiego im. PCK w Gdyni.

Część mebli ustawiono również na oddziale położnicznym oraz w banku mleka.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy wspiera polskie szpitale dzięki charytatywnym zbiórkom, które organizuje każdego roku. Tegoroczne wielkie granie tuż-tuż. 30. finał WOŚP odbędzie się w niedzielę, 30 stycznia. Jak co roku cel zbiórki jest szczytny. Tym razem zebrane środki zostaną przeznaczone na okulistykę dziecięcą. Zakupiony za nie sprzęt zapewni lepszą diagnostykę i leczenie wzroku u dzieci.

Orkiestra zagra nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Akcja nie ominie również Gdyni. W mieście działają trzy sztaby, które prowadzą własne zbiórki, aukcje i inne działania. Szczegółowe informacje na ten temat można znaleźć w artykule „Gdynia gra z WOŚP – do końca świata i o jeden dzień dłużej” na stronie gdynia.pl.

Galeria zdjęć

ikona Pobierz galerię
  • ikonaOpublikowano: 26.01.2022 13:00
  • ikona

    Autor: Magdalena Czernek (m.czernek@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 26.01.2022 13:01
  • ikonaZmodyfikował: Agnieszka Janowicz
ikona

Zobacz także

Najnowsze