Remont Estakady Kwiatkowskiego: zamknięcie głównego ciągu, przejazd łącznicami. Sprawdź komunikat.
Co nowego

„Gdynia malowana kwiatami” – znamy zwycięzców pierwszego etapu

I miejsce i nagroda główna: Jakub Paczul (materiały Wydziału Ogrodnika Miasta)

I miejsce i nagroda główna: Jakub Paczul (materiały Wydziału Ogrodnika Miasta)

Dużo elementów marynistycznych, oryginalne materiały i pełnia kolorów – oto zwycięskie prace I etapu konkursu „Gdynia malowana kwiatami” dla najmłodszych uczniów szkół podstawowych. Wiemy, jak będzie wyglądał kwietnik na Bulwarze Nadmorskim, inspirowany pracą Jakuba Paczula ze Szkoły Podstawowej nr 16 w Gdyni.

 
To była wyjątkowa edycja konkursu, bo z nawiązaniem do 100-lecia Gdyni. Organizatorzy zachęcali młodych artystów do twórczego spojrzenia na historię, symbole i dynamiczny rozwój naszego miasta. Udało się! I etap tegorocznej, 12. edycji konkursu „Gdynia Malowana Kwiatami” wypełniony jest inspiracjami z historii i symboliki miasta. Brali w nim udział uczniowie klas I-III szkół podstawowych.

 

I miejsce i nagrodę główną, czyli między innymi realizację projektu w formie sezonowego kwietnika na Bulwarze Nadmorskim im. Feliksa Nowowiejskiego, przyznano Jakubowi Paczulowi z klasy III Szkoły Podstawowej nr 16.

Komisja nagrodziła pracę za staranne i estetyczne wykonanie, pomysłowe nawiązanie do tematu konkursu oraz przedstawienie projektu kwietnika, który jest możliwy do realizacji w przestrzeni publicznej Bulwaru Nadmorskiego.


II miejsce zajął 
Bartosz Dudkiewicz z klasy II Szkoły Podstawowej nr 51.

Komisja nagrodziła pracę za oryginalne wykorzystanie guzików jako materiału plastycznego, estetykę wykonania oraz prostotę i czytelność przedstawionego projektu kwietnika.

II miejsce - Bartosz Dudkiewicz (materiały Wydziału Ogrodnika Miasta) 


III miejsce zajęła Nadia Dubert z klasy III Szkoły Podstawowej nr 47 za pracę ,,Kwiatowa Rybka Marzeń".

Komisja nagrodziła pomysłowe wykorzystanie różnorodnych materiałów – w tym: makaronu, kaszy, bibuły czy koralików, staranne wykonanie oraz ciekawe, kolorowe i efektowne przedstawienie projektu kwietnika.



III miejsce - Nadia Dubert (materiały Wydziału Ogrodnika Miasta) 


Z uwagi na dużą liczbę interesujących prac oraz ich wysoki poziom artystyczny komisja konkursowa postanowiła przyznać wyróżnienia w następujących kategoriach:
  • Kategoria I – 100-lecie Gdyni widziane oczami młodego artysty;
  • Kategoria II – największa kreatywność artystyczna;
  • Kategoria III – staranność i estetyka wykonania pracy;
  • Kategoria IV – wyobraźnia i ekspresja plastyczna oraz bogactwo kolorów;
  • Kategoria V – ciekawa technika plastyczna,

Kategoria I

  1. Zuzanna Mach i Jagna Siewiera z klasy III Szkoły Podstawowej Jezuitów za ,,Torcik dla 100-latki Jubilatki";
  2. Liliana Lipińska z klasy II Szkoły Podstawowej nr 47;
  3. Lena Pochowska z klasy III Szkoły Podstawowej nr 47;
  4. Emilia Nizgorska z klasy II Szkoły Podstawowej nr 47;
  5. Antoni Ziomek z klasy III Amerykańskiej Szkoły Podstawowej za pracę ,,Foka na plaży".


Kategoria II 

  1. Zofia Baraściak-Świstak z klasy I  Szkoły Podstawowej nr 48;
  2. Jadwiga Lipińska z klasy I ze Szkoły Podstawowej nr 47.


Kategoria III


1. Anna GlozaMłodzieżowego Domu Kultury;
2. Izabela Dąbrowska z klasy II Szkoły Podstawowej nr 47;
3. Piotr Lizakowski z klasy I Szkoły Podstawowej nr 16.

Kategoria IV 


  1. Anna Cygan z klasy III Szkoły Podstawowej nr 47;
  2. Sara Kańduła z klasy III Szkoły Podstawowej nr 47;
  3. Uliana Prysnokha z klasy 3 ze Szkoły Podstawowej nr 47;
  4. Włodzimierz Sarnowski z klasy II Szkoły Podstawowej nr 47;
  5. Laura Kramer z klasy II Szkoły Podstawowej nr 47;
  6. Michał Chlebicz z klasy III Szkoły Podstawowej nr 47.

Kategoria V 


1. Agata Pinkowska, Lidia Tarkowska z klasy III Szkoły Podstawowej Jezuitów za ,,Serce i kwiatki dla Gdyni Jubilatki";
2. Oskar Najda, Marcel Setka z klasy III Szkoły Podstawowej Jezuitów za ,,Żaglówkę z Gdyńskiej Mariny";
3. Kornelia Baranowska z klasy I Szkoły Podstawowej nr 42;
4. Alicja Paluch z klasy I Szkoły Podstawowej nr 46 za pracę ,,100-letnia Gdynia rozkwitająca kraina";
5. Anna Murawska z Młodzieżowego Domu Kultury;
6. Mirra Vidernykova z klasy III Szkoły Podstawowej nr 46 za ,,Herb Gdyni w 3D".

  • ikonaOpublikowano: 16.03.2026 09:51
  • ikona

    Autor: Aneta Marczak (aneta.marczak@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 16.03.2026 11:01
  • ikonaZmodyfikował: Aleksandra Dylejko
ikona

Najnowsze