Nocny Bieg Świętojański – zmiany w organizacji ruchu (21-22.06.2024)
Co nowego

Gdyński „Pieszy Rajd Zimowy”

Nawet 13 kilometrów marszu, w tym 1000 metrów do przejścia pod ziemią, 1000 schodów do pokonania i 10 punktów kontrolnych do zdobycia - tak zapowiada się gdyński „Pieszy Rajd Zimowy", który odbędzie się w sobotę 30 stycznia 2016 r. Trzeba się spieszyć, bo zgłoszenia drużyn przyjmowane są do czwartku 28 stycznia. Udział w marszu jest bezpłatny.

Warunkiem uczestnictwa w Pieszym Rajdzie Zimowym, dedykowanym babciom, dziadkom i seniorom, jest skończenie 18 lat. Ponadto, sobotnia wyprawa jest jedną z imprez towarzyszących obchodom 90. urodzin Gdyni, a także wprawką do półmaratonu szlakiem gdyńskich fortyfikacji, który odbędzie się w maju tego roku.

Tym razem organizatorzy przygotowali dla drużyn wiele zadań do wykonania w tym strzelanie, rozwiązywanie krzyżówek i szyfrów oraz układanie puzzli. „Na każdym punkcie kontrolnym przygotowaliśmy dla każdej z drużyn specyficzne zadanie z tematyki 90-lecia jubileuszu Gdyni. Drużyny będą miały za zadanie powtórzenie nazwisk osób, które wpłynęły na historię naszego miasta oraz przywołać znaczące daty" - tłumaczy Jarosław Kłodziński, organizator rajdu i Radny Miasta Gdyni.

Trasa rajdu prowadzić będzie od potoku Swelina do Centrum Aktywności Seniora (ul. 3 Maja 27), gdzie na uczestników czekać będzie gorąca czekolada, słodki poczęstunek i nagrody. Dokładne namiary miejsca startu rajdu zostaną podane tylko zgłoszonym drużynom.

Należy pamiętać aby ubrać się stosownie do warunków pogodowych oraz wziąć ze sobą coś do pisania, notatnik oraz latarkę. Wydarzenie jest przeznaczone dla osób pełnoletnich i każdy idzie na własne ryzyko.

Zapisy przyjmowane są do 28 stycznia do godz. 18.00. Decyduje kolejność zgłoszeń.

-> Regulamin pieszego rajdu zimowego

  • ikonaOpublikowano: 27.01.2016 00:00
  • ikona

    Autor: Michał Kowalski (2011)

ikona

Najnowsze