Jak pracuje Urząd Miasta Gdyni i miejskie jednostki w majowy weekend? Sprawdź komunikat dla mieszkańców
Co nowego

Gdyńskie nominacje do nagrody Sztorm Roku 2011

Trwa 7. plebiscyt Sztorm Roku 2011 organizowany przez Gazetę Wyborczą Trójmiasto. Dziennikarze Gazety wybrali artystów, instytucje oraz wydarzenia, które wywołały największe poruszenie w trójmiejskim życiu kulturalnym.

Ostateczna decyzja kto otrzyma nagrodę jest już jednak w rękach czytelników, którzy mogą głosować za pomocą kuponów drukowanych w Gazecie Wyborczej Trójmiasto lub smsów.

Operator filmowy Bartosz MikołajczykZ Gdyni zostali nominowani

w kategorii film i multimedia - Bartosz Mikołajczyk
SMS Sztorm.17
Operator filmowy, za zdjęcia do filmu "Heniek", który w tym roku robił prawdziwą furorę na wielu festiwalach oraz za kilka zdobywających laury (m.in. festiwalu Yach Film) teledysków (przygotowywanych z grupami Esy Floresy i Caramba)

w kategorii sztuki plastyczne - Paweł Dobrzycki
SMS Sztorm.13
za barwną i monumentalną scenografię oraz reżyserię świateł do musicalu "Shrek" w reżyserii Macieja Korwina w Teatrze Muzycznym w Gdyni. Ruchome 5-metrowe drzewa, budzący grozę zamek i pokaźnych rozmiarów smoczyca to trudna do ogarnięcia materia. Dobrzycki udowodnił, że pomimo niedużych nakładów finansowych i braku zaawansowanej technologii polski teatr jest wstanie przenieść widza w tajemniczy i zaskakujący świat baśni, a napędzana (tylko!) siłą ludzkich mięśni scenografia jest wstanie perfekcyjnie poruszać się po scenie.

w kategorii organizator - Michał Chaciński
SMS Sztorm.20
za koncepcje programowe dwóch ważnych trójmiejskich imprez: Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni i gdańskiego All About Freedom (przy tym festiwalu współpracował z Arturem Liebhartem). W przypadku pierwszej z tych imprez dokonał niemal rewolucji programowej, odświeżając gdyński festiwal, w przypadku drugiej - pokazał trójmiejskiej publiczności kilka filmów, których w innych okolicznościach jeszcze długo nie miałaby szansy obejrzeć.

Jak głosować
Gazeta drukuje kupony do 4 lutego.  Można również głosować na swojego faworyta w plebiscycie wysyłając SMS z kodem przypisanym nominowanemu artyście lub organizatorowi na numer 71466 (np. Sztorm.99). Cena SMS-a 1 zł netto + VAT - 1,23 zł brutto. Można wysłać dowolną ilość SMS-ów, każdy z nich policzony zostanie jako jeden głos. SMS-ami można głosować do 5 lutego 2012 r. do godz. 23:59.

Nominowany do nagrody został także Festiwal Open'er - najważniejsza polska impreza muzyczna obchodziła w tym roku jubileusz dziesięciolecia. Za kolejny krok w kierunku poszerzenia formuły, czyli zaproszenie gwiazdy pop - Prince'a, za sposób, w jaki wielu muzyków (m.in. formacje Pulp i Foals) poradziło sobie z fatalnymi warunkami meteorologicznymi, a także konsekwentne uczenie się na organizacyjnych niedociągnięciach z poprzednich lat.
Jednak w kategorii wydarzenie

  • ikonaOpublikowano: 27.01.2012 00:00
  • ikona

    Autor: Michał Kowalski (2011)

ikona

Najnowsze