Co nowego

IRONMAN 70.3 Gdynia - Weekend pełen emocji

Już w nadchodzący weekend (4-6 sierpnia) Gdynia po raz kolejny gościć będzie międzynarodowe zawody triathlonowe Enea IRONMAN 70.3 Gdynia powered by Herbalife. Na starcie stanie około 4000 zawodników z całego świata, a przez wszystkie dni na kibiców i mieszkańców czeka mnóstwo atrakcji.
 

Światowa elita i polscy mistrzowie sportu

W najważniejszym pojedynku, 6 sierpnia, zawodnicy do pokonania będą mieli 1,9 km pływania, 90 km etapu kolarskiego i 21 km biegu z metą usytuowaną na Plaży Miejskiej. Czeka nas rywalizacja na najwyższym poziomie. Do Gdyni przyjadą zawodnicy z ponad 40 krajów świata. Faworytem do zwycięstwa będzie Niemiec Boris Stein, który startował już w Gdyni w 2014 roku. Na zawody powraca roówniezż Rosjanin Ivan Tutukin – ubiegłoroczny triumfator gdynskiej imprezy. Pierwszym spodziewanym na mecie Polakiem jest Łukasz Kalaszczynóski - drugi zawodnik tegorocznej edycji Enea 5150 Warsaw. - Miałem już okazję startować w Gdyni trzy lata temu i w mojej pamięci utkwiły tłumy kibiców na trasie biegowej. Wiem, że od tamtego czasu zmianie uległa m.in. trasa kolarska i jestem bardzo podekscytowany na myśl o tegorocznym starcie – mówi przed zawodami faworyt, Boris Stein.
 
 
Wśród pań oczy kibiców skupione będą na Lisie Hutthaler (Austria) - drugiej na mecie IRONMAN Austria oraz dwoóch reprezentantkach Polski: Ewie Komander - drugiej na mecie zeszłorocznych zawodów w Gdyni - i Ewie Bugdoł - wielokrotnej mistrzyni kraju na dystansie długim. Dzień przed głównym wyścigiem, 5 sierpnia, kibiców rozgrzeje pojedynek mistrzów sportu – Pawła i Roberta Korzeniowskich. Utytułowani sportowcy zmierzą się ze sobą na dystansie sprinterskim, a cała zabawa ma wymiar charytatywny. Zwycięzca przekaże bowiem czek w wysokości 15 000 złotych na rzecz UNICEF Polska.
 

Weekend pełen nie tylko sportowych emocji

Organizatorzy, wraz z władzami miasta i partnerami, przygotowali wiele atrakcji dla mieszkańców. W ramach Kina Letniego z Vectra VoD na Plaży Śródmieście w Gdyni od 3 do 5 sierpnia o godzinie 20.00 odbywać się bezpłatne pokazy filmowe. Z kolei od piątku do niedzieli, również na plaży, będą działały Kącik Malucha oraz Strefa Rodzinna, a w nich masa bezpłatnych atrakcji dla każdego. - Coroczny weekend upływający pod znakiem triathlonu jest świętem całego miasta. Zależy nam na tym, aby mieszkańcy i turyści nie ograniczali się do wspierania zawodników na trasie – oczywiście jeśli sami nie startują – ale również mogli korzystać z bogatej oferty dodatkowych atrakcji, choćby kulturalnych czy rekreacyjnych. Dzięki temu każdy znajdzie coś dla siebie, nawet osoby, którze niespecjalnie interesują się sportem – mówi Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni.
 
Dużą dawkę pozytywnych emocji będzie można pobrać na jednym z 8 punktów kibicowania wzdłuż trasy biegowej i rowerowej IRONMANA. Na mieszkanców dzielnicy Chwarzno-Wiczlino w sootę i niedzielę czeka natomiast wielki piknik rodzinny.

 

Czynny udział partnerów zawodów

W tym roku tytularnym sponsorem zawodów została Grupa Enea, która czynnie zaangażowała się w udział w wydarzeniu. – Triathlon jest dla nas szczególną dyscypliną sportu, której rozwój wspieramy od dłuższego czasu. W triathlonie, obok zawodowców, do sportowej walki stają amatorzy, dla których IRONMAN, to próba sprawdzenia własnych możliwości i zmierzenia się z samym z sobą. W gronie tych zawodników są również nasi pracownicy, których wspieramy w ich triathlonowej pasji. Triathloniści i ich kibice tworzą wyjątkową rodzinną atmosferę. Cieszymy się, że możemy wspierać zawody IRONMAN w Gdyni pozytywną energią – mówi Sławomir Krenczyk, dyrektor Departamentu Public Relations i Komunikacji Enei.
 
W specjalnej Strefie Enei na Plaży Śródmieście rozstawiony zostanie tor do popularnego skimboardingu, czyli ślizgania się na desce po płytkiej wodzie. Każdy chętny będzie mógł pod okiem instruktora spróbować tego zyskującego na popularnosóci wakacyjnego sportu. W Strefie będzie też można rozgrzać się przed kibicowaniem na zajęciach z zumby i dance aerobic, a także rozluźnić na zajęciach pilates i stretch&relax. Do tego leżaki, skoki na trampolinie, upominki dla kibiców i lemoniada. Nie zapomniano o najmłodszych – czeka na nich pokaz formowania wielkich baniek mydlanych, a także malowanie twarzy.

Wszystkich zawodników zachęcamy do udziału w plebiscycie na najpopularniejszego polskiego triathlonistę. Do akcji może przystąpić, każdy kto startuje w zawodach triathlonowych. Zasady są proste – wygrywa osoba, która zbierze największą liczbę głosów pod swoją kandydaturą. Główną nagrodą dla najpopularniejszego triathlonisty jest ufundowany przez Eneę start w wybranych zawodach IRONMAN w Europie. Atrakcyjne nagrody przygotowaliśmy także dla osób oddających głosy w plebiscycie. Po szczegóły zapraszamy na stronę www.enea.pl/plebiscyt – dodał Sławomir Krenczyk.

Aktywnie w udział w zawodach zaangażowana jest także firma Herbalife, której pracownicy od lat startują w Gdyni. Firma dba również o nawodnienie i odżywianie uczestników na trasie, a dla kibiców przygotowała atrakcje w strefie rodzinnej.

 

Triathlonowa historia na wielkim ekranie

3 sierpnia w hotelu Mercure Gdynia Centrum odbyła się konferencja prasowa zapowiadająca zawody. W jej trakcie organizatorzy ogłosili partnerstwo z filmem „Najlepszy” Łukasza Palkowskiego. „Najlepszy” to nowy film reżysera kinowego hitu „Bogowie”, który zgromadził przed ekranami ponad 2 miliony widzów. Łukasz Palkowski znów sięga po życiorys niezwykłej osoby – Jerzego Górskiego, mistrza świata w podwójnym IRONMANIE, któremu triathlon pozwolił wyjść z ciężkiego nałogu. Film do kin wejdzie w listopadzie, a w trakcie weekendu Enea IRONMAN 70.3 Gdynia powered by Herbalife odbędzie się zamknięty pokaz wersji reżyserskiej.


Więcej informacji i szczegółowy program wydarzeń można znaleźć na stronie www.ironmangdynia.pl.mat. pras. Sport Evolution

Galeria zdjęć

ikona Pobierz galerię
  • ikonaOpublikowano: 03.08.2017 16:09
  • ikona

    Autor: Dorota _Patzer (d.patzer@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 04.08.2017 10:48
  • ikonaZmodyfikował: Dorota Patzer
ikona

Najnowsze