Co nowego

Jak spędzić weekend #wGdyni

Weekend w plenerze i nie tylko //collage z materiałów prasowych

Weekend w plenerze i nie tylko //collage z materiałów prasowych

Wakacyjna aura wraca do miasta. Stąd bogactwo propozycji spędzenia czasu w plenerze. Zapachem róż wabi Kamienna Góra, a na Kolibki zawitają filmy naszego dzieciństwa i te, które współcześnie cieszą najmłodszych. Do niedzieli potrwa plenerowy festiwal teatralny Pociąg do miasta. A Teatr Miejski zaprasza na lato z komedią.

Weekend na Kamiennej Górze

Czy mieszkańców Gdyni trzeba przekonywać o uroku Kamiennej Góry? To właśnie przede wszystkim z myślą o nich zrewitalizowano teren górnego i środkowego tarasu, do których nie dochodzi wakacyjny gwar unoszący się nad skwerem Kościuszki czy bulwarem Nadmorskim.
W ten weekend w programie:
8 sierpnia:
10.00-11.00 / Joga na powitanie dnia
12.00-15.00 / Warsztaty kreatywne dla dzieci Hyde Park
12.00-18.00 / Strefa zabaw dla dzieci
12.00-18.00 / Warsztaty kreatywne „Chmurki dobrych życzeń”
15.00-18.00 / Karuzela Pasji – warsztaty
12.00-18.00 / Warsztaty ekologiczne ZERO WASTE – Planet for Generations
12.00-19.00 / Literacki coming out – wydarzenie w ramach Festiwalu Miasto Słowa
18.00-19.00 / „Strefa zasilania umysłu”  czyli spotkanie poświęcone rozmowom na temat ekologii, relacji społecznych, zdrowego stylu życia
19.00-20.00 / Etnoscena! – RASOULI & EMAMGHOLI
 

9 sierpnia:
12.00-18.00 / Gry i zabawy dla dzieci
12.00-18.00 / Warsztaty mycia rąk
14.00-17.00 / Warsztaty kreatywne dla dzieci Hyde Park
13.00-14.00 / Gdyńskie Poruszenie – pilates na lato
12.00-18.00 / Warsztaty ekologiczne ZERO WASTE – Planet for Generations
12.00-19.00 / Literacki coming out – wydarzenie w ramach Festiwalu Miasto Słowa
17.00-19.00 / Koncert Muzyki Promenadowej: Ragtime Konstanty Wileński – fortepian; Cappella Gedanensis  – koncert biletowany – bilety w cenie 10 zł do nabycia w  CulturBoxie, Konsultacie Kultury oraz na interticket.pl

Nadjeżdża Pociąg do Miasta

Teatr Gdynia Główna zaprasza na Ogólnopolski Festiwal Teatralny „Pociąg do Miasta – Stacja Miasto”, który potrwa do 8 sierpnia.
Już po raz szósty Gdynia stanie się sceną, na której obejrzymy najciekawsze i najodważniejsze niezależne spektakle teatrów offowych i instytucjonalnych. Tym razem twórcy wezmą na cel „miasto”.
Program festiwalu zapewnia intensywny kontakt z teatrem – przez 6 dni pokazanych zostanie w sumie 18 spektakli, w tym także dla najmłodszych widzów.
Ostatnie dwa dni festiwalu przyniosą nowe wrażenia. 7 i 8 sierpnia przestrzenią miasta zawładnie „Las” Psychoteatru z Wrocławia w reżyserii Angeliki Pytel. Scenerią, w której rozegra się akcja, będzie podwórko przy ul. 3 Maja 27/31. „Las” To monodram, który pokazuje cienką granicę, jaka dzieli ciemną, nieświadomą stronę człowieka od choroby. Druga propozycja to „Puszczańskie opowieści” na podstawie opowiadań Waldemara Sieradzkiego w wykonaniu Białostockiego Teatru Lalek. Przedstawienie wyreżyserował cały jego zespół pod opieką Michała Jarmoszuka. Artyści zaprezentują je na tarasie Szkoły Podstawowej nr 26 przy ul. Tatrzańskiej 40. Spektakl łączy formę koncertu z teatralnymi środkami wyrazu.
Najmłodsi widzowie również będą mogli nacieszyć się kulturalnymi przeżyciami. W programie przygotowano dla nich dwa przedstawienia, ale do zobaczenia w różnych lokalizacjach.
Pierwsze z nich to „Zuchwała historia z zakurzonej półki” Teatru Gdynia Główna w reżyserii Grzegorza Kujawińskiego. Bajkę będzie można zobaczyć 6 sierpnia we foyer Muzeum Miasta Gdyni oraz 8 sierpnia na podwórku przy ul. 3 Maja 27/31.
Na liście propozycji jest również „Bajka o księżniczce Popi i smoku Tarabistraku” Teatru Stajnia Pegaza w reżyserii Ewy Ignaczak. Przedstawione wystawione zostanie 7 sierpnia na tarasie Szkoły Podstawowej nr 26 przy ul. Tatrzańskiej 40.
Szczegóły: www.teatrgdyniaglowna.plwww.facebook.com/TeatrGdyniaGlowna

Kino pod chmurką

W tę sobotę rusza kolejne kino plenerowe w Gdyni. Kino plenerowe w Parku Kolibki to letnie pokazy familijnego kina dla młodszych i starszych dzieci a także ich rodziców, pamiętających niektóre filmy programu ze swojego dzieciństwa.
Sobota 8 sierpnia
godz. 18.30 / Dzieci z Bullerbyn (1986), reż. Lasse Hallström, Szwecja/Włochy, 91 min – pokaz w półotwartym namiocie; film z polskim lektorem.
godz. 21.00 / Zegar Czarnoksiężnika (2018), reż. Eli Roth, USA, 105 min.
Wstęp bezpłatny.
Liczba widzów ograniczona. Na pokazach o godz. 18.30 limit wynosi 50 miejsc siedzących, na pokazach o godz. 21.00 –  100 miejsc siedzących.
Miejsca będą ustawione z zachowaniem społecznego dystansu, tj. 2 metrów. Rodziny i osoby zamieszkujące razem mogą usiąść na miejscach obok siebie.
Podczas przemieszczania się po wygrodzonym terenie pokazów należy mieć założoną maskę lub przyłbicę, które można zdjąć po zajęciu miejsc siedzących.
Podczas pokazów zachowane będą wszystkie środki ostrożności i wytyczne dotyczące bezpieczeństwa publiczności, wynikające z obowiązujących przepisów MKiDN oraz GIS w związku z zagrożeniem pandemii COVID-19.
W przypadku złej pogody, burzy, deszczu lub porywistego wiatru wybrany pokaz może zostać przełożony na inny dzień.
Więcej informacji o projekcie, filmach oraz regulamin pokazów na stronie internetowej www.kinowparku.pl.
 
Organizatorem pokazów jest Stowarzyszenie Kulturalne Hamulec Bezpieczeństwa. Projekt dofinansowany jest ze środków Miasta Gdyni.

Zobacz to, co najlepsze, w Teatrze Miejskim

Teatr Miejski (ul. Bema 26) zaprasza na spektakle. Dla bezpieczeństwa widzów zastosowano restrykcje sanitarne: m.in. ograniczenie o 50% liczby miejsc na widowni, konieczność noszenia maseczek, zachowanie dystansu, dezynfekcja.
Najbliższe spektakle:
– 7, 8, 9 sierpnia o godz. 19.00 – Florian Zeller „Prawda. Komedia małżeńska”. Reżyseria: Zbigniew Rybka.
Dwa małżeństwa. Czworo przyjaciół. Kilka tytułowych prawd. Autor stawia pytanie o uczciwość w miłości, podważając przekonanie, że w ogóle jest ona możliwa.
Spektakl trwa godzinę 40 minut
Kasa teatru: tel. 58 660 59 46, czynna: wtorek-piątek w godz. 11.00-19.00, sobota-niedziela w godz. 15.00-19.00, mail: kasa@teatrgombrowicza.art.pl.
Szczegóły www.teatrgombrowicza.art.pl.

Spotkajmy się w Kinie Studyjnym GCF!

 
Kino Studyjne Gdyńskiego Centrum Filmowego działa codziennie, a sierpniowy repertuar zapowiada się bardzo atrakcyjnie. W programie są też między innymi pokazy przedpremierowe najnowszych filmowych produkcji z Półwyspu Iberyjskiego, w ramach Tygodnia Kina Hiszpańskiego, od 7 do 9 sierpnia.
Program:
7 sierpnia, godz. 18.00 / „Jak zostać cesarzem” / Los Japón
8 sierpnia, godz. 18.00 / „Bo pójdzie z dymem” / Antes de la quema
9 sierpnia, godz. 18.00 / „Dni, które nadejdą” / Els dies que vindran
Tydzień Kina Hiszpańskiego to jedyne w Polsce wydarzenie poświęcone wyłącznie kinematografii słonecznej Hiszpanii, święto kina dla widzów zakochanych w słońcu, podróżach i południowym stylu życia. Przegląd skierowany jest zarówno do miłośników języka i kultury hiszpańskiej, jak i do osób ceniących dobre kino.
Organizatorem Tygodnia Kina Hiszpańskiego jest Agencja Promocji Mañana we współpracy z Ambasadą Królestwa Hiszpanii, Biurem Radcy ds. Turystyki Ambasady Hiszpanii w Polsce, Instytutem Cervantesa w Warszawie i Instytutem Cervantesa w Krakowie.

Plenerowe LATO NA PATIO
 
Codziennie o godzinie 15.00 w ramach „Lata na Patio” w Kinie Plenerowym obok Gdyńskiego Centrum Filmowego można zobaczyć „Filmy z Gdyni”, czyli etiudy studentów Gdyńskiej Szkoły Filmowej. W poniedziałki, środy i piątki warto wpaść na czerwone patio z dziećmi. W te dni zawsze o godz. 10.00 wyświetlane są filmy animowane w ramach cyklu „Bajka na Patio”, między innymi „Agatka”, „Mami Fatale”, „Bolek i Lolek”. Wstęp wolny.
 
W ramach prezentacji klasyków kina amerykańskiego 8 sierpnia na ekranie pojawi się Buster Keaton w „Rozkoszach gościnności”, niemej komedii z 1923 roku. Początek o godz. 18.00.

Kulturalny weekend w dzielnicach

Przed nami kolejny kulturalny weekend w dzielnicach. Tym razem w ramach #Kina po sąsiedzku w Gdyni odbędą się seanse na Grabówku, Dąbrowie i Karwinach, gdzie na gdynian czeka także spektakl „Kłopoty małżeńskie”  w wykonaniu Teatru Czwarte Miasto.

Grabówek
ul. Grabowo 12 (Szkoła podstawowa nr 17)
7 sierpnia godz. 21.00 / „Dywizjon 303 Historia Prawdziwa”
Film "Dywizjon 303" to prawdziwa historia polskich asów przestworzy, inspirowana bestsellerem Arkadego Fiedlera o tym samym tytule.
Karwiny
ul. Chwaszczyńska 26 (Amfiteatr Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4)
7 sierpnia godz. 20.45 / „Robaczki z zaginionej Dżungli”
To już drugi pełnometrażowy film z kultowej francuskiej serii o sympatycznych mieszkańcach lasu, którzy tym razem wybierają się w długą wycieczkę na wyspę.
Dąbrowa
ul. Nagietkowa 73 (Szkoła podstawowa nr 47 w ZSP nr 3)
8 sierpnia godz. 20.45 / „Robaczki z zaginionej Dżungli”
8 sierpnia godz. 22.15 /  „(Nie)znajomi”
Jeden z największych polskich przebojów kinowych końca 2019 roku. Adaptacja włoskiego hitu wyświetlanego w Polsce pt. „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie”.
Natomiast w sobotę 8 sierpnia o godz. 21.00 na deskach amfiteatru Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 na Karwinach zagości spektakl dla dorosłej publiczności „Kłopoty małżeńskie”, w reżyserii Macieja Konopińskiego. Komedia „Kłopoty małżeńskie” to hołd złożony tym, którzy nie bacząc na trudy codziennego życia, mają odwagę wstąpić w związek małżeński, co często wiąże się z niekończącymi się wyrzeczeniami i emocjonalnymi kryzysami.
Na seanse i spektakl wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona.
Szczegółowy repertuar dostępny na stronie www.gdynia.pl/dzielnice/wydarzenia oraz na fb Dzielnice#wGdyni.
Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 19.06.2020 r. zmieniają się zasady organizacji imprez plenerowych. Na widowni może przebywać więcej niż 150 osób, pod warunkiem zachowania zasad dystansu społecznego. Należy zabrać ze sobą indywidualne środki ochronne /maseczki, przyłbice/.
Wydarzenie sfinansowane z Budżetu Miasta Gdyni w ramach środków Budżetu Obywatelskiego oraz ze środków statutowych Rady Dzielnic Karwiny.

  • ikonaOpublikowano: 06.08.2020 08:00
  • ikona

    Autor: Karolina Szypelt (karolina.szypelt@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 07.08.2020 08:39
  • ikonaZmodyfikował: Karolina Szypelt
ikona

Najnowsze