Co nowego

Jak spędzić weekend #wGdyni

Oczekiwanie na chwilę wytchnienia w rodzinnym gronie na ostatniej prostej//collage z mat.pras.

Oczekiwanie na chwilę wytchnienia w rodzinnym gronie na ostatniej prostej//collage z mat.pras.

Oczekiwanie na chwilę wytchnienia w rodzinnym gronie na ostatniej prostej. Warto uciec od wszechobecnej w centrach handlowym przedświątecznej gorączki i złapać oddech w przytulnej i pachnącej pierniczkami przestrzeni placu Grunwaldzkiego. Albo na koncercie kolęd, które jak nic innego wprowadzają radosny świąteczny nastrój.



Poczuj magię świąt! Jarmark czeka
Świąteczna lista prezentów gotowa? Ozdoby przygotowane? Jeśli nie, to w ostatnich przygotowaniach do świąt Bożego Narodzenia na pewno pomoże wizyta na gdyńskim Jarmarku Świątecznym i skorzystanie z oferty wystawców. Mile widziani będą i Ci, którzy po prostu chcą zasmakować wyjątkowej świątecznej atmosfery w gdyńskim wydaniu przy gorących specjałach.

Plac Grunwaldzki tętni życiem i napawa dobrym nastrojem wszystkich, którzy w poszukiwaniu magii świąt zaglądają do Gdyni – w końcu gdzie bardziej można poczuć ten wyjątkowy klimat, niż w miejscu przyozdobionym ciepłymi lampkami oraz kramikami pełnymi rękodzieła i specjałów wysokiej jakości?

Jeśli jeszcze nie zajrzeliście na Plac Grunwaldzki, możecie zrobić to codziennie. Bramy gdyńskiego jarmarku otwierają się od poniedziałku do czwartku od 13.00 do 20.00, a w piątki od 13.00 do 21.00. Jeszcze więcej czasu na poszukiwania świątecznych specjałów jest w weekendy - w soboty od 11.00 do 21.00 i w niedziele od 11.00 do 20.00.

Warto też zaplanować odwiedziny Jarmarku Świątecznego z bliskimi i przyjaciółmi, korzystając z przygotowanych przez organizatorów dodatkowych atrakcji. W końcu które dziecko nie marzy o tym, aby spotkać prawdziwego Mikołaja? Dorośli z kolei mogą mile spędzić czas przy klimatycznej muzyce.

90 lat Chóru „Symfonia”
19 grudnia o godz. 13.00 odbędzie się jubileusz 90-lecia Chóru „Symfonia” w kościele pw. św. Antoniego z Padwy (ul. Ujejskiego 40).
Świętowanie zacznie się o godz. 13.00 mszą św. w intencji jubilata. O godz. 14.00 odbędzie się koncert chóru pod batutą Bogny Swiłło z towarzyszeniem orkiestry kameralnej i solistów: Marii Hilli, Anny Thun-Sobierajskiej, Witalija Wydry, Kamila Pękali.
Prowadzenie: Krzysztof Dąbrowski.
Przedsięwzięcie sfinansowane z budżetu miasta w ramach środków Budżetu Obywatelskiego.
Wstęp wolny.

Kolęduj z gdyńskim chórem
Gdyński chór „Razzle Dazzle” zaprasza 18 grudnia o godz. 18.00 na koncert „Kolędujmy Razzlem”. Artyści zaśpiewają podczas niego tradycyjne, polskie kolędy oraz zagraniczne hity świąteczne.
Koncert „Kolędujmy Razzlem” odbędzie się w Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Zygmunta Noskowskiego w Gdyni (ul. Biskupa Dominika 13A).
Wstęp wolny. Bezpłatne wejściówki są dostępne na stronie evenea.pl. Ich liczba jest ograniczona w związku z obowiązującymi obostrzeniami. Uwaga: limit nie dotyczy osób zaszczepionych przeciwko COVID-19, dlatego wszyscy, którzy dobrowolnie okażą certyfikat szczepienia, zostaną wpuszczeni na wydarzenie bez wejściówki.
Koncert będzie można obejrzeć również online – na kanale YT chóru (link do transmisji pojawi się w sobotę przed godz. 18.00).

Zobacz to, co najlepsze w Teatrze Miejskim
Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza w Gdyni zaprasza:
– 17, 18 i 19 grudnia na sztukę „Znaczy Kapitan” na podstawie prozy Karola Olgierda Borchardta, w reż. Krzysztofa Babickiego.
18 grudnia Mariusz Żarnecki rolą Karola Olgierda Borchardta świętować będzie jubileusz 35-lecia pracy artystycznej.
Głęboka woda, wielka przygoda i piękne kobiety. Obowiązkowa pozycja nad morzem.
Jedna z najgłośniejszych polskich powieści marynistycznych na teatralnych deskach. Lata 20., lata 30., wielkie transatlantyki, ich dowódcy i nieodłączny kobiecy pierwiastek. Zabawne i wzruszające morskie anegdoty, a w tle międzywojenne szlagiery i Gdynia z tamtych lat...

Strona: www.teatrgombrowicza.art.pl.

Konsulat Kultury zaprasza
Konsulat Kultury (ul. Jana z Kolna 25) zaprasza:
– 17 i 18 grudnia o godz. 19.00 oraz 19 grudnia o godz. 16.00 na „Lekko nie będzie” w reż. Tomasza Sapryka.
„Nieco” większa różnica wieku w związku, czyli panie i panowie zauroczeni młodszymi partnerami. „Lekko nie będzie” autorstwa Jean-Claude Islerta to klasyka francuskiej komedii. Opowieść o miłości i szukaniu szczęścia na przekór konwenansom, ale też o tolerancji dla własnych wybryków i hipokryzji w ocenianiu innych. W obsadzie m.in. Małgorzata Sadowska, Sambor Czarnota i Tomasz Sapryk.
Bilety: 80/70 zł

Więcej informacji na konsulatkultury.pl.

Przedświątecznie w Kinie Studyjnym GCF
Steven Spielberg, Ridley Scott, Pedro Almodovar, Woody Allen… Nowe filmy światowych mistrzów i dużo polskiego kina – Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza na seanse również w okresie świątecznym.
W przedświątecznym zabieganiu warto znaleźć czas na wyjście do Kina Studyjnego GCF. W repertuarze są między innymi: nowa realizacja nieśmiertelnego musicalu „West Side Story” w reżyserii samego Stevena Spielberga oraz „Dom Gucci” Ridleya Scotta, czyli prawdziwa historia słynnego włoskiego domu mody. Oglądać można także świetne polskie filmy: komedię „Biały Potok” oraz znane z ostatniego Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych – „Powrót do tamtych dni” i uhonorowaną Nagrodą Publiczności „Sonatę”.
Już 22 grudnia premierowo można zobaczyć „Matrix Zmartwychwstania”, długo wyczekiwaną czwartą część przełomowej serii filmów, które zrewolucjonizowały swój gatunek. W nowym obrazie Lany Wachowskiej, wizjonerki i prekursorski twórczyni filmowej, powracają aktorzy z poprzednich części – Keanu Reeves i Carrie-Anne Moss, w rolach słynnych postaci Neo i Trinity.
Na ekrany wchodzą również „Truflarze” – pełen ciepła i humoru film dokumentalny o ludziach, którzy znaleźli swój przepis na szczęście: od lat, w lasach włoskiego Piemontu, zbierają razem ze swoimi psami trufle i nie wyobrażają sobie, że mogliby robić cokolwiek innego.

Zgodnie z obowiązującymi w Polsce obostrzeniami związanymi z pandemią w Kinie Studyjnym GCF w sprzedaży przez internet dostępne jest 30 procent miejsc na widowni. Zakup na stronie www.gcf.org.pl. Osoby zaszczepione przeciwko Covid-19 mogą kupić bilet na miejscu, poza limitem, okazując w kasie kina certyfikat covidowy.

ikona

Najnowsze