Co nowego

Jak spędzić weekend #wGdyni

W ten weekend nie będziecie się nudzić//collage z materiałów prasowych

W ten weekend nie będziecie się nudzić//collage z materiałów prasowych

Wiosna bierze we władanie miasto, które powoli zatapia się w zieleni. Skwery, ogródki, parki pełne są świeżych pąków, które za chwilę rozwiną się w promieniach słońca. Póki to nie nastąpi, zadbajmy, by wokół nas było jeszcze piękniej. Temu weekendowi patronuje bowiem Dzień Ziemi. Posprzątajmy okolicę dla siebie i innych. A po sprzątaniu na spacer, do kina lub do teatru.

Międzynarodowy Dzień Matki Ziemi – 22.04

W ramach Dnia Ziemi, który obchodzimy 22 kwietnia, mamy szansę zadbać o najbliższe otoczenie poprzez sprzątanie świata.
W tym roku do wspólnego sprzątania zapraszamy też naszych gości z Ukrainy – zintegrujemy się dla Ziemi i pokoju podczas wydłużonej, 4-dniowej akcji (21-24.04). Chętnych do wzięcia udziału zapraszamy do dołączania się do grup w różnych dzielnicach uczestniczących w sprzątaniu.


Babie Doły

Od 22 do 24 kwietnia z okazji Dnia Ziemi Rada Dzielnicy Babie Doły zaprasza wszystkich na sprzątanie dzielnicy.
Zebrane odpady pozostawiać można w trzech lokalizacjach: polanka piknikowa przy ul. Rybaków, przy dużym kasztanowcu na pętli autobusowej oraz przy paczkomatach na ul. Ikara.

Dla uczestników odbiór worków na śmieci oraz rękawiczek po wcześniejszym zgłoszeniu telefonicznym pod nr. 500 877 823 oraz 515 076 318.


Chwarzno-Wiczlino
Dzielnicowe sprzątanie z Budżetem Obywatelskim i Radą Dzielnicy Chwarzno-Wiczlino odbędzie się w sobotę 23 kwietnia, start o godz. 10:00.
To już kolejna edycja porządkowania dzielnicy organizowana w ramach Dnia Ziemi. Mieszkańcy Chwarzna – Wiczlina dbają o swoje „podwórko” i na zorganizowane sprzątanie dzielnicy spotykają się przynajmniej dwa razu w roku: na wionę i jesienią. Wydarzenie po raz kolejny odbędzie się dzięki głosom gdynian na projekt z Budżetu Obywatelskiego.

Organizatorzy zapewniają rękawice i worki na śmieci, dostępne w punkcie startu na skrzyżowaniu ul. L.Staniszewskiego z ul. Gen. M. Zaruskiego /w tym miejscu znajdował się będzie kontener na odpady/.
Dodatkowe punkty zbiórki odpadów to:
  • pętla autobusowa Wiczlino-Niemotowo;
  • koniec ul. Marzanny, przy wejściu do lasu;
  • koniec ul. Jowisza, przy wejściu do lasu.
Uczestnicy wydarzenia, którzy pierwotnie pobiorą worki na śmieci, a następnie przyniosą je wypełnione w miejsce startu, otrzymają także nagrody w postaci zaproszeń do Centrum Nauki Experyment.

Obłuże
Wspólnota budynku nr 37 zaprasza na drugą edycję sąsiedzkiego sobotniego sprzątanie lasku mieszczącego się przy ul. Unruga na Obłużu.
Wydarzenie zaplanowane jest na 2 godziny, zbiórka o godz. 10.00 przy furtce prowadzącej do lasu.
Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych z całymi rodzinami do aktywności społecznej i edukacji ekologicznej dla najmłodszych, na miejscu zapewnione zostaną rękawiczki i worki.

Organizatorem sąsiedzkiego spotkania jest wspólnota budynku ul. Boisko 37 Osiedla Nawigator.


Redłowo
W sobotę 23 kwietnia Rada Dzielnicy Redłowo zaprasza mieszkańców i sympatyków dzielnicy na wspólne porządkowanie okolicy w ramach obchodów Dnia Ziemi.
Celem święta jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię. Będzie to doskonała okazja do integracji z sąsiadami oraz uwrażliwienia wszystkich na dbałość o otoczenie. Zbiórka o godz. 11:00 przy Szkole Podstawowej nr 34 ul. Cylkowskiego 5. Na uczestników wydarzenia czekają worki i rękawice.

Wielki Kack

W sobotę 23 kwietnia Rada Dzielnicy Wielki Kack zaprasza na coroczne Sprzątanie Świata z okazji Dnia Ziemi.
Zbiórka uczestników w okolicy schodów przy ul. J.P. Siega, porządkowany będzie teren od ulicy W. Szefki w dół, do ul. Źródła Marii. Wydarzenie przewidziane jest w godz. 12.00-14.00.
Organizator zapewnia worki i jednorazowe rękawiczki, jednocześnie zachęca do zabierania swoich wielorazowych rękawic.

Pustki Cisowskie – Demptowo

Sprzątanie dzielnicowe z Radą Dzielnicy Pustki Cisowskie-Demptowo odbędzie się 23 kwietnia w godz. 10.30-13.00.
Miejsce zbiórki dla uczestników: droga leśna przy Szkole Podstawowej nr 16 (ul. Chabrowa na wysokości ul. Wiklinowej), tutaj pozostawiamy zebrane odpady.  Planowane jest sprzątanie terenów leśnych w okolicach szkoły i drogi.
Na miejscu zbiórki rozdawane będą worki i rękawiczki.

Worki, rękawice i odbiór odpadów podczas wydarzeń zapewnia Wydział Środowiska Urzędu Miasta Gdyni.


Światowy Dzień Ziemi z TPO w dolinie rzeki Kaczej

Towarzystwo Przyjaciół Orłowa zaprasza mieszkańców i miłośników Orłowa na pierwszy wiosenny spacer historyczno-porządkowy, z okazji Światowego Dnia Ziemi!
W planie zwiedzanie doliny rzeki Kaczej i odkrywanie śladów starych młynów! Spacer poprowadzi Sławomir Kitowski, zbiórka w sobotę 23 kwietnia o godz. 11.00 przed Domkiem Żeromskiego. Uczestnicy połączą przyjemne z pożytecznym i pomogą przyrodzie, zbierając drobne śmieci. Organizatorzy zapewniają worki i rękawice, czas akcji ok. 2 godz.

Zobacz to, co najlepsze w Teatrze Miejskim

Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza w Gdyni zaprasza:
- 22, 23 i 24 kwietnia na swoją najnowszą sztukę „Czar molekuły” Petra Zelenki w reżyserii Krzysztofa Rekowskiego.
Historia prawdziwa. Wielkie pieniądze, wielki sukces, nieoczywisty geniusz i miłość od pierwszego wejrzenia… Wybitny naukowiec Antonín Holý odkrywa fascynującą molekułę, dzięki której możliwe staje się wynalezienie leku na AIDS. Ale – do tego potrzebne są pieniądze. Pieniądze mają Amerykanie, którzy lubią też mieć władzę… Wciągająca opowieść o ludziach, między którymi jest chemia, którzy wierzą i ryzykują, ale także ponoszą konsekwencje swoich wyborów.
Strona internetowa teatrgombrowicza.art.pl.

Teatr Gdynia Główna poleca

Teatr Gdynia Główna zaprasza:
23 kwietnia o godz. 19.00 LEM W TGG - dwa spektakle oparte na prozie Stanisława Lema i w reżyserii Ewy Ignaczak jednego wieczoru.
Maska - to fascynujące odkrycie zgromadzi niemal wszystkich naukowców i dziennikarzy z każdego cywilizowanego zakątka kosmosu! Atrakcją Kongresu Futurologicznego będzie prezentacja zrekonstruowanego androida, u którego pierwszy raz w historii mogła pojawić się sztuczna inteligencja. Czy pan istnieje, Panie Johns? - Gdzie kończy się żywy człowiek, a zaczyna bezduszna maszyna? Co jest ważniejsze – prawo czy etyka? Na te pytania spróbuje odpowiedzieć rozprawa sądowa przeciwko kierowcy rajdowemu Mr. Johnsowi, którego wszystkie fragmenty ciała wymieniono po wypadkach na nowoczesne protezy.
Bilety: 45/50 zł za dwa spektakle.
24 kwietnia o godz. 12.00 STACJA BAJEK „Dlaczego nie lecimy do gwiazd?” reż. Grzegorz Kujawiński.
Dane pozyskane z rozbitych na Ziemi obcych pojazdów kosmicznych wskazują drogę do planety zamieszkałej przez obcą rasę. Na pokład statku Bocian-1 wchodzą starannie wybrani astronauci. Celem podróży jest dotarcie do obcej planety i nawiązanie kontaktu z jej mieszkańcami. Nie będzie to jednak łatwe, bo podróż w nieznane może być pełna nieprzewidzianych problemów, załoga nie potrafi ze sobą współpracować a bliskie spotkanie trzeciego stopnia wydaje się skomplikowane w stopniu iście kosmicznym.
Bilety: 35 zł.
Sprzedaż online:
http://teatrgdyniaglowna.interticket.pl/
Szczegóły na teatrgdyniaglowna.pl

Teatr Muzyczny zaprasza – to dla Was gramy

Teatr Muzyczny w Gdyni zaprasza:
- 22 kwietnia
o godz. 11.00 na spektakl Piotruś Pan,
o godz. 19.00 na spektakl AVENUE Q,
- 23 kwietnia
o godz. 12.00 na spektakl Piotruś Pan,
o godz. 19.00 na spektakl AVENUE Q,
- 24 kwietnia
o godz. 12.00 na spektakl Piotruś Pan,
o godz. 17.00 na spektakl AVENUE Q,

Bilety i szczegóły:
https://muzyczny.org/pl/

Muzeum Miasta Gdyni i Leśny Ogród Botaniczny „Marszewo” w tandemie

Muzeum Miasta Gdyni podpisało porozumienia z Leśnym Ogrodem Botanicznym „Marszewo” w Gdyni. Wspólną misją jest przybliżanie wiedzy o otaczającej nas naturze oraz pokazywanie, w jaki sposób możemy żyć w harmonii z naszym środowiskiem.
Poprzez liczne zajęcia, wydarzenia oraz ekspozycje zaprezentują wspólnie bogactwo fauny i flory Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego i okolic, zgłębić będzie można także dzieje Nadleśnictwa Gdańsk. Na szereg aktywności i działań edukacyjnych można się zapisywać już teraz na stronie www.muzeumgdynia.pl/wydarzenie
W programie 23.04 / sobota / godz. 11.00
„Ścieżki” – przejazd rowerowy po Trójmiejskim Parku Krajobrazowym
Gdynia to nie tylko nowoczesność i modernizm, to także moment wytchnienia wśród spokojnej zieleni Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Rowerowy przejazd rozpocznie się od szczególnego miejsca na mapie Gdyni – Leśnego Ogrodu Botanicznego „Marszewo”. To tam dorośli i dzieci – przebywające pod opieką osoby dorosłej – będą mogły posłuchać gdyńskich opowieści i eksplorować trójmiejski las. Wyprawę zakończymy wspólnym piknikiem, dlatego prosimy o zabranie wody oraz prowiantu dla siebie oraz swoich bliskich.
Prowadzenie: Tomasz Sosnowski / Ośrodek Edukacji Muzeum Miasta Gdyni.
Miejsce zbiórki: Leśny Ogród Botaniczny „Marszewo” w Gdyni, ul. Marszewska 5, 81-081.

Dzień Wolnej Sztuki

Badania dowodzą, że podczas wizyty w muzeum zwiedzający spędzają średnio 8 sekund przed jednym dziełem sztuki. 23 kwietnia – w Dzień Wolnej Sztuki – ze szczególną determinacją Muzeum Miasta Gdyni zachęcać będzie, by się na moment zatrzymać.
Pośpiech i często związany z nim niepokój nie idą w parze ze świadomym, pełnym refleksji zwiedzaniem muzeum. A takie właśnie – wolne, czy też powolne – obcowanie ze sztuką przynosi najlepsze rezultaty. „MORZE \ MIASTO \ PORT” – najnowsza wystawa w Muzeum Miasta Gdyni – to okazja by przekonać się, że każdy eksponat ma swoją historię. Wystarczy się w nią wsłuchać. 23 kwietnia od godziny 10:30 do 16:30 przewodnicy wskazywać będą zwiedzającym w Muzeum Miasta Gdyni kilka obiektów, którym szczególnie warto poświęcić chwilę uwagi.

„Modernizm na Wzgórzu”

Agencja Rozwoju Gdyni zaprasza na archi-spacer Gdyńskiego Szlaku Modernizmu w cyklu „Architektura dzielnic Gdyni” 2 edycja: Archi Spacer pt. „Modernizm na Wzgórzu”.
Spacer wystartuje 23 kwietnia 2022 o godz. 14.00 sprzed kościóła św. Antoniego (wejście), ul. Ujejskiego 40.
Trasa spaceru poprowadzi przez dwie gdyńskie dzielnice, które historycznie stanowią obszar dawnego folwarku Steinberg, który od 1920 r., staraniem Pierwszego Polskiego Towarzystwa Kąpieli Morskich, zaczął przekształcać się w letnisko Kamieniec Pomorski. W efekcie tego procesu powstały tu hotele, pensjonaty i wille letniskowe.
Wstęp wolny.

Spotkajmy się w Kinie Studyjnym GCF

Nadstawcie uszu, bo zbliża się kolejny poranek filmowy z cyklu „Bajka w Centrum” – tym razem wydanie muzyczne!
Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza najmłodszych widzów oraz rodziców i opiekunów w sobotę, 23 kwietnia. W programie polskie filmy animowane oraz spotkanie z Panią Dyrygentką, Karoliną Adamiak-Pruś.

Pełny repertuar oraz bilety na
www.gcf.org.pl.

  • ikonaOpublikowano: 22.04.2022 08:00
  • ikona

    Autor: Karolina Szypelt (karolina.szypelt@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 22.04.2022 11:42
  • ikonaZmodyfikował: Karolina Szypelt
ikona

Zobacz także

Najnowsze