Co nowego

Już ponad 2 tys. gdynian w loterii „Rozlicz PIT w Gdyni”

Grafika promująca 7. edycję loterii „Rozlicz PIT w Gdyni” (mat. prasowe)

Grafika promująca 7. edycję loterii „Rozlicz PIT w Gdyni” (mat. prasowe)

7. edycja loterii „Rozlicz PIT w Gdyni” ruszyła dwa tygodnie temu. W tym czasie do udziału w niej zarejestrowało się ponad 2 tys. gdynian. Warto dołączyć do tego grona. To nie tylko mądry krok i sposób na budowanie przyszłości miasta, ale również szansa na zdobycie atrakcyjnych nagród. Zgłaszać można się do 15 maja.


Podatki płacone lokalnie mają wielką moc. Rozliczając PIT w Gdyni, mieszkańcy mają realny wpływ na rozwój miejsca, w którym żyją.  Kwota, która wpływa do miejskiego budżetu od jednego podatnika, wynosi średnio 3198 zł. Dzięki temu samorząd może inwestować m.in. w infrastrukturę, nowoczesny transport, kulturę, oświatę, sport czy ochronę zdrowia.

Każdy, kto rozliczy swój PIT w naszym mieście, może wziąć udział w loterii. Jej tegoroczna edycja wystartowała 15 marca. W ciągu dwóch tygodni trwania konkursu do udziału w nim zarejestrowało się już 2 750 osób. 1 168 z nich złożyło PIT w I Urzędzie Skarbowym, a 1 582 – w II Urzędzie Skarbowym. 212 osób to nowi podatnicy.

– Dla wszystkich mieszkańców, którzy czują się lokalnymi patriotami i płacą podatek PIT w Gdyni, organizujemy siódmą edycję loterii „Rozlicz PIT w Gdyni”. Nasze miasto wciąż zmienia się na lepsze. Dziś korzystamy z siedmiohektarowego Parku Centralnego, parków kieszonkowych w dzielnicach, nowoczesnych bibliotek, obiektów szkolnych i sportowych, a także z komfortowej, niskoemisyjnej komunikacji miejskiej. Bo razem możemy więcej. Dlatego zachęcam do rozliczania PIT-u w Gdyni i do udziału w loterii z atrakcyjnymi nagrodami – mówi Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni.Warto wziąć udział w loterii, bo do zdobycia są nagrody o łącznej wartości 49 673,75 zł. To:
  • trzy nagrody finansowe o wartości 10 tys. zł,
  • trzy rowery miejskie Baltica Gdynia,
  • pięć czterodniowych karnetów na Open'er Festival 2024,
  • pięć zestawów wakacyjnych „I love Gdynia” składających się z leżaka, ręcznika, torby, butelki i czapki z daszkiem.

Do rozliczenia podatku w Gdyni i udziału w konkursi zachęcają gdynianie: Natalia Derewicz-Patoka – fotografka oraz Damian Onasz – kierowca.


Jak wziąć udział w loterii?


Loteria jest skierowana do pełnoletnich mieszkańców, którzy rozliczyli podatek dochodowy za 2023 rok w jednym z dwóch gdyńskich urzędów skarbowych (osobiście lub przez internet) i wskazali w deklaracji Gdynię jako miejsce zamieszkania. Co ważne, nie trzeba być tu zameldowanym.

Aby zgłosić się do udziału w loterii, wystarczy wypełnić specjalny formularz na stronie internetowej pitwgdyni.pl. Trzeba w nim podać swoje dane osobowe i kontaktowe oraz informację, gdzie został złożony PIT.

Rejestracja uczestników potrwa do 15 maja do godz. 23.59. Regulamin oraz szczegółowe informacje są dostępne na stronie pitwgdyni.pl. Natomiast pytania dotyczące loterii należy kierować na adres e-mail: info@pitwgdyni.pl.Pomocą służą również konsultanci, którzy pojawią się w gdyńskich centrach handlowych. W marcu można ich było spotkać w Galerii Szperk i Centrum Riviera. 6 kwietnia pojawią się oni w galerii handlowej „Klif”. Natomiast 13 kwietnia hostessy będą czekać w Centrum Handlowym „Batory”, gdzie udzielą zainteresowanym informacji i będą częstować cukierkami.

  • ikonaOpublikowano: 02.04.2024 09:52
  • ikona

    Autor: Magdalena Czernek (m.czernek@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 02.04.2024 09:53
  • ikonaZmodyfikował: Agnieszka Janowicz
ikona

Zobacz także

Najnowsze