Co nowego

Krócej bez ciepłej wody. OPEC już napełnia sieć

Ciepła woda szybciej, niż zapowiadano. Fot. mat. OPEC

Ciepła woda szybciej, niż zapowiadano. Fot. mat. OPEC

Nie do 15 czerwca, ale do 13 czerwca – skrócił się termin przerwy w dostawie ciepłej wody. Pierwsi mieszkańcy odłączonych czasowo dzielnic już mogą się nią cieszyć, pozostali będą ją mieli w kranach do końca dzisiejszego dnia. 

Przypomnijmy: OPEC Gdynia w związku z koniecznością wykonania prac przy rozbudowie ulicy Chwarznieńskiej, wstrzymał od 10 czerwca, od wczesnych godzin porannych dostawę ciepłej wody do sześciu dzielnic Gdyni: Witomina, Dąbrowy, Karwin, Wielkiego Kacka i Małego Kacka oraz Pustek Cisowskich-Demptowa. Przywrócenie ciepła zaplanowano na sobotę, 15 czerwca.

Tymczasem ciepła woda już pojawia się w sieci w poszczególnych dzielnicach. Od czwartkowego przedpołudnia mogą z niej korzystać mieszkańcy Pustek Cisowskich-Demptowa, a lada chwila dotrze do Witomina i Karwin. Jak to możliwe? 

- Wykonawca robót, firma MTM, zakończyła wcześniej swoje zadania. Prace były prowadzone do późnych godzin wieczornych i dzięki ich intensywności możemy przywrócić pełną sprawność systemu dwa dni wcześniej, niż pierwotnie planowaliśmy. W związku z powyższym mogliśmy przystąpić już dziś do napełniania systemu wodą – informuje Kamil Roszkowski z biura prasowego OPEC Gdynia. - Do wieczora wszyscy mieszkańcy odłączonych 10 czerwca dzielnic będą już mieli ciepłą wodę – dodaje Roszkowski. 


 
 

  • ikonaOpublikowano: 13.06.2024 12:53
  • ikona

    Autor: Zygmunt Gołąb (z.golab@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 13.06.2024 13:33
  • ikonaZmodyfikował: Agnieszka Janowicz
ikona

Zobacz także

Najnowsze