Uwaga! Od 10 do 15 czerwca nastąpi przerwa w dostawie ciepła na potrzeby ciepłej wody do 6 dzielnic Gdyni. Szczegóły w komunikacie.
Co nowego

Lotne brygady BO 2020 na rowerach cargo

Każdego dnia działa mobilny punkt głosowania w rejonie bulwar Nadmorski - Aleja Topolowa // fot. Aleksander Trafas

Każdego dnia działa mobilny punkt głosowania w rejonie bulwar Nadmorski - Aleja Topolowa // fot. Aleksander Trafas

Chcesz zagłosować w Budżecie Obywatelskim, a nie masz dostępu do internetu lub potrzebujesz pomocy? Skorzystaj ze wsparcia lotnych brygad! W tym roku po gdyńskich dzielnicach poruszają się na rowerach cargo.
 
Do 22 czerwca trwa, rozpoczęte 8 czerwca, głosowanie na projekty w gdyńskim Budżecie Obywatelskim. Co roku mieszkanki i mieszkańców wspierają lotne brygady, wyposażone w sprzęt z dostępem do internetu, za pomocą którego każdy chętny może wybrać projekty do realizacji – lub też porozmawiać o Budżecie Obywatelskim.

W tym roku lotne brygady odwiedzają gdyńskie dzielnice na rowerach cargo. Do 22 czerwca zawitają do wszystkich części Gdyni.

Co roku podczas głosowania w BO gdynianie i gdynianki, którzy nie mają dostępu do internetu czy potrzebują pomocy w obsłudze sprzętu mogli odwiedzać m.in. siedziby rad dzielnic i wszystkie filie Biblioteki Gdynia. W tym roku, z oczywistych względów bezpieczeństwa, możliwe jest głosowanie tylko w wybranych filiach i w określonych godzinach. By jednak dać możliwość głosowania tym, którzy potrzebują wsparcia, już pierwszego dnia uruchomiliśmy dzielnicowe mobilne punkty głosowania. Znane gdynianom dobrze lotne brygady odwiedzają dzielnice na rowerach cargo – mówi Michał Guć, wiceprezydent Gdyni ds. innowacji. – Oczywiście, głosowanie odbywa się tu z zachowaniem wszystkich wymogów bezpieczeństwa. Członkowie lotnych brygad wyposażeni są w środki ochrony i do dezynfekcji; czekają na Państwa na otwartej przestrzeni.Lotne brygady korzystają z czterech rowerów cargo. – Łatwo nas znaleźć, bo jesteśmy „oznaczeni” m.in. chorągiewkami z logo Budżetu Obywatelskiego – mówi Urszula Majewska z Laboratorium Innowacji Społecznych w Gdyni. Można ją spotkać w Alei Topolowej i na bulwarze. – Mamy dla Państwa materiały informacyjne, więc warto do nas podejść, by dowiedzieć się więcej – a potem wrócić i zagłosować. Już od pierwszego dnia gdynianie chętnie z nami rozmawiają, dzielą się swoimi spostrzeżeniami i nawet pomysłami na kolejne projekty. Słyszymy też: „My już głosowaliśmy”.

Prosimy pamiętać, że obecność lotnych brygad w dzielnicach w dużej mierze jest uzależniona od aury. Ponieważ dyżurują „pod chmurką”, w razie załamania pogody dyżury mogą zostać odwołane.

Głosowanie w gdyńskim Budżecie Obywatelskim  trwa do 22 czerwca. Na Państwa głosy czeka aż 268 projektów dzielncowych i 13 miejskich: https://gdynia.zetwibo.pl/voting/welcome
 
Stały punkt: aleja Topolowa/ bulwar
8 – 22 czerwca, pn. - pt. 14.00 - 18.00 / sb. - nd. 12.00 - 16.00

Dzielnice w godz. 14 - 18
* 11 czerwca – Oksywie, Grabówek, Redłowo
* 12 - 13 czerwca – Obłuże, Działki Leśne, Orłowo
* 14 - 15 czerwca – Pogórze, Witomino, Mały Kack
* 16 czerwca - Chylonia, Witomino, Karwiny
* 17 czerwca – Chylonia, Chwarzno-Wiczlino, Karwiny
* 18 - 19 czerwca – Cisowa, Chwarzno-Wiczlino, Dąbrowa
* 20 - 21 czerwca - Pustki Cisowskie-Demptowo, Kamienna Góra, Wielki Kack
* 22 czerwca - Pustki Cisowskie-Demptowo, Śródmieście (Gdynia Główna PKP), Wielki Kack

Galeria zdjęć

ikona Pobierz galerię
  • ikonaOpublikowano: 10.06.2020 09:00
  • ikona

    Autor: Aleksandra Dylejko (a.dylejko@lis.gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 10.06.2020 15:41
  • ikonaZmodyfikował: Agnieszka Janowicz
ikona

Najnowsze