Nocny Bieg Świętojański – zmiany w organizacji ruchu (21-22.06.2024)
Co nowego

Maj miesiącem wrażliwości

Rozpoczęła się kampania społeczna „Wchodzę – zawsze jest jakieś wejście”, mat. prasowe

Rozpoczęła się kampania społeczna „Wchodzę – zawsze jest jakieś wejście”, mat. prasowe

To już w zasadzie gdyńska tradycja – w maju zwracamy szczególną uwagę na tych, którzy walczą o prawo do przełamywania barier i równego traktowania. Z myślą o osobach z niepełnosprawnościami kolejny raz ogłaszamy maj miesiącem wrażliwości. Rozpoczęła się tym samym kampania społeczna „Wchodzę – zawsze jest jakieś wejście”, do udziału w której zaprasza prezydent Gdyni, Wojciech Szczurek.

Zawsze jest jakieś wejście, a każdy, pomimo posiadanych niepełnosprawności, ma prawo do pełnego i równego uczestniczenia w życiu społecznym – w Gdyni ta świadomość jest powszechna, ale z myślą o dotarciu z przekazem do kolejnych osób ponownie rusza kampania społeczna „Wchodzę – zawsze jest jakieś wejście”.

Do udziału w kampanii zaprasza prezydent Gdyni, Wojciech Szczurek, a jej główne założenia podkreśla spot z wirtualną bohaterką – Ulką, która porusza się na wózku i wspólnie ze swoimi przyjaciółmi pokazuje, że nie ma barier nie do przekroczenia. Głównym hasłem tegorocznej edycji jest „Niezależność”, która podkreśla, że wszystkie osoby z niepełnosprawnościami chcą być aktywne.

- Rozpoczęliśmy już czwartą edycję tej niezwykle ważnej kampanii społecznej. Towarzyszy jej piękne hasło: razem możemy otworzyć każde drzwi, gdy tylko otworzymy się na siebie. Wiele może nas różnić, ale jedno zawsze nas łączy. Wszyscy chcemy żyć aktywnie. Całej akcji zawsze towarzyszyły różne spotkania i wydarzenia adresowane do osób z niepełnosprawnością, których tym razem niestety nie uda się zrealizować. Zachęcam jednak do śledzenia kampanii w sieci i symbolicznego tym razem wsparcia dla idei, które promujemy – mówi Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni.Jednym z kluczowych elementów kampanii jest też ogłoszenie maja miesiącem wrażliwości. Jak podkreśla Biuro Pełnomocnika Prezydenta Gdyni ds. Osób z Niepełnosprawnością, wzajemna czułość potrzebna jest nam jednak przez cały rok. Trwająca obecnie sytuacja zagrożenia epidemiologicznego jest niezwykłym testem naszej wrażliwości. Uwagi potrzebują nie tylko starsi, ale także osoby z niepełnosprawnościami, przed którymi nowa rzeczywistość stawia kolejne przeszkody. Warto pamiętać o tym podczas trwania tegorocznej akcji.Aktywności i materiałów związanych z kampanią społeczną „Wchodzę – zawsze jest jakieś wejście” można szukać na poświęconym jej facebookowym profilu. Tam na bieżąco są publikowane także informacje przeznaczone dla osób z niepełnosprawnościami.

ikona

Najnowsze