Nocny Bieg Świętojański – zmiany w organizacji ruchu (21-22.06.2024)
Co nowego

Budki lęgowe i karmniki. Zaproś ptaki do Gdyni

Budki lęgowe wykonane w ramach konkursu - edycja 2018

Budki lęgowe wykonane w ramach konkursu - edycja 2018

Jak co roku w marcu rozdajemy budki lęgowe zrobione przez uczestników konkursu "Zapraszamy ptaki do Gdyni" - uczniów gdyńskich placówek edukacyjnych.

Zachęcamy wszystkich, którzy chcą wesprzeć ptasie lęgi aby w środę 6 marca o godzinie 12.00 zabrali budkę z siedziby Wydziału Środowiska i powiesili ją na terenie Gdyni, zwiększając ilość miejsc lęgowych miejskich dziuplaków.
Przypominamy przy okazji, że budki lęgowe muszą być wieszane w miejscach ocienionych aby zbyt intensywne słońce nie zaszkodziło jajom i pisklętom. Pamiętajmy również o zabezpieczeniu budki przed drapieżnikami.

W środę rozdawać będziemy także konkursowe karmniki dla ptaków. Przydadzą się dopiero w kolejnym sezonie, ale już teraz warto wybrać odpowiednie miejsce dla ustawienia karmnika - niedostępne dla kotów i ptaków drapieżnych ale dające możliwość i przyjemność obserwacji ptaków, które będziemy dokarmiać.

                                                 Budki i karmniki - edycja konkursu 2019
W tegorocznej edycji konkursu zostało złożonych 47 budek lęgowych i 192 karmników. Uczniowie z 11 szkół podstawowych, 3 przedszkoli oraz 2 wyspecjalizowanych placówek edukacyjnych zostali poinformowani o wynikach i zaproszeni na uroczyste rozdanie nagród, które tym razem odbędzie się na terenie Leśnego Ogrodu Botanicznego "Marszewo". Tam też można się spodziewać strażników miejskich z Ekopatrolu w Gdyni, którzy opowiedzą o ptakach z interwencji i zaprezentują sprzęt, którym się posługują podczas ratownia zwierząt. Wszystkich, którzy chcieliby wysłuchać prelekcji na temat dziuplaków, obejrzeć konkursowe prace oraz wspólnie poobserwować ptaki zapraszamy 14. marca br. do „Marszewa”

  • ikonaOpublikowano: 05.03.2019 08:00
  • ikona

    Autor: Dorota Marszałek Jalowska (d.marszalek-jalowska@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 08.03.2019 10:10
  • ikonaZmodyfikował: Agnieszka Janowicz
ikona

Najnowsze