Co nowego

Nadchodzi IRONMAN. Informacje praktyczne dla mieszkańców

Nadchodzi IRONMAN. Informacje praktyczne dla mieszkańców

Nadchodzi IRONMAN. Informacje praktyczne dla mieszkańców

Pierwszy weekend sierpnia po raz kolejny upłynie w Gdyni pod znakiem triathlonu. Od 4 do 6 sierpnia w międzynarodowych zawodach Enea IRONMAN 70.3 Gdynia powered by Herbalife zobaczymy około 4 tysięcy zawodników z całego świata. Wspierać ich będzie kilkadziesiąt tysięcy kibiców. Organizatorzy przygotowali dla mieszkańców szereg atrakcji oraz zakrojoną na szeroką skalę kampanię informacyjną.


Gdyni zależy na organizacji wielkich imprez sportowych (…). Oczywiście staramy się z roku na rok wyciągać wnioski i dopracowywać te imprezy tak, żeby po pierwsze były mniej uciążliwe dla mieszkańców, ale również bardziej atrakcyjne dla gdynian i turystów. Stąd różnego rodzaju zabiegi, akcje informacyjne i przygotowywane coraz większe atrakcje dla tych osób, które nie mogą wziąć udziału w samych imprezach, ale uczestniczą w nich jako kibice – tłumaczył podczas konferencji prasowej Marek Łucyk, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu.

 
Niebawem do mieszkańców Gdyni i powiatu wejherowskiego, za pośrednictwem Poczty Polskiej, rozesłany zostanie Poradnik Kibica. Broszura w nakładzie 125 000 egzemplarzy trafi do skrzynek pocztowych zarówno osób prywatnych, jak i firm. W Poradniku Kibica zamieszczona będzie mapa tras wyścigu i informacje o wyłączeniach z ruchu poszczególnych dróg w dniach 5 i 6 sierpnia. Dodatkowo dla mieszkańców dzielnic Witomino oraz Chwarzno-Wiczlino organizator przygotowuje ulotki informacyjne, które trafią do osiedlowych sklepów i punktów usługowych.

 
Wiemy, że czasowe zamknięcie ulic może być uciążliwe, jednak staramy się, by wszyscy gdynianie byli dobrze poinformowani o ewentualnych utrudnieniach i proponowanych objazdach. W tym roku szczególny nacisk kładziemy na komunikację z mieszkańcami – mówi Michał Drelich, dyrektor zawodów. – Chcemy, by IRONMAN był świętem całego miasta i jego mieszkańców. Dlatego poza kampanią informacyjną przygotowaliśmy też, jak co roku, wiele atrakcji na weekend 4-6 sierpnia w postaci punktów kibicowania, pikników, a także bezpłatnych pokazów filmowych w ramach kina letniego na Plaży Miejskiej – dodaje.

 
Od 29 lipca, wzdłuż trasy rowerowej i biegowej zawodów, umieszczone zostaną żółte tablice informujące i przypominające o utrudnieniach w ruchu. Takich tablic organizator powiesi ponad  trzysta. Natomiast od 31 lipca w komunikacji miejskiej w Gdyni pojawią się plakaty zapowiadające imprezę. Tego samego dnia na wybranych ulicach w centrum miasta wywieszone zostaną flagi reklamowe. Dzięki współpracy z korporacją Mytaxi flagi z logo imprezy zostaną umieszczone także na ponad 170 taksówkach na terenie całego Trójmiasta w okresie od 2 do 6 sierpnia.

 
–  W tym roku gdyńskie zawody triathlonowe otrzymały status Waze Global Event Partner. Oznacza to, że każdy użytkownik nawigacji samochodowej opartej na mapach Google, a takich jest zdecydowana większość, używając jej w weekend 4-6 sierpnia otrzyma trasę wytyczoną z uwzględnieniem trasy IRONMANA – tłumaczy Michał Drelich. – Dodatkowo, w trakcie zawodów na wybranych gdyńskich skrzyżowaniach pojawią się specjalnie przeszkoleni stewardzi. Będą oni wskazywać kierowcom i mieszkańcom optymalne trasy i objazdy, informować o zmienionych miejscach przystanków autobusowych i pomagać w rozwiązywaniu trudnych sytuacji – dodaje.


W tygodniu poprzedzającym imprezę organizator przeprowadzi geotargetowaną kampanię w mediach społecznościowych (Facebook), której zadaniem będzie poinformowanie mieszkańców Gdyni i powiatu wejherowskiego o utrudnieniach w ruchu.
 
 

KUMULACJA ATRAKCJI


Jednak Enea IRONMAN 70.3 Gdynia powered by Herbalife oznacza nie tylko utrudnienia w ruchu, ale także – a może przede wszystkim – wiele atrakcji dla mieszkańców.

 
W ramach Kina Letniego z Vectra VoD na Plaży Śródmieście w Gdyni od 3 do 5 sierpnia odbędą się bezpłatne pokazy filmowe. 3 sierpnia będzie można obejrzeć „Piknik z niedźwiedziami” z Robertem Redfordem w roli głównej. Dzień później zapraszamy na film „Strategia Mistrza”, który opowiada historię Lance’a Armstronga. A w sobotę „Where are my friends”, czyli lekka komedia z Zackiem Efronem w roli głównej.

 
Od piątku do niedzieli na Plaży Śródmieście w Gdyni będzie działał gdyński Kącik Malucha oraz Strefa Rodzinna, a tam masa bezpłatnych atrakcji przygotowanych przez Gdynię, spółkę Enea oraz Herbalife. Zachęcamy również do odwiedzenia Expo na Skwerze Kościuszki, gdzie swoje produkty i usługi będzie prezentować ponad 50 wystawców, a także strefy kibica przygotowanej przez Gdyńskie Centrum Sportu. Wstęp wolny.

 
Dużą dawkę pozytywnych emocji będzie można poczuć w 10 punktach kibicowania wzdłuż trasy biegowej zawodów. Ponadto w dzielnicy Chwarzno-Wiczlino zorganizowany zostanie wielki piknik rodzinny dla mieszkańców.

 
 Więcej informacji na stronie ironmangdynia.pl.

Galeria zdjęć

ikona Pobierz galerię
  • ikonaOpublikowano: 25.07.2017 13:57
  • ikona

    Autor: Barbara Betlejewska (b.betlejewska@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 24.07.2018 10:07
  • ikonaZmodyfikował: Dorota Nelke
ikona

Najnowsze