Co nowego

Nowe kierunki lotów

Wizz Air ogłosił nowe jesienne kierunki z Portu Lotniczego Gdańsk: Teneryfę, Alicante i Kopenhagę. Źródło: Port Lotniczy Gdańsk

Wizz Air ogłosił nowe jesienne kierunki z Portu Lotniczego Gdańsk: Teneryfę, Alicante i Kopenhagę. Źródło: Port Lotniczy Gdańsk

Nowiny ogłoszone wczoraj przez Port Lotniczy Gdańsk, którego jednym z udziałowców jest Miasto Gdynia, ucieszą wszystkich spragnionych jesiennego wypoczynku. Wraz z Wizz Air będziemy mogli wybrać się od października na Teneryfę, do Alicante i Kopenhagi.


Wiele osób wybiera chętniej termin wypoczynku jesienią niż w czasie letnich wakacji, kiedy ceny są znacznie wyższe, tłumy turystów gęstsze, a upały w ciepłych rejonach bardziej dokuczliwe. Dlatego ogłoszone wczoraj przez Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy nowiny ucieszą osoby wypatrujące niedrogich, jesiennych okazji oraz słońca o tej porze roku.

Rewelacje wypłynęły podczas odbywających się właśnie Forum Routes Europe 2023 w Łodzi - jednego z największych i najbardziej prestiżowych wydarzeń branżowych w Europie, na którym spotykają się przedstawiciele lotnisk i linii lotniczych. To na nich polskie lotniska starają się o najbardziej atrakcyjne trasy. Port Lotniczy Gdańsk, którego jednym z udziałowców jest Miasto Gdynia prezentuje swą ofertę na wspólnym stoisku wraz z województwem pomorskim reprezentowanym przez Pomorską Regionalną Organizację Turystyczną i Pomorskie.travel.

- To bardzo ważne wydarzenie, bo dostarczamy sobie nawzajem danych i wymieniamy się informacjami. To też świetna okazja, by spotkać się z przewoźnikami – wszyscy jesteśmy wówczas w jednym miejscu i czasie – mówi Tomasz Kloskowski, prezes Portu Lotniczego Gdańsk. - Niektóre połączenia negocjuje się z miesiąca na miesiąc, ale rozmowy w sprawie tych najbardziej atrakcyjnych tras mogą ciągnąć się latami. Tak jest choćby w przypadku naszych rozmów w sprawie uruchomienia połączeń do Dubaju, Paryża czy na londyńskie lotnisko Heathrow.

Pomorskie i Port Lotniczy Gdańsk na Forum Routes Europe w Łodzi. Źródło: Port Lotniczy Gdańsk

Nieustające wakacje


Nowe jesienne kierunki z naszego lotniska ogłosił podczas Forum Routes Europe Wizz Air.

Słońce przez cały rok gwarantują Kanary, a klimat na Teneryfie przypomina bardziej wieczną, ciepłą wiosnę niż upalne lato. Jesienny wypad na tę hiszpańską wyspę jest więc idealnym pomysłem, który będzie można zrealizować z liniami Wizz Air od 29 października. Loty będą realizowane dwa razy w tygodniu – w czwartki i niedziele. Na obecną chwilą za podróż na lekko w dwie strony zapłacimy niecałe 900 zł. Powrót tego kierunku do Gdańska ucieszył nie tylko władze lotniska, ale i podróżnych.

- No to już wiem, gdzie spędzę długi listopadowy weekend.

- W końcu będzie można znowu z Gdańska polecieć na Teneryfę!

- Teneryfa to super kierunek – komentują mieszkańcy pod postem portu lotniczego na Facebooku.

Teneryfa, źródło: Port Lotniczy Gdańsk


City break


Tak jak na kanaryjską wyspę warto wybrać się przynajmniej na tydzień, by zdążyć wygrzać się na plażach, pochodzić po górach i zwiedzić malownicze, klimatyczne miasteczka i wioski, to dwa kolejne nowe kierunki linii Wizz Air wydają się idealne na city break, czyli wypad weekendowy.

- Również 29 października ruszy połączenie do Kopenhagi, a loty będą odbywać się aż pięć razy w tygodniu we wtorki, środy, czwartki, soboty i niedziele – informuje port lotniczy.


Bilety na długi weekend listopadowy obecnie kosztują niecałe 400 zł w obie strony, zaś kilka dni później już o prawie 100 zł taniej.

Drugi z nowych kierunków idealnych na city break to kolejna hiszpańska destynacja – Alicante. Do położonego nad Morzem Śródziemnym w regionie Walencja miasta polecimy od 30 października trzy razy w tygodniu: w poniedziałki, środy i soboty. Cena lotu w obie strony około 500 zł.

W obowiązującej obecnie letniej siatce Wizz Air ma 31 połączeń z Gdańska. W ofercie są następujące kierunki: Aberdeen, Alesund, Barcelona El-Prat, Bergen, Burgas, Dortmund, Edynburg, Eindhoven, Goteborg, Hamburg, Haugesund, Heraklion/Kreta, Kolonia-Bonn, Kutaisi, Larnaka, Leeds-Bradford, Liverpool, Londyn-Luton, Malaga, Malmo, Oslo-Gardermoen, Oslo-Torp, Paryż-Beauvais, Rejkiawik-Keflavik, Split, Stavanger, Sztokholm-Skavsta, Tirana, Tromso, Trondheim, Turku.

  • ikonaOpublikowano: 10.05.2023 13:23
  • ikona

    Autor: Przemysław Kozłowski (p.kozlowski@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 10.05.2023 13:55
  • ikonaZmodyfikował: Agnieszka Janowicz
ikona

Najnowsze