Co nowego

O gdyńskich rozwiązaniach na Kongresie Technologii Miejskich

Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju / fot. Dawid Linkowski

Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju / fot. Dawid Linkowski

Wystartowała II edycja Kongresu Technologii Miejskich. Wydarzenie odbywa się online, a w gronie prelegentów i panelistów znalazł się wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju Marek Łucyk, który opowiadał między innymi o gdyńskim kontrapasie dla komunikacji miejskiej.


Konferencja rozpoczęła się o godzinie 10:00 na stronie kongrestechnologiimiejskich.pl. Jednym z pierwszych punktów wydarzenia była debata „Technologie a wyzwania dla miast u progu nowej dekady XXI wieku”. Wśród panelistów - obok wiceprezydenta Marka Łucyka - znaleźli się: Piotr Borawski (zastępca prezydent Gdańska ds. przedsiębiorczości i ochrony klimatu), Krzysztof Balawejder (prezes zarządu Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego we Wrocławiu), Adrian Furgalski (prezes zarządu Zespołu Doradców Gospodarczych TOR) oraz Wojciech Zemła (sekretarz miasta Sopotu). Dyskusję moderował Łukasz Malinowski, dyrektor zarządzający TOR Wydawnictwo.

– Podczas debaty poruszyliśmy mnóstwo aktualnych i ważnych dla rozwoju współczesnych miast tematów. Wszyscy uczestnicy zgodnie przyznali, że czeka nas sporo wyzwań, wiele z nich niezwykle wymagających. Jednak z każdym wyzwaniem, przy odpowiednim nastawieniu i wykorzystaniu właściwych narzędzi, będziemy w stanie sobie poradzić - relacjonuje Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju, który po zakończeniu debaty - również w ramach Kongresu Technologii Miejskich - przedstawił prezentację pt. „Kontrapas dla autobusów na przykładzie Gdyni”. – Cieszy fakt, że rozwiązania, które wdrażamy w Gdyni, zyskują uznanie nie tylko w oczach mieszkańców, ale i zewnętrznych ekspertów. Uczestnicy kongresu chwalili nie tylko gdyński kontrapas, ale też inne nasze działania związane z rozwijaniem zrównoważonej mobilności w mieście – dodaje Łucyk.


II edycja Kongresu Technologii Miejskich potrwa do środy, 21 kwietnia. Pełną agendę oraz inne szczegóły związane z wydarzeniem można znaleźć na stronie: kongrestechnologiimiejskich.pl.

ikona

Najnowsze