Co nowego

Odkryj „Sekrety lasu” nad morzem

W najbliższą sobotę skwer Arki Gdynia zamieni się w leśny zagajnik. Podczas wydarzenia „Sekrety lasu”, na gości czeka plenerowa gra planszowa, tropienie zwierzyny, możliwość zobaczenia z bliska drapieżnych ptaków. Uczestnicy usłyszą opowieści o nietoperzach i wezmą udział w warsztatach budowy budek lęgowych dla ptaków. Jak wygląda praca tartaku i wielkich maszyn leśnych? Tego również dowiemy się w trakcie „Sekretów lasu”.


„Sekrety lasu”, to doskonała okazja, by nie ruszając się z miasta, poznać las i jego tajemnice. Na Skwerze Arki Gdynia, tuż przy Bulwarze Nadmorskim odbędzie się Leśny Festyn Edukacyjny, na który zapraszają pomorscy leśnicy. Nie tylko opowiemy o lesie, zachęcimy też wszystkich, którzy odwiedzą festyn, do poznawania sekretów naszej pracy, również do samodzielnego poszukiwania ciekawostek o lesie – mówi Adam Kwiatkowski, dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku i dodaje - W tegorocznej edycji nie zabraknie nowości takich, jak plenerowa gra planszowa czy warsztaty budowania karmników dla ptaków. Będzie też można z bliska przyjrzeć się żywym sowom i ptakom drapieżnym oraz porozmawiać z osobami, które na co dzień się nimi zajmują i najlepiej znają ich zwyczaje i upodobania – dodaje Adam Kwiatkowski.
 
 
Leśny Festyn Edukacyjny to również okazja, by zaopatrzyć się w miód, dziczyznę czy przetwory z grzybów i owoców leśnych. Inspiracji do gotowania z użyciem tych składników dostarczy specjalny pokaz kulinarny. Naukowcy z Uniwersytetu Gdańskiego wyjawią sekrety zapylania roślin, a chiropterolodzy opowiedzą o tajemniczych nietoperzach.
 

Wydarzenie odbędzie się w godz. 10.00-18.00.

  • ikonaOpublikowano: 06.06.2017 14:00
  • ikona

    Autor: Dorota _Patzer (d.patzer@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 08.06.2017 09:23
  • ikonaZmodyfikował: Karolina Szypelt
ikona

Najnowsze