Uwaga! W sobotę PKO Gdynia Półmaraton. Sprawdź zmiany w organizacji ruchu.
Co nowego

Olimpiada w Gdyni? Tak – dla przedszkolaków

13 grudnia 2016 r. o godz. 10.00 rozpocznie się druga edycji Olimpiady Przedszkolaka - wyjątkowych zawodów sportowych dla pięciolatków. Jej mottem przewodnim jest pobudzanie w dzieciach pracy zespołowej.

Olimpiada przedszkolaka w 2015 roku

Olimpiada Przedszkolaka odbędzie się w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 na Obłużu (ul. płk. Dąbka 207). Do udziału w zawodach zaproszone są grupy pięciolatków, ale dopuszcza się także udział dzieci 4- i 6-letnich, gdy takie należeć będą do danego zespołu. Liczba dzieci tworzących drużynę jest dowolna.

Jak mówi organizator i pomysłodawca zawodów, radny Gdyni dr Jarosław Kłodziński: Przygotowaliśmy dla maluchów osiem kapitalnych, łatwych konkurencji, przez które każde dziecko będzie w stanie przejść. Siedem dyscyplin to konkurencje na czas, a ostatnia to dyscyplina rzutowa. Wśród nich sztafeta, toczenie piłki lekarskiej, podawanie jej nad głowami czy między nogami i prowadzenie woreczka z groszkiem za pomocą kija hokejowego. I dodaje: Formuła zawodów skonstruowana jest tak, aby dzieci nie rywalizowały ze sobą bezpośrednio - większość zadań zawodnicy wykonywać będą we własnym tempie.

Obecny na miejskiej konferencji prasowej wiceprezydent Gdyni ds. edukacji i zdrowia, Bartosz Bartoszewicz, wyjaśnił również: Bardzo zależało nam na tym, aby nie było wątków związanych z rywalizacją ani na poziomie przedszkoli w Gdyni, ani na poziomie młodszych klas szkół podstawowych. Nie chcemy, aby dzieci w tym wieku uczyły się rywalizacji na zasadzie „kto pierwszy", ale by promować aktywność fizyczną i wartości, jakie ze sobą niesie. Stąd nagrody przewidziane są dla wszystkich, a Olimpiada ma się odbyć w atmosferze zabawy i współpracy.

Skoro Olimpiada, to muszą być także elementy, które nawiązują do tego rodzaju zawodów. Każde przedszkole przygotuje więc swój emblemat, a zmagania otworzy parada drużyn, podniesienie flagi olimpijskiej i wyrecytowanie roty przysięgi olimpijskiej przez dzieci.

Dla nas, jako organizatorów, bardzo ważne jest, aby każde przedszkole wróciło z zawodów z nagrodami. Dlatego też dla każdej placówki, która będzie reprezentowana na Olimpiadzie, przygotowaliśmy pakiet sprzętu sportowo-rekreacyjnego, który ma służyć dzieciom na co dzień. Przewidziano również medale dla zawodników
- dodaje Jarosław Kłodziński.

Zostało jeszcze kilka wolnych miejsc dla drużyn, które chciałyby wziąć udział w Olimpiadzie. Zgłoszenia przyjmowane są do południa w środę, 7 grudnia, pod adresem: klodzinski.jarosław@wp.pl oraz w sekretariacie CKZiU.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek.

fot. Maciej Czarniak

  • ikonaOpublikowano: 05.12.2016 00:00
  • ikona

    Autor: Michał Kowalski (2011)

ikona

Najnowsze