Co nowego

Ostatnie dni na Gdyński Biznesplan!

Gdyński Biznesplan wkracza w decydującą fazę, fot. Kamil Złoch

Gdyński Biznesplan wkracza w decydującą fazę, fot. Kamil Złoch

Pozostały już tylko dwa dni na zgłoszenie własnego biznesplanu i, co za tym idzie, walkę o atrakcyjne nagrody dla autorów najlepszych pomysłów. Dokładnie 10 kwietnia mija termin wyznaczony dla uczestników, którzy wcześniej przebrnęli przez pierwszy etap Gdyńskiego Biznesplanu i mogą przelać swoją przedsiębiorczą wizję na papier!

Już niedługo dowiemy się, na jak rewolucyjne pomysły na biznes wpadli tym razem młodzi gdynianie. Zbliżamy się wielkimi krokami do końca drugiego etapu tegorocznej edycji Gdyńskiego Biznesplanu – już 10 kwietnia mija termin, do którego wcześniej zakwalifikowani uczestnicy mogą zgłaszać gotowe biznesplany. To od nich może zależeć ich przyszły zawodowy sukces!

Pora na Biznesplany


Jak zaznacza Gdyńskie Centrum Wspierania Przedsiębiorczości, zgodnie z regulaminem konkursu w przypadku wysłania biznesplanu pocztą decyduje data stempla pocztowego, zatem pozostało naprawdę niewiele czasu! Uwaga dla uczestników - sam dokument musi być dostarczony do organizatora konkursu zarówno w formie papierowej, jak i elektronicznej. To kluczowy element konkursu – od biznesplanu zależy, czy uczestnik otrzyma szansę w wielkim finale.

200 osób walczy o dobry start firmy


Przypomnijmy, że w tym roku do Gdyńskiego Biznesplanu wstępnie zgłosiło się 218 studentów, którzy przedstawili 192 pomysły biznesowe. To koncepcje, które można sklasyfikować głównie jako branże: design/projektowanie/sztuka, edukacja/szkolenia/oświata oraz gastronomia.

W ramach drugiego etapu 216 osób otrzymało szansę zdobycia podstawowego know-how dla prowadzenia własnego biznesu. W lutym rozpoczęły się szkolenia z trenerami biznesowymi, które dotyczyły m.in. marketingu, podstawowej księgowości i kosztów prowadzenia działalności, sprzedaży online, formy spółek czy reklamy w mediach społecznościowych. Po szkoleniach kolejny krok to właśnie złożenie biznesplanu, który jest gotowym zarysem własnej firmy.

Zwycięzcę poznamy w czerwcu


Co dalej? Jury oceni projekty, a 15 kwietnia ogłoszona zostanie lista finalistów. Ci będą jeszcze spotykać się z oceniającymi, aby przekonać ich do swoich pomysłów. Całość konkursu zwieńczy gala finałowa zaplanowana na 6 czerwca, gdzie poznamy tegorocznych zwycięzców. Główny laureat otrzyma 30 000 złotych, czekają też inne nagrody.

Przebieg konkursu można śledzić na facebooku „Gdyńskiego Biznesplanu” i na stronie Gdyńskiego Centrum Wspierania Przedsiębiorczości.

  • ikonaOpublikowano: 09.04.2019 08:00
  • ikona

    Autor: Kamil Złoch (k.zloch@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 09.04.2019 08:06
  • ikonaZmodyfikował: Agnieszka Janowicz
ikona

Najnowsze