Uwaga! W sobotę PKO Gdynia Półmaraton. Sprawdź zmiany w organizacji ruchu.
Co nowego

Pierwsze spotkanie Klubu Seniora w Przystani Chabrowa. Na inauguracji prezydenci

W uroczystej inauguracji Klubu Seniora w Przystani Chabrowa 43 uczestniczyli również Wojciech Szczurek, Prezydent Gdyni oraz Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia. Fot. Kordian Kulaszewicz.

W uroczystej inauguracji Klubu Seniora w Przystani Chabrowa 43 uczestniczyli również Wojciech Szczurek, Prezydent Gdyni oraz Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia. Fot. Kordian Kulaszewicz.

Rok temu na mapie dzielnicy Pustki Cisowskie-Demptowo pojawiła się Przystań Chabrowa 43. Swoje miejsce ma w niej również od niedawna Klub Seniora. Na pierwszym, inauguracyjnym spotkaniu klubu, które odbyło się w piątek, 6 października o godz. 12:00, z seniorami spotkali się m.in. Wojciech Szczurek, Prezydent Gdyni oraz Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia. 

Pierwsze, inauguracyjne spotkaniu Klubu Seniora przyciągnęło wiele osób. W uroczystej inauguracji uczestniczyli również Wojciech Szczurek, Prezydent Gdyni oraz Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia. 

- Ogromnie się cieszę, że dziś wraz z prezydentem Gdyni, Wojciechem Szczurkiem, mogłem spotkać się z seniorami w przestrzeni Przystani Chabrowej 43 – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia. – Jest to miejsce świetnie przystosowane do potrzeb różnych grup wiekowych. Przystań Chabrowa 43 integruje, pozwala na różnego rodzaju aktywności osobom w różnym wieku. Dla jakości życia ważne jest zaspokajanie wielu potrzeb, w tym kontaktów międzyludzkich, integracji, rozwijania zainteresowań. Klub Seniora stanowi zatem znakomite dopełnienie oferty tego miejsca. Jestem bardzo wdzięczny Radzie Dzielnicy Pustki Cisowskie-Demptowo, aktywnie działającej na rzecz Przystani i mocno wspierającej to miejsce i trzymam kciuki za Fundację Adaptacja, koordynującą działalność Klubu Seniora w tym miejscu – podkreśla Bartosz Bartoszewicz. 

Inauguracja Klubu Seniora

Uroczysta inauguracja Klubu Seniora w Przystani Chabrowa 43. Na zdjęciu od lewej Wojciech Szczurek, Prezydent Gdyni, Kordian Kulaszewczi, radny dzielnicy, Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia oraz Bożena Zglińska – dyrektor Centrum Aktywności Seniora w Gdyni. Fot. Kordian Kulaszewicz.

Rada Dzielnicy Pustki Cisowskie-Demptowo od początku była zaangażowana w powstanie Przystani Chabrowa 43, teraz również mocno wspiera jej działalność. Także finansowo, przeznaczając środki m.in. na organizację zajęć kreatywnych i teatralnych dla dzieci.
Rada Dzielnicy podjęła niedawno decyzję o skierowaniu oferty Przystani również do innej grupy wiekowej tj. seniorów, poprzez organizację spotkań pod szyldem Klubu Seniora. Przeznaczone zostały na ten cel środki finansowe z budżetu statutowego dzielnicy Pustki Cisowskie-Demptowo, a koordynację Klubu Seniora Rada Dzielnicy powierzyła Fundacji Adaptacja, z którą już w tej kadencji współpracuje także w innym zakresie. Jednocześnie planując budżet dzielnicy na 2024 rok, Rada Dzielnicy zabezpieczyła środki finansowe na kontynuację działań Klubu Seniora w Przystani Chabrowa 43 w 2024 roku

Inauguracja Klubu Seniora w Przystani Chabrowej 43.

Inauguracja Klubu Seniora w Przystani Chabrowej 43. Fot. Kordian Kulaszewicz

Celem powstania Klubu Seniora było stworzenie seniorom miejsca i warunków do spotkań, w trakcie których mogą ciekawie spędzać czas, rozwijać zainteresowania, pasje lub też poszerzać wiedzę. Potrzeba takiego miejsca i takich spotkań pojawiała się często w zgłoszeniach od mieszkańców dzielnicy, a przestrzeń sąsiedzka w Przystani Chabrowa 43 stanowiła idealne miejsce do takiej aktywności. Wstępne założenia przewidują cykliczne spotkania raz w tygodniu. Zarówno szczegóły funkcjonowania, jak i zakres prowadzonych działań, będą wypracowywane wspólnie z ich uczestnikami. 

Inauguracja Klubu Seniora w Przystani Chabrowej 43.

Inauguracja Klubu Seniora w Przystani Chabrowej 43. Fot. Kordian Kulaszewicz

Kiedy następne spotkanie Klubu Seniora? W przyszły piątek, 13 października, o godz. 12:00. Przystań Chabrowa 43 zaprasza!

  • ikonaOpublikowano: 06.10.2023 14:57
  • ikona

    Autor: Zygmunt Gołąb (z.golab@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 11.10.2023 11:34
  • ikonaZmodyfikował: Zygmunt Gołąb
ikona

Zobacz także

Najnowsze