Uwaga! W sobotę PKO Gdynia Półmaraton. Sprawdź zmiany w organizacji ruchu.
Co nowego

„Pola Nadziei” zakwitły #wGdyni

Finał akcji „Pola Nadziei” na ulicach Gdyni // fot. Michał Puszczewicz

Finał akcji „Pola Nadziei” na ulicach Gdyni // fot. Michał Puszczewicz

W niedzielę na ulicach Gdyni pojawili się wolontariusze w żółtych koszulkach i odblaskowych kamizelkach. Wśród nich znaleźli się pomorscy parlamentarzyści i radni. Wszystko to za sprawą finału akcji „Pola Nadziei”. Zebrane do puszek środki będą przeznaczone na bieżące potrzeby pomorskich hospicjów. Ten, kto nie zdążył wrzucić datku w niedzielę, wciąż może go przekazać online.

 
„Pola Nadziei na Pomorzu” to największe święto ruchu hospicyjnego. W ramach akcji hospicja z naszego regionu prowadzą wspólną zbiórkę pieniędzy na rzecz swoich podopiecznych. W wybrany weekend kwietnia datki zbierają wolontariusze, których można spotkać na ulicach, skwerach czy w parkach. Ich znak rozpoznawczy to żółte koszulki.

Celem przedsięwzięcia jest jednak nie tylko zebranie środków na bieżące funkcjonowanie hospicjów, ale także promocja wolontariatu i opieki hospicyjnej w społeczeństwie. To również okazja do tego, żeby pokazać swoją solidarność z ciężko chorymi osobami.

Wydarzenie już na stałe wpisało się w gdyński kalendarz. W tym roku do udziału w akcji zgłosiło się około 500 wolontariuszy.

Finał wielkiego kwestowania odbył się w niedzielę, 23 kwietnia. Datki m.in. w Galerii Szperk, na plaży w Orłowie i na skwerze Kościuszki zbierali wolontariusze, a wśród nich pomorscy parlamentarzyści oraz gdyńscy radni. Za datek wrzucony do skarbonki każdy darczyńca otrzymał żonkila – symbol nadziei.

Wśród wolontariuszy na skwerze Kościuszki kwestowali m.in.: Henryka Krzywonos, senator RP Sławomir Rybicki, radni Zenon Roda, Anna Myszka, Marcin Wołek, Elżbieta Raczyńska, Anna Szpajer, Lechosław Dzierżak oraz Wojciech Jankowski, dyrektor Gdyńskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli i Krzysztof Jankowski, dyrektor ZSP nr 3.

 Na zdj. kwestujący przy fontannie na skwerze Kościuszki: Henryka Krzywonos, senator RP Sławomir Rybicki, radni Gdyni: Zenon Roda, Anna Myszka, Marcin Wołek, Elżbieta Raczyńska, Anna Szpajer oraz Wojciech Jankowski, dyrektor Gdyńskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli i Krzysztof Jankowski, dyrektor ZSP nr 3
Na zdj. kwestujący w Gdyni m.in.: Henryka Krzywonos, senator RP Sławomir Rybicki, radni Gdyni – Zenon Roda, Anna Myszka, Marcin Wołek, Elżbieta Raczyńska, Anna Szpajer oraz Wojciech Jankowski, dyrektor Gdyńskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli i Krzysztof Jankowski, dyrektor ZSP nr 3 // fot. Michał Puszczewicz


Finałowi akcji zawsze towarzyszą dodatkowe atrakcje. W tym roku wszyscy chętni będą mogli wziąć udział w Żonkilowej Sztafecie dla zmotoryzowanych, która przemierzy Puck, Gdynię, Sopot i zakończy się w Gdańsku.

Pamiętajmy, że jeszcze do 8 maja akcję można wesprzeć datkami na stronie: www.polanadzieinapomorzu.pl.

O akcji


Polska historia „Pól Nadziei” zaczęła się w 1998 roku w Krakowie, dzięki Hospicjum św. Łazarza. W 2003 roku akcja nabrała charakteru ogólnopolskiego i od tej pory jest organizowana w kilkudziesięciu miastach.

„Pola Nadziei” na Pomorzu organizują: Fundacja Hospicyjna prowadząca Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych im. ks. E. Dutkiewicza SAC w Gdańsku, Hospicjum Pomorze Dzieciom, Pomorskie Hospicjum dla Dzieci, Dom Hospicyjny Caritas im. św. Józefa w Sopocie, Stowarzyszenie Hospicjum im. św. Faustyny w Sopocie, Stowarzyszenie Hospicjum im. św. Wawrzyńca w Gdyni (wraz z domem hospicyjnym dla dzieci „Bursztynowa Przystań”) oraz Puckie Hospicjum pw. św. Ojca Pio.

W tym roku do akcji po raz pierwszy dołącza Dom Hospicyjny w Pruszczu Gdańskim.

Galeria zdjęć

ikona Pobierz galerię
ikona

Najnowsze