Co nowego

Polboat Yachting Festival. Największa wystawa jachtów na wodzie w Gdyni

Polboat Yachting Festival 2023 w Gdyni // fot. Przemyslaw Kozlowski

Polboat Yachting Festival 2023 w Gdyni // fot. Przemyslaw Kozlowski

Najpiękniejsze jachty żaglowe i luksusowe łodzie motorowe ponownie w Gdyni. W dniach 18-21 lipca odbędzie się piąta edycja Polboat Yachting Festival. Największe w tej części Europy targi jachtów na wodzie będzie można zobaczyć w Marinie Yacht Park w Gdyni. Impreza jest niebiletowana, a każdy z uczestników może zapisać się na bezpłatny rejs jachtem albo kurs flybordingu.


Tegoroczna edycja będzie rekordowa pod względem prezentowanych jednostek. Nie zabraknie pokazów flyboardingowych, darmowych rejsów jachtami żaglowymi i łodziami motorowymi, czy spotkań z ciekawymi gośćmi. 
Polboat Yachting Festival to największa w Polsce i w tej części Europy wystawa jachtów na wodzie. W tym roku impreza zaczyna się 18 lipca i potrwa do 21 lipca. Na wystawie zobaczymy polskich producentów jachtów, topowe polskie stocznie, dystrybutorów, producentów osprzętu i różne inne podmioty reprezentujące nasz sektor jachtowy. Organizatorem Polboat Yachting Festival jest POLBOAT - Polska Izba Przemysłu Jachtowego i Sportów Wodnych. Naszym celem jest promocja nie tylko jachtingu, jachtowego stylu życia, żeglarstwa, ale również promocja sportów wodnych. Chcemy zachęcić wszystkich, żeby przyszli do nas. Impreza jest otwarta, niebiletowana - podkreśliła Karolina Paszkiewicz-Kołacz z Polskiej Izby Przemysłu Jachtowego i Sportów Wodnych.

W programie m.in.:
 • bezpłatne rejsy jachtami żaglowymi i jednostkami motorowym ()i;
 • kurs flybordingu (obowiązują zapisy na miejscu wydarzenia);
 • pokazowy pojedynek – freestyle flyboardingu: bitwa na tricki;
 • pokazy skuterów wodnych;
 • pokazy ratownictwa wodnego;
 • konkurs z upominkami;
 • pokaz mody Ismeny Warszawskiej i biżuterii marki A2 Jewellery oraz GEM CRU.

Program wydarzenia.

Podczas tegorocznej edycji będzie można zobaczyć jachty i łodzie z czołowych polskich stoczni oraz najważniejsze zagraniczne marki. Łącznie zapowiedziano ponad 100 jednostek pływających, wśród których nie zabraknie premier. Polboat Yachting Festival odbywa się w ramach wydarzenia Gdynia Sailing Days organizowanego przez Polski Związek Żeglarski i Miasto Gdynia. Ponadto pierwszego dnia wręczone zostaną nagrody Gdynia Polboat Awards pod patronatem prezydenta miasta Gdyni. Wydarzenie niebiletowane. Wejścia na keje limitowane. W pierwszej kolejności  na wystawiane jednostki będą wchodzić osoby, które wcześniej zapiszą się na spotkania oraz goście zaproszeni przez wystawców i partnerów wydarzenia. Zainteresowane zwiedzaniem osoby powinny umawiać się na spotkania z wystawcami korzystając z kontaktów podanych przy zgłoszonych do wydarzenia jednostkach.

Szczegóły wydarzenia na stronie Polboat Yachting Festival.

 • ikonaOpublikowano: 08.07.2024 14:56
 • ikona

  Autor: Dominika Sobiech (d.sobiech@gdynia.pl)

 • ikonaZmodyfikowano: 08.07.2024 16:38
 • ikonaZmodyfikował: Karolina Szypelt
ikona

Najnowsze