Co nowego

Ponad 2.100 zawodników pobiegnie w Biegu Niepodległości

Jesienny Bieg Niepodległości
Do udziału w Biegu Niepodległości zapisało się ponad 2100 zawodników, w tym znani biegacze min. Radosław Dudycz, Marcin Chabowski, Antoni Cichończuk oraz Adam Korol jeden z najwybitniejszych polskich wioślarzy.

Do biegu dzieci i młodzieży oraz Marszu Niepodległości (Nordic Walking) można się nadal rejestrować, jak również w dniu imprezy.


Bieg Niepodległości, który odbędzie się w piątek 11 listopada 2011, zakończy największy w Polsce cykl biegów ulicznych - „Grand Prix Gdyni w Biegach Ulicznych 2011".

Jako pierwsi, bo o godzinie 12:00, wystartują Nordic Walkerzy, którzy do pokonania będą mieli ponad 3km trasę, prowadzącą przez gdyńską Marinę oraz Skwer Kościuszki. 45 minut później rywalizacje biegową rozpoczną najmłodsi uczniowie ze szkół podstawowych. Do pokonania będą mieli kilkometrową trasę. Za nimi ruszą gimnazjaliści, dla których organizatorzy przygotowali 2km dystans. Jako ostatni w biegach młodzieżowych wyruszą uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, dla których długość trasy biegu wynosić będzie 3km.

O godzinie 15:00 rozpocznie się Bieg Główny na dystansie 10 km, który z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością wśród biegaczy z całego kraju, o czym doskonale świadczą statystyki.

W roku 2005 Bieg Główny ukończyły 202 osoby, rok później 271. W 2007 roku biegało już 287 zawodników by w 2008 zbliżyć się do granicy 500. W 2009 linię mety przecięło 784 biegaczy by rok później osiągnąć liczbę 1 396 zawodników kończących Jesienny Bieg Niepodległości .

Jesienny Bieg NiepodległościDla każdego, kto pokona 10 km trasę GOSiR przygotował pamiątkowy, specjalnie odlewany na tą okazję medal, który wraz z pozostałymi medalami z Biegu Europejskiego i Świętojańskiego złożą się w jedna całość, oraz ciepłą herbatę z cytryną w namiocie zlokalizowanym w Marinie Gdynia, gdzie znajdować będzie się biuro zawodów. Dla najlepszych zawodników, przewidziano cenne nagrody. Będą to puchary, wycieczki promem do Szwecji oraz nagrody finansowe. Dla najlepszych zawodników i zawodniczek biorących udział w cyklu GPX Gdyni w Biegach Ulicznych 2011 przewidziano również premie finansowe, określone w regulaminie zawodów.Jesienny Bieg Niepodległości

  • ikonaOpublikowano: 03.11.2011 00:00
  • ikona

    Autor: Michał Kowalski (2011)

ikona

Najnowsze