Uwaga! Skrócił się termin przerwy w dostawie ciepłej wody. OPEC już napełnia sieć. Szczegóły w komunikacie.
Co nowego

Poznaj tajemnice Ymki

Drzwi wejściowe do budynki Ymki. Zdjęcie wykonane w kwietniu 2022 roku podczas fotospaceru w ramach Gdyńskiego Szlaku Modernizmu // fot. Monika Michałek

Drzwi wejściowe do budynki Ymki. Zdjęcie wykonane w kwietniu 2022 roku podczas fotospaceru w ramach Gdyńskiego Szlaku Modernizmu // fot. Monika Michałek

W niedzielę, 29 stycznia na miłośników gdyńskiego modernizmu i nie tylko czekają wyjątkowe atrakcje. Chodzi o otwarcie wystawy „Architektura od morza” oraz spacer po wnętrzach Ymki. To wydarzenia partnerskie Gdyńskiego Szlaku Modernizmu, które organizuje „Wytwórnia Studniak”. Wszystko w ramach finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.


Budynek Ymki przy ul. Żeromskiego 26 to jedna z pereł modernizmu. Od lata działa tam jeden z gdyńskich sztabów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Z okazji wielkiego finału tej dobroczynnej akcji „Wytwórnia Studniak” i Gdyński Szlak Modernizmu zapraszają na wydarzenia, podczas których będzie można dowiedzieć się więcej na temat historii tego miejsca, a także zajrzeć w jego zakamarki.

W niedzielę, 29 stycznia o godz. 12.30 zaplanowano otwarcie wystawy „Architektura od morza”. Zostaną na niej zaprezentowane zdjęcia autorstwa Magdy Korzewskiej oraz Tomasza Lelity. Prace będą prezentowane na filarach budynku i ukażą architekturą na styku wody.

Następnie o godz. 13.30 odbędzie się spacer z cyklu „Piękno detalu architektury Gdyni”. Poprowadzi go Mirosław Studniak. Uczestnicy zobaczą wnętrza Ymki. Zajrzą też w miejsca na co dzień niedostępne, odwiedzą również punkty widokowe i pomieszczenia odkryte lub zmodernizowane w ostatnich miesiącach podczas prac remontowych.

Ponadto po spacerze w programie są także pokazy renowacji i prac konserwatorskich.

Na wydarzenie nie obowiązują zapisy.

Szczegółowe informacje można znaleźć na facebookowym profilu Gdyńskiego Szlaku Modernizmu.

  • ikonaOpublikowano: 27.01.2023 09:00
  • ikona

    Autor: Magdalena Czernek (m.czernek@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 27.01.2023 09:06
  • ikonaZmodyfikował: Agnieszka Janowicz
ikona

Najnowsze