Budowa węzła Karwiny. Prace odbywają się całodobowo i trwać będą do dnia 28 września. Szczegóły w komunikacie. Budowa węzła Karwiny. Prace odbywają się całodobowo i trwać będą do dnia 28 września. Szczegóły w komunikacie.
Co nowego

Prezydent Lech Kaczyński i najważniejsze osoby w państwie nie żyją

Rządowy samolot z Prezydentem Lechem Kaczyńskim, Marią Kaczyńską oraz polską delegacją na uroczystości 70. rocznicy Zbrodni Katyńskiej, rozbił się przy lądowaniu na lotnisku w Smoleńsku. Katastrofy nikt nie przeżył. Wśród ofiar jest m.in. Honorowy Obywatel Gdyni Ryszard Kaczorowski.


 
 10 kwietnia 2010 roku w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem,

zginęło 96 osób, wśród nich

Prezydent RP
Lech Kaczyński z małżonką Marią Kaczyńską

b.Prezydent RP na uchodźstwie - Honorowy Obywatel Gdyni Ryszard Kaczorowski,


Wyrażamy nasz wielki ból i uczucie niewyobrażalnej straty

dla całego kraju, dla każdego Polaka

jednocząc się w cierpieniu z najbliższymi wszystkich Ofiar.

Cześć ich pamięci!


Przewodniczący Rady Miasta                              Prezydent Gdyni
Stanisław Szwabski                                        Wojciech Szczurek

 Decyzją Prezydenta Miasta na czas żałoby narodowej odwołane zostają wszystkie imprezy rozrywkowe, koncerty, wystawy, przedstawienia teatralne w Gdyni. Flagi narodowe zostają opuszczone do połowy masztów.

W halu Urzędu Miasta Gdyni zostaje wyłożona księga kondolencyjna.

Wszystkich, których poruszyła tragedia zapraszamy do wyrażenia swych uczuć i refleksji w sobotę od godz. 14.00 bez ograniczenia czasu, także w niedzielę i w kolejne dni żałoby, od godz. 8.00 do godz. 20.00.

W sobotę 10 kwietnia o godz. 17.00 w kościele garnizonowym pod wezwaniem Matki Boskiej Częstochowskiej w Gdyni-Oksywiu zostanie odprawiona Msza św. w intencji ofiar katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem.

Kapelan drużyny rugbystów gdyńskiej ARKI na stadionie przy ul. K.Górskiego odprawi w sobotę mszę dla zawodników o godz. 21.00.

W niedzielę 11 kwietnia o godz. 11.30 w kościele Najświętszej Marii Panny Królowej Polski przy ul. Świętojańskiej, zaplanowana wcześniej Msza Sw. w intencji ofiar mordu w Katyniu będzie odprawiona takze w intencji ofiar katastrofy pod Smoleńskiem.

W poniedziałek o godz. 20.00 w kościele Najświętszej Marii Panny zostanie odprawiona Msza św. w intencji ofiar katastrofy pod Smoleńskiem.


Lech Kaczyński z żoną podczas uroczystości otwarcia Muzeum Miasta Gdyni (listopad 2007), fot.: Dorota Nelke  Lech Kaczyński z żoną podczas uroczystości otwarcia Muzeum Miasta Gdyni (listopad 2007), fot.: Dorota Nelke
Prezydent Lech Kaczyński z żoną podczas uroczystości otwarcia Muzeum Miasta Gdyni.

Ryszard Kaczorowski - ostatni prezydent RP na Uchodźstwie podczas uroczystości przyznania Honorowego Obywatelstwa Gdyni
Ryszard Kaczorowski ostatni prezydent RP na Uchodźstwie 
podczas uroczystości przyznania Honorowego Obywatelstwa Gdyni.

Zaplanowane na sobotę i niedzielę (10 i 11 kwietnia) w Hali Sportowo-Widowiskowej Gdynia przedstawienia SCOOBY DOO I WIDMO PIRATÓW zostają przeniesione na inny termin (szczegółowe informacje zostaną podane we wtorek 13 kwietnia na stronie hali). 

Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza odwołał spektakle zaplanowane na 10 i 11 kwietnia. Także otwarcie wystawy jubileuszowej w Muzeum Miasta Gdyni odbędzie się w późniejszym terminie.

Teatr Muzyczny im. Danuty Baduszkowej odwołał spektakle zaplanowane na 10-17 kwietnia. Bilety można zwracać lub zamienić na inny termin w kasie Teatru, która udziela wszystkich informacji - 58 661 6000, 621 60 24 oraz 621 78 16.

W związku z katastrofą prezydenckiego samolotu na lotnisku w Smoleńsku i śmiercią prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego oraz wielu innych najważniejszych osób w państwie wszystkie mecze PLKK zaplanowane na ten weekend zostały odwołane. W sobotę i niedzielę nie dojdzie zatem do meczów w Toruniu, gdzie Lotos Gdynia miał zagrać z Energą Toruń. O nowym terminie meczów poinformujemy niezwłocznie, jak tylko będzie on znany.
Jednocześnie zarząd Basketball Investments pragnie wyrazić najgłębszy żal i smutek z powodu tej niewyobrażalnej katastrofy. Łączymy się w bólu z rodzinami ofiar, wszystkimi Polakami i modlimy się za spokój dusz wybitnych Polaków, którzy zginęli w katastrofie.
Zarząd Basketball Investments SSA.

W związku z żałobą narodową wszystkie kina należące do sieci Multikino i Silverscreen w niedzielę 11 kwietnia i poniedziałek 12 kwietnia będą nieczynne. Wymiany lub zwrotu biletów będzie można dokonać w kasach wszystkich kin od wtorku 12 kwietnia.


Zobacz także:

informację portalu trojmiasto.pl o odwołanych imprezach sportowychikona

Najnowsze