Co nowego

Rekrutacja do LAP 2023 tylko do 29 maja

Rekrutacja do LAP 2023 trwa do 29 maja // mat. prasowe

Rekrutacja do LAP 2023 trwa do 29 maja // mat. prasowe

Rekrutacja do Leadership Academy for Poland 2023 trwa do 29 maja. To jeden z najlepiej ocenianych w Europie programów rozwoju przywództwa realizowanego we współpracy z wykładowcami z najznamienitszych uczelni na świecie – w tym Uniwersytetu Harvarda. Gdynia jest Partnerem Nominującym LAP z prawem rekomendacji wybranych uczestników.


Wielcy światowi przywódcy zdobywają wiedzę na najlepszych światowych uczelniach, co ze względów finansowych jest mało realne dla wielu polskich liderów, mających ambicje i marzenia, by zmieniać świat na lepsze. Jednak dzięki działającej w Warszawie Leadership Academy for Poland mogą oni niezbędne kwalifikacje posiąść bez opuszczania kraju.

Ale LAP to coś więcej niż program edukacyjny skierowany do doświadczonych liderów wysokiego szczebla, którzy pragną się dalej rozwijać na zajęciach prowadzonych przez profesorów z Harvardu, Oxfordu czy Uniwersytetu Columbia. LAP to program z misją i jeden z najbardziej innowacyjnych programów rozwoju dobrego przywództwa w Europie i na świecie – kuźnia przywódców nastawionych nie tylko na sukces osobisty, ale na służbę społeczeństwu w myśl maksymy: „Wspólnie tworzymy dla Polski”.

LAP w skrócie to kompleksowy czteromiesięczny praktyczny program edukacyjny, dożywotni status Alumna oraz aktywne wsparcie w ramach Alumni Network. Jak to działa w praktyce? Po pierwsze wykładowcy w trakcie programu mają przekazywać uczestnikom konkretne narzędzia do tego, jak dokonywać pozytywnych zmian w organizacjach i szerzej rozumianych zmian społecznych. Po drugie program ma wzbudzać misję i energię do działania. Po trzecie, dawać absolwentom wsparcie poprzez sieć alumnów, gdyż zmiany, w jakie angażują się liderzy są często trudne i wypalające. W środowisku absolwentów liderzy znajdują wsparcie, energię i świeże pomysły.
 
W programie mogą wziąć udział osoby, które mają już bogate doświadczenie w zarządzaniu, wypracowały swoje pozycje, lecz nadal poszukują możliwości rozwoju i wsparcia, by pozytywnie wpływać na swoje otoczenie. Co roku Akademia przyjmuje 40 wybitnych osób z różnorodnych środowisk i sektorów: biznesu, non-profit, startupów, kultury, mediów, edukacji, administracji publicznej i sportu. Zwykle o jedno miejsce ubiega się ponad 15 aplikujących.
 
Gdynia jest Partnerem Nominującym Leadership Academy for Poland z prawem do nominacji i rekomendacji najlepszych kandydatów, co nie daje wprawdzie gwarancji uzyskania miejsca, ale zwiększa na to szanse.

Do LAP można aplikować po linkiem: https://center-for-leadership.org/academy/apply/gdynia/. Zgłoszenia przyjmowane są do 29 maja.

Więcej informacji na temat Leadership Academy for Poland i procesu aplikacyjnego znajduje się na stronie: www.center-for-leadership.org/academy.

  • ikonaOpublikowano: 26.05.2023 13:51
  • ikona

    Autor: Magdalena Śliżewska (m.slizewska@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 26.05.2023 14:34
  • ikonaZmodyfikował: Agnieszka Janowicz
ikona

Najnowsze