Co nowego

Ruszają „Wtorki z Rodzinnymi”

Kolaż zdjęć. Na fotografii po lewej: rodzina państwa Kamrowskich siedzi przy stole. Na zdjęciu po prawej: fasada budynku, w którym mieści się Hotel Jakubowy // materiały Gdyńskiego Centrum Wspierania Przedsiębiorczości

Kolaż zdjęć. Na fotografii po lewej: rodzina państwa Kamrowskich siedzi przy stole. Na zdjęciu po prawej: fasada budynku, w którym mieści się Hotel Jakubowy // materiały Gdyńskiego Centrum Wspierania Przedsiębiorczości

Firmy rodzinne stanowią dużą część spośród wszystkich zarejestrowanych w naszym mieście przedsiębiorstw. Są obok nas, ale nie wszyscy znają ich historie. Dlatego ruszył nowy, miejski cykl „Wtorki z Rodzinnymi”. W jego ramach powstało 20 filmów, w których gdyńscy przedsiębiorcy opowiadają sami o sobie. Dzięki temu mieszkańcy będą mogli dowiedzieć się więcej o ich aktywności, a także przekonać się, że lokalne znaczy dobre. Poszczególne odcinki będą się pojawiać w sieci co wtorek. Pierwszy materiał jest już dostępny na stronie Gdyńskiego Centrum Wspierania Przedsiębiorczości.


Firmy rodzinne zajmują ważne miejsce w lokalnej przedsiębiorczości. Szacuje się, że stanowią one 70-80 procent wszystkich działających w naszym mieście przedsiębiorstw. Charakteryzuje je gdyńska tożsamość i przywiązanie do miejsca. Gdyńskie Centrum Wspierania Przedsiębiorczości dba o to, żeby mieszkańcy mogli je lepiej poznać. W ubiegłym roku powstał dedykowany firmom rodzinnym logotyp, od kwietnia działa też specjalny, miejski facebookowy profil o nazwie Firmy Rodzinne Gdynia. Teraz przyszedł czas na kolejny krok, który pozwoli gdynianom przyjrzeć się z bliska lokalnym biznesom.

Ruszył właśnie nowy, miejski cykl „Wtorki z Rodzinnymi” . W ramach działania, pod okiem Gdyńskiego Centrum Wspierania Przedsiębiorczości, powstało 20 krótkometrażowych filmów. Ich głównymi bohaterami są lokalni przedsiębiorcy oraz ich rodziny. Dzięki materiałom będzie można poznać kilka pokoleń przedsiębiorczych osób, które na miejsce prowadzenia własnego biznesu już wiele lat temu wybrały właśnie Gdynię. Nie zabraknie również historii młodych, pierwszopokoleniowych firm, które funkcjonują w naszym mieście.

– Rodzinne firmy budują lokalną społeczność i są bezcenną wartością miasta. Warto je znać, wspierać i wiedzieć o nich więcej. Miasto od dawna inwestuje w ich potencjał poprzez programy wsparcia i rozwoju rodzinnej przedsiębiorczości. A oni odwdzięczają się przywiązaniem i miłością do Gdyni. Można się o tym przekonać, oglądając filmy, w których opowiadają o swojej działalności. Zachęcam do zapoznania się z historiami gdyńskich rodzinnych biznesów i wspierania ich. Nic nie zastąpi, szczególnie w tym trudnym czasie, grona lojalnych i stałych klientów – mówi Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki.

Materiały filmowe będą się ukazywać przez 20 tygodni, zawsze we wtorki, na stronie internetowej Gdyńskiego Centrum Wspierania Przedsiębiorczości oraz gdyńskim kanale YouTube. Zostaną w nich zaprezentowane historie przedstawicieli wielu branż. O swoich biznesach opowiedzą zarówno firmy z ogromną, wieloletnią tradycją, jak i te bardzo innowacyjne, nowoczesne. Każdy z filmów ukaże historię rodziny, która niejednokrotnie ściśle przeplata się z historią firmy.

Cykl „Wtorki z Rodzinnymi” otwiera Hotel Jakubowy. Film pokazuje historię właścicieli – Państwa Kamrowskich, którzy w posiadaniu „pierwszego gdyńskiego drapacza chmur” są od 10 lat. W tym czasie, z poszanowaniem duszy budynku i gdyńskiej historii, stworzyli najpierw restaurację, a następnie piękny hotel.Warto wspomnieć, że w trudnym czasie pandemii, mimo ogromnych własnych problemów i nałożonych na hotele restrykcji właścicielom tego miejsca nie był obojętny los najsłabszych. Hotelowa restauracja Lolo Thai Jolo w listopadzie dostarczała seniorom będącym pod opieką gdyńskiego MOPS pełnowartościowe i gorące posiłki pod same drzwi.

  • ikonaOpublikowano: 15.12.2020 08:30
  • ikona

    Autor: Magdalena Czernek (m.czernek@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 16.12.2020 10:10
  • ikonaZmodyfikował: Agnieszka Janowicz
ikona

Najnowsze