Co nowego

Ruszyły orłowskie meleksy

Orłowski meleks, źródło: ZKM Gdynia

Orłowski meleks, źródło: ZKM Gdynia

Od dziś do końca wakacji do molo w Orłowie można dojechać meleksem. Cicho, ekologicznie i bezpłatnie!


Rozpoczęły się wakacje, a wraz z nimi jedną z flagowych atrakcji turystycznych Gdyni czeka oblężenie. Mowa o molo w Orłowie, które w najbliższym czasie będzie licznie i chętnie odwiedzane, deptane, fotografowane, malowane. Podobnie, jak inne ciekawe miejsca znajdujące się tuż obok: klif, Domek Żeromskiego, przystań rybacka, plaża, czy promenada Królowej Marysieńki. Ale by cieszyć się tymi atrakcjami, trzeba się najpierw do nich dostać. Od dziś to łatwe i przyjemne.

"Orłowski meleks", źródło: ZKM Gdynia

O planie wprowadzenia w Orłowie strefy płatnego parkowania oraz wygodnej alternatywy dla auta w postaci transportu zbiorowego do molo pisaliśmy już przed miesiącem. I ten moment właśnie nadszedł. ZKM Gdynia uruchomiło dziś linię „Orłowski meleks”. Obsługują ją dwa elektryczne meleksy. Codziennie w godzinach 10.00–20.00, z częstotliwością około 15 minut, kursują one pod samo molo. Pojazdy są ciche, ekologiczne i zabierają na pokład do 13 pasażerów. Co ważne, linia, która liczy 5 przystanków, jest bezpłatna!

„Orłowskiego meleksa” można złapać od 1 lipca do 31 sierpnia. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie ZKM Gdynia.

"Orłowski meleks", źródło: ZKM Gdynia

Galeria zdjęć

ikona Pobierz galerię
  • ikonaOpublikowano: 01.07.2021 15:51
  • ikona

    Autor: Przemysław Kozłowski (p.kozlowski@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 02.07.2021 10:45
  • ikonaZmodyfikował: Estera Grubert
ikona

Najnowsze