Co nowego

Schody na Babich Dołach zmodernizowane

Schody na Babich Dołach przed i po modernizacji // fot. ZDiZ

Schody na Babich Dołach przed i po modernizacji // fot. ZDiZ

Zakończyła się modernizacja schodów na Babich Dołach. Inwestycja została zrealizowana w ramach Budżetu Obywatelskiego.


Modernizacja dotyczyła biegnących w lesie schodów, które prowadzą z osiedla przy ul. Ikara 20 do Klubu 43. Bazy Lotnictwa Marynarki Wojennej przy ul. Zielonej.

– Celem projektu było zwiększenie bezpieczeństwa oraz umożliwienie mieszkańcom korzystania z pobliskiej biblioteki osiedlowej, restauracji oraz Klubu 43. BLMW, gdzie organizowane są różnego rodzaju zajęcia dla dzieci z osiedla oraz inne eventy. Schody umożliwiają również dostęp do plaży na Babich Dołach – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Przed remontem schody były w bardzo złym stanie technicznym.

– Po modernizacji są bezpieczne i stanowią wygodne i szybkie połączenie między ul. Ikara a ul. Zieloną. Schody oraz poręcze zostały wykonane z drewna i kompozytu - tworzywa trwałego i odpornego na uszkodzenia - mówi Michał Felon, dyrektor Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni.

Koszt prac modernizacyjnych to ponad 200 000 tys. zł. Inwestycja została zrealizowana w ramach Budżetu Obywatelskiego. Autorem projektu jest Marcin Chwiałkowski.

– Modernizacja wspomnianych schodów cieszy podwójnie, ponieważ jest to realizacja z Budżetu Obywatelskiego 2021 w ramach „Projektu +1”. To nagroda w postaci realizacji dodatkowego projektu (ze środków miasta) dla dzielnicy z najwyższą frekwencją w głosowaniu, a to właśnie mieszkańcy dzielnicy Babie Doły najchętniej głosowali w tej edycji – mówi Michał Guć, wiceprezydent Gdyni ds. innowacji.

Przypomnijmy, że głosowanie na projekty w ramach Budżetu Obywatelskiego 2022 potrwa od 5 do 19 września. W tegorocznej puli BO jest 11 054 272 zł. Środki te są podzielone są na pulę miejską w wysokości 2 094 548 zł oraz pulę dzielnicową w wysokości 8 959 724 zł, która jest rozdysponowana między 21 dzielnic Gdyni. Więcej szczegółów na temat tegorocznej edycji BO.

  • ikonaOpublikowano: 23.08.2022 13:40
  • ikona

    Autor: Magdalena Wojtkiewicz (m.wojtkiewicz@zdiz.gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 23.08.2022 15:58
  • ikonaZmodyfikował: Redakcja portalu Gdynia.pl
ikona

Najnowsze