Co nowego

Studenci do dzieła! Wystartował „Gdyński Biznesplan”

Jak co roku, dla autorów pomysłów, którzy pomyślnie przejdą etap zgłoszeń przygotowano wiele wartościowych szkoleń i warsztatów, prowadzonych przez doświadczonych trenerów i praktyków biznesu, fot. Jan Ziarnicki

Jak co roku, dla autorów pomysłów, którzy pomyślnie przejdą etap zgłoszeń przygotowano wiele wartościowych szkoleń i warsztatów, prowadzonych przez doświadczonych trenerów i praktyków biznesu, fot. Jan Ziarnicki

Gdynia zaprasza kreatywnych i marzących o własnej firmie studentów do udziału w konkursie „Gdyński Biznesplan”. Na zwycięzcę czeka 30 tysięcy złotych i wiele innych cennych nagród. Zgłoszenia można składać do końca stycznia.

– Zwycięstwo w „Gdyńskim Biznesplanie” przekłada się na konkretną nagrodę finansową – 30 tysięcy złotych, która bez wątpienia pomoże laureatowi we wcielaniu w życie biznesowych planów. Ale warto podkreślić, że wygranymi w tym konkursie są wszyscy jego uczestnicy – zyskują bowiem potężną dawkę wiedzy i możliwość konsultowania swoich pomysłów z ekspertami. Dla studentów to doskonała okazja, by wyjść poza mury uczelni i skonfrontować swoje plany z realnym biznesowym światem – mówi Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki.

A co na to najbardziej zainteresowani – studenci i studentki uniwersytetów i szkół wyższych? Rozmawialiśmy z nimi przed wejściem do budynku głównego Politechniki Gdańskiej, gdzie każdy zainteresowany przy kubku gorącej kawy mógł poznać szczegóły konkursu.

- Jeżeli ktoś chce rozwinąć skrzydła, jeszcze w trakcie studiów, to może być ciężko. Na studiach jest stosunkowo mało praktycznych zajęć, tzn. podstawowe są, ale brakuje tych bardziej specjalistycznych. A konkurs to szansa na warsztaty i konsultacje z ekspertami. Myślę, że to spoko pomysł – mówi Alicja, studentka Politechniki Gdańskiej.

- Bardzo fajna inicjatywa dają duże szanse studentom, którzy mają świetne pomysły. Widziałam plakat i bardzo mnie to zaciekawiło – opowiada Ola, studentka PG.

- Jesteśmy na takim etapie swojego życia, że musimy zacząć już coś planować. Myślę, że to może być dobry pomysł – dodaje Klaudia, studentka PG.Kto może się zgłaszać i jak to zrobić?

Jak co roku, dla autorów pomysłów, którzy pozytywnie przejdą etap zgłoszeń przygotowano wiele wartościowych szkoleń i warsztatów, prowadzonych przez doświadczonych trenerów i praktyków biznesu. Ich uczestnicy dowiedzą się na przykład, jak prawidłowo przygotować biznesplan, jak zbadać rynek, jak skonstruować budżet, jak i gdzie szukać klientów, jak promować swoje produkty i usługi, jak dobrze prezentować biznesowe pomysły, jakie kwestie prawne trzeba wziąć pod uwagę prowadząc własną działalność gospodarczą. Ten etap kończy się złożeniem gotowych biznesplanów. Autorzy najlepszych zostaną zaproszeni do finału. Od rozstrzygnięcia konkursu i nagród będzie ich dzielić już tylko prezentacja pomysłu przed konkursowym jury.

Zapraszamy wszystkie studentki i studentów, bez względu na wiek, miejsce zamieszkania i nauki oraz tryb, rodzaj i kierunek studiów. Liczą się ciekawe, innowacyjne pomysły na biznes i determinacja do ich realizacji – wyjaśnia Beata Grzegorska z Gdyńskiego Centrum Wspierania Przedsiębiorczości. - W konkursie mogą wziąć udział zarówno studenci, którzy dopiero planują własną działalność gospodarczą, jak i ci, którzy już ją prowadzą i chcą rozwinąć swój biznes, wprowadzając nowy produkt lub usługę – podkreśla.

Zgłoszenia do konkursu można składać do 31 stycznia 2019 r. za pośrednictwem strony: http://www.gdyniaprzedsiebiorcza.pl/gdynia-przedsiebiorcza/gdynski-biznesplan/gdynski-biznesplan-2019/

Konkurs „Gdyński Biznesplan” organizowany jest przez Gdynię nieprzerwanie od 2003 r. Jego celem jest promocja przedsiębiorczości oraz wsparcie osób, które swoją przyszłość wiążą z własną działalnością gospodarczą, ale nie posiadają jeszcze odpowiedniego zaplecza (środków, lokalu, know-how). Co roku w konkursowe szranki staje kilkaset osób.

Regulamin konkursu wraz z listą nagród za zwycięstwo i wyróżnienia dostępny jest na stronie: http://www.gdyniaprzedsiebiorcza.pl/pl/
Konkurs można też śledzić na Facebooku.

Galeria zdjęć

ikona Pobierz galerię
  • ikonaOpublikowano: 09.01.2019 13:00
  • ikona

    Autor: _Jan Ziarnicki (j.ziarnicki@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 09.01.2019 13:03
  • ikonaZmodyfikował: Agnieszka Janowicz
ikona

Zobacz także

Najnowsze