Co nowego

Święto ulicy Chylońskiej

Wprawdzie generał Haller w 1920 roku przejechał ulicą Chylońską na zaślubiny Polski z morzem zimą, ale od 2009 ten historyczny moment jest świętowany przez mieszkańców Chyloni w czerwcowe popołudnie. Nawiązując do tamtej chwili, w sobotę 11 czerwca 2016 r. zorganizowano kolorową paradę i festyn.



Świętowanie rozpoczęło się od kolorowej parady. Parada przeszła, a jakże, ulicą Chylońską do Parku Kilońskiego. Tam przygotowano festyn dla mieszkańców.

 

Wśród atrakcji były m. in. koncerty lokalnych zespołów muzycznych, pokazy artystyczne, karaoke, konkursy. W programie przewidziano także liczne atrakcje dla najmłodszych. Na miejscu nie zabrakło stoisk z gastronomią oraz przedstawicielstw lokalnych organizacji pozarządowych, a także atrakcji takich jak dmuchane place zabaw czy wesołe miasteczko.

  • ikonaOpublikowano: 12.06.2016 00:00
  • ikona

    Autor: Michał Kowalski (2011)

ikona

Najnowsze