Uwaga! Od 10 do 15 czerwca nastąpi przerwa w dostawie ciepła na potrzeby ciepłej wody do 6 dzielnic Gdyni. Szczegóły w komunikacie.
Co nowego

Szczepienia czwartą dawką dla seniorów – ruszyły zapisy

Fiolki ze szczepionką przeciw COVID-19 // fot. Przemysław Kozłowski

Fiolki ze szczepionką przeciw COVID-19 // fot. Przemysław Kozłowski

Od 20 kwietnia osoby, które ukończyły 80 lat, mogą przyjmować drugą dawkę przypominającą szczepionki przeciw COVID-19. Rejestracja już ruszyła. Wymagany odstęp od podania trzeciej dawki to co najmniej 5 miesięcy.


Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że czwarta dawka szczepionki przeciw COVID-19 jest już dostępna dla osób powyżej 80. roku życia, które są po pełnym szczepieniu podstawowym, a także przyjęły pierwszą dawkę przypominającą (preparat mRNA).

Seniorzy mogą zapisywać się na szczepienie, jeśli od podania dawki przypominającej minęło co najmniej 5 miesięcy.

Uwaga: Osoby, które w ramach pierwszej dawki przypominającej zostały zaszczepione preparatem Nuvaxovid (Novavax) lub otrzymały szczepionkę jednodawkową Johson&Johnson, nie mogą przyjąć drugiej dawki przypominającej.

Tym, którzy spełniają wszystkie warunki, system automatycznie wystawił skierowanie na szczepienie. Można je znaleźć na Internetowym Koncie Pacjenta. Jeśli ktoś nie ma skierowania, decyzję o jego wystawieniu podejmuje lekarz.

Rejestracja na szczepienia ruszyła w nocy z 19 na 20 kwietnia. Jak się zapisać? Wystarczy zadzwonić na bezpłatną infolinię Narodowego Programu Szczepień – 989 lub skorzystać z e-rejestracji na stronie pacjent.gov.pl albo wysłać SMS o treści: SzczepimySie pod numer 880-333-333. Można również skontaktować się z wybranym punktem szczepień. Aktualna lista jest dostępna na stronie gov.pl.

Dla pacjentów dostępne są szczepionki mRNA: Comirnaty (Pfizer-BioNTech) lub Spikevax (Moderna).

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej Ministerstwa Zdrowia.

Szpitale Pomorskie szczepią


Szczepienia drugą dawką przypominającą dla osób powyżej 80. roku życia rozpoczęły już Szpitale Pomorskie. Dwa z czterech prowadzonych przez nie punktów szczepień działają w Gdyni:

  • Szpital Morski im. PCK przy ul. Powstania Styczniowego 1 (budynek nr 5), tel.: 224-800-800,
  • Szpital św. Wincentego a Paulo, ul. Wójta Radtkego 1, tel. 58 726-08-08.W czerwcu ma zapaść decyzja w sprawie drugiej dawki przypominającej szczepionki przeciw COVID-19 dla osób w wieku powyżej 18 lat.

  • ikonaOpublikowano: 21.04.2022 13:23
  • ikona

    Autor: Redakcja portalu Gdynia.pl (wydz.komsp@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 21.04.2022 13:49
  • ikonaZmodyfikował: Agnieszka Janowicz
ikona

Najnowsze