W ramach obchodów Miesiąca Dumy Osób z Niepełnosprawnościami już 1 lipca, w środę, w Gdyni odbędą się Targi Pracy, których celem jest wspieranie aktywności zawodowej oraz tworzenie bardziej dostępnego rynku pracy dla osób z niepełnosprawnościami. Wydarzenie organizowane jest przez Centrum Samopocy w Gdyni we współpracy z Powiatowym Urzędem Pracy i stanowi okazję do bezpośredniego spotkania z pracodawcami oraz instytucjami wspierającymi rozwój zawodowy i zatrudnienie.W obliczu wyzwań, jakie stawia współczesny rynek pracy, organizatorzy chcą stworzyć przestrzeń sprzyjającą nawiązywaniu kontaktów zawodowych, zdobywaniu informacji o dostępnych ofertach pracy oraz korzystaniu ze specjalistycznego doradztwa.Targi Pracy odbędą się: 1 lipca 2026 r., w godzinach 10:00-12:00, w Powiatowym Urzędzie Pracy w Gdyni, ul. Kołłątaja 8. Podczas wydarzenia uczestnicy będą mogli: porozmawiać bezpośrednio z pracodawcami, zapoznać się z ofertą instytucji wspierających aktywizację zawodową, skonsultować swoje CV z doradcą zawodowym, uzyskać informacje o możliwościach rozwoju zawodowego i wsparcia na rynku pracy. Organizatorzy zachęcają do przekazywania informacji o wydarzeniu osobom, które poszukują zatrudnienia lub rozważają zmianę ścieżki zawodowej. Targi mają być miejscem, które pomoże otworzyć kolejne drzwi do aktywności zawodowej, większej samodzielności i nowych możliwości rozwoju.Udział w wydarzeniu jest bezpłatny i nie wymaga wcześniejszej rejestracji. Opublikowano: 23.06.2026 09:24 Autor: Aneta Marczak (aneta.marczak@gdynia.pl) Zmodyfikowano: 23.06.2026 11:37 Zmodyfikował: Paweł Jałoszewski